Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Snídaně s novináři - Jak řešit prevenci nachlazení u dětí, dospělých a seniorů?

Autor: Redakce

Ve středu 20. září 2017 se v Praze konala další snídaně s novináři na téma více než aktuální: "Jak řešit prevenci nachlazení u dětí, dospělých a seniorů?“ Naše pozvání přijala skvělá praktická lékařka a odbornice v homeopatii MUDr. Magdaléna Záchová.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Pozvaní novináři se tradičně sešli v příjemném prostředí Národní kavárny. V úvodu je přivítala Lucie Nestrašilová, šéfredaktorka Světa homeopatie a manažerka Homeopatické lékařské asociace a poté se slova ujala paní doktorka Záchová, která nejprve hovořila o tom, proč je v prevenci nachlazení důležitý především zdravý životní styl: „Homeopatie je součástí prevence, ale musíme především přemýšlet nad tím, jakým způsobem žijeme.“

Paní doktorka poté doporučila konkrétní tipy, jak předcházet nachlazení: pobývat co nejvíce na čerstvém vzduchu včetně pravidelné venkovní pohybové aktivity (především chůze, případně běh), pečovat o nosní sliznici pravidelnou ranní hygienou (pomocí mořské vody). Z potravinových doplňků bychom měli doplňovat vitamín D, kterého máme v naší populaci výrazný nedostatek. Poté se paní doktorka Záchová věnovala možnostem homeopatické prevence a seznámila přítomné novináře se svými osobními zkušenostmi z ordinace.

Zúčastnění novináři měli možnost diskutovat a pokládat paní doktorce doplňující dotazy, dozvěděli se mnoho užitečných tipů, které jistě svým čtenářům předají v rámci svých periodik. A my se již nyní těšíme na další příjemné setkání.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze