Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dulcamara - lék jako stvořený pro podzimní neduhy

Autor: Petra Sumeráková

Všichni to moc dobře známe: podzim, vlhko, výkyvy počasí – jeden den krásné babí léto, druhý den skoro zima, vichr. Jen ten sníh ještě chybí. Tohle počasí velmi často zadělává na různé zdravotní komplikace nás i našich zvířecích miláčků a v tomto případě jsou opravdu totožné – od prochladnutí po záněty močových cest, středního ucha či revmatické potíže. 

Ilustrační foto

DULCAMARA je známý a také velmi účinný lék na všechny potíže způsobené právě chladem a vlhkem. Pokud nás na podzimní procházce s pejskem potká déšť a po prudkém promočení druhý den kýcháme a smrkáme jako o život, je DULCAMARA tou nejlepší a první volbou.

Tento lék je naprosto úžasný pro psí seniory, kteří jsou opravdu velmi citliví právě na chladné a vlhké počasí a u nichž se to hned projeví celkovým zhoršením stavu. Trpívá-li váš zasloužilý psí miláček na revmatické obtíže, ztuhlost, nachlazení, kýchání, rýmu či kašel přicházející právě s podzimním počasím, mějte DULCAMARU v lékárničce.

Podzimní posedávání venku na zahrádce, u psů dokonce polehávání, na již studené zemi může odstartovat řadu potíží především s močovým měchýřem. Vlivem vlhkosti se opakují také kopřivka a ekzémy nebo například různé záněty uší – řada majitelů tvrdí, že jejich zvířata mají neustále problémy s ušima po koupání. Tady všude má DULCAMARA své místo.

Vzpomeňte si tedy na tento lék, který často bývá volen až tehdy, když nic jiného nezabírá, protože se spojitost s vlhkem a chladem opomíjí. U nás zabírá velmi rychle až zázračně. V případě potíží volím potenci 5 nebo 9 C – 5 globulí 2x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.4.2020 08:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze