Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podnikání žen - Janin příběh

Autor: Bc. Eva Leňová

Až v kruhu mezi ženami si paradoxně uvědomila, že je vlastně podnikatelka. Uvědomila si také, co jí podnikání dává: svobodu, možnost jít vlastní cestou, příležitost k rozvoji, možnost pomáhat a být něco platná. A jistotu, že sama na sebe se může vždy spolehnout. Jana pomalu začíná být v životě zase spokojená a plánuje si budoucnost ve věku, kdy mnohé jiné přemýšlejí jen o důchodu a hlídání vnoučat, na které si samozřejmě čas vždycky udělá. K takovému životu ale vedla dlouhá cesta.

Ilustrační foto

Janin příběh je pro svou dobu velmi typický, budete z něj mít nejspíš pocit, že už jste ho někde slyšeli. Obyčejná ženská, které záleží hlavně na její rodině a pro niž jsou důležité jistota v práci a tradiční lidské hodnoty jako spolehlivost, důvěra, slušnost, dobré vztahy a vzájemná pomoc, je okolnostmi donucena postarat se o sebe, postavit se na vlastní nohy, začít podnikat a změnit ve svém životě všechno až na to, čemu věří a co je pro ni zásadní.

Jana vystudovala střední ekonomickou školu ještě za předchozího režimu a po škole nastoupila do spořitelny, kde chvíli vykonávala pomocné práce v kancelářích, až skončila za přepážkou. Ne, že by to byla práce jejích snů, ale v oblasti zaměstnání vlastně nic neočekávala, snad jen slušné zacházení a jistý příjem, tak ji ani nenapadlo si stěžovat.

Vdala se z dnešního pohledu brzy, krátce po sobě se jí narodily dvě dcery a za několik let už zase seděla zpět na své jisté židli.

K velkému překvapení jejímu i mnoha jí podobných se však časy změnily, nastoupil nový režim a přinesl nové požadavky a možnosti. Jana byla taková ta hodná holka: ochotná, přátelská, přizpůsobivá. Nechyběla jí ale inteligence a schopnost samostatně myslet a dobře si zorganizovat práci. A protože byla spolehlivá, brzy řešila záležitosti, které někdo jiný nedotáhnul, nebo se někomu vymkly z rukou. Práce přibývalo, nároky se zvyšovaly, atmosféra houstla.

K práci musela zvládat rodinu, děti byly ještě malé, občas nemocné, ve škole to také chtělo sem tam něco dohnat nebo jen zkontrolovat, rodiče stárli. Manželovi se zpočátku v nové situaci vedlo o něco hůř než jí, ale nakonec se s několika kamarády pustil do podnikání a začalo se mu dařit. Jenom času měl méně a méně a ubývalo i společných zájmů a společně trávených chvil.

Že toho na ni začíná být nějak moc, si Jana zpočátku vůbec neuvědomovala. Vždycky byla trošku úzkostná a možná přehnaně pečlivá, vždycky měla tendence dělat si víc starostí než jiní. Přišlo jí přirozené, že se bojí o děti, které rostly a pouštěly se do samostatnějších činností. Strachovala se i o manžela, jenž býval dost často dlouho v práci a občas i mimo město.

Jenomže pak už nemohla pořádně spát, nedokázala se normálně najíst, hůř se soustředila, začala být častěji nachlazená, bývalo jí špatně a okolí jí dávalo najevo, že by s tím měla něco dělat. V práci projevili nespokojenost s její častou absencí i zhoršenými výsledky, doma začala slýchat, že „už jí zase něco je“.

Lékařská vyšetření nejprve nepřinesla žádné konkrétní výsledky a předepsané léky nějakou dobu pomáhaly. Janě ale začalo být jasné, že je celkově vyčerpaná a její stav je spíše psychickou než fyzickou poruchou. Navštívila odborníky a stejně jako stovky jiných dostala „něco na nervy“ a antidepresiva. Nejdřív nad tím moc nepřemýšlela, byla ráda, že se cítí líp. Pak si uvědomila, že takhle žít nemůže a nechce.

Na doporučení vyhledala léčitelku, začala brát bylinné přípravky, začala se zajímat o další možnosti. Vyzkoušela různé terapie včetně homeopatie, začala chodit na pravidelné masáže. Hlavně si ale uvědomila, že musí něco změnit v práci. A tak podala výpověď a zapsala se do masérského kurzu. Když masáže pomáhají jí, bude také ona pomáhat jiným.

Chvíli jí trvalo, než si nakonec dodala odvahy a obešla několik soukromých klinik a salónů a v jednom také začala masírovat. Pak ve druhém, třetím, až si nakonec pronajala vlastní místnost v centru zdraví, dodělala si další kurzy a její práce ji opravdu začala živit. Už si vůbec neuměla představit, jak mohla tak dlouho zůstávat v bance, v dusivé atmosféře pod obrovským tlakem na místě, které vůbec nebylo pro ni. Měla pocit, že se našla, že je něco platná, že žije tak, jak žít chce.

Nastoupila pomalou cestu k uzdravení a také nalezení sebe sama, která jí do života přinesla mnoho dalších změn. Přišly i velmi těžké okamžiky, k nimž patřil nejprve odchod dcery za partnerem do zahraničí a o něco později také odchod manžela.

Jana začala znovu cítit úzkosti, avšak tentokrát už je řešila pohybem, zájmy a hlavně se zapojila do aktivit s dalšími ženami. Vztahy s lidmi a rodina pro ni tvoří základ všeho, a proto se neupínala jen na práci. A tak než odešla z domu druhá dcera, přišel nový partner, s nímž se znovu učí vzájemné důvěře, pomoci, učí se s někým žít, ale teď už více jako rovnoprávná partnerka a méně jako na muži závislá pečovatelka. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.6.2020 06:58

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze