Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Snídaně s novináři - Jak řešit prevenci nachlazení u dětí, dospělých a seniorů?

Autor: Redakce

Ve středu 20. září 2017 se v Praze konala další snídaně s novináři na téma více než aktuální: "Jak řešit prevenci nachlazení u dětí, dospělých a seniorů?“ Naše pozvání přijala skvělá praktická lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Magdaléna Záchová.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Pozvaní novináři se tradičně sešli v příjemném prostředí Národní kavárny. V úvodu je přivítala Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka Světa homeopatie a manažerka Homeopatické lékařské asociace a poté se slova ujala paní doktorka Záchová, která nejprve hovořila o tom, proč je v prevenci nachlazení důležitý především zdravý životní styl: „Homeopatie je součástí prevence, ale musíme především přemýšlet nad tím, jakým způsobem žijeme.“

Paní doktorka poté doporučila konkrétní tipy, jak předcházet nachlazení: pobývat co nejvíce na čerstvém vzduchu včetně pravidelné venkovní pohybové aktivity (především chůze, případně běh), pečovat o nosní sliznici pravidelnou ranní hygienou (pomocí mořské vody). Z potravinových doplňků bychom měli doplňovat vitamín D, kterého máme v naší populaci výrazný nedostatek. Poté se paní doktorka Záchová věnovala možnostem homeopatické prevence a seznámila přítomné novináře se svými osobními zkušenostmi z ordinace.

Zúčastnění novináři měli možnost diskutovat a pokládat paní doktorce doplňující dotazy, dozvěděli se mnoho užitečných tipů, které jistě svým čtenářům předají v rámci svých periodik. A my se již nyní těšíme na další příjemné setkání.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 07:41

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze