Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Dulcamara - lék jako stvořený pro podzimní neduhy

Autor: Petra Sumeráková

Všichni to moc dobře známe: podzim, vlhko, výkyvy počasí – jeden den krásné babí léto, druhý den skoro zima, vichr. Jen ten sníh ještě chybí. Tohle počasí velmi často zadělává na různé zdravotní komplikace nás i našich zvířecích miláčků a v tomto případě jsou opravdu totožné – od prochladnutí po záněty močových cest, středního ucha či revmatické potíže. 

Ilustrační foto

DULCAMARA je známý a také velmi účinný lék na všechny potíže způsobené právě chladem a vlhkem. Pokud nás na podzimní procházce s pejskem potká déšť a po prudkém promočení druhý den kýcháme a smrkáme jako o život, je DULCAMARA tou nejlepší a první volbou.

Tento lék je naprosto úžasný pro psí seniory, kteří jsou opravdu velmi citliví právě na chladné a vlhké počasí a u nichž se to hned projeví celkovým zhoršením stavu. Trpívá-li váš zasloužilý psí miláček na revmatické obtíže, ztuhlost, nachlazení, kýchání, rýmu či kašel přicházející právě s podzimním počasím, mějte DULCAMARU v lékárničce.

Podzimní posedávání venku na zahrádce, u psů dokonce polehávání, na již studené zemi může odstartovat řadu potíží především s močovým měchýřem. Vlivem vlhkosti se opakují také kopřivka a ekzémy nebo například různé záněty uší – řada majitelů tvrdí, že jejich zvířata mají neustále problémy s ušima po koupání. Tady všude má DULCAMARA své místo.

Vzpomeňte si tedy na tento lék, který často bývá volen až tehdy, když nic jiného nezabírá, protože se spojitost s vlhkem a chladem opomíjí. U nás zabírá velmi rychle až zázračně. V případě potíží volím potenci 5 nebo 9 C – 5 globulí 2x denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.10.2020 08:37

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze