Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Sušenky tří příchutí pro školáky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nevím, jak je to v jiných rodinách, ale naše děti odpoledne často hledají něco dobrého – sladkého – na zub. Jako odpolední svačinku do kroužků dávají před slaným jídlem přednost sušenkám. Nezbývá nic jiného, než zabezpečit zásoby zdravějších alternativ. Jednou z oblíbených variant jsou i sušenky, které se dají připravit pokaždé jinak. Jednou v ořechové verzi, pak v makové nebo levandulové. Tvořivé maminky vymyslí určitě i karobovou, kakaovo-mátovou, kokosovou nebo jinou příchuť. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Potřebujeme:

330 g jemně mleté špaldové mouky,
250 g másla,
70 g třtinového cukru.

Pokud připravujeme ořechové sušenky, přidáme ještě 360 g ořechů, do makových 300 g mletého máku a do levandulových 3 hrsti levandule a šťávu ze dvou citronů.

Postup:

Ze zvolených ingrediencí vytvoříme těsto, vyválíme na tloušťku asi 1 cm, vykrojíme a pečeme na 175 °C po dobu 10–15 minut.

TIP 1: Pokud chceme nabídnout dětem k výběru tři druhy sušenek, smícháme nejdřív jen mouku a cukr. Směs rozdělíme na 3 části a do každé přidáme jednu z příchutí (přidáváme jen třetinu zmíněného množství). Do každé směsi přidáme třetinu změklého másla a dál pokračujeme podle návodu.

TIP 2: Verze s oříšky a mákem je pro školáky velmi potřebná. Ořechy dodají železo, hořčík, fosfor, zinek, měď, mangan, vitamíny skupiny B, posilují mozek a schopnost soustředit se. Mák je bohatý na železo, hořčík, vápník, vitamín E, podporuje krvetvorbu, působí proti anémii i stresu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 13:36

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze