Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Sušenky tří příchutí pro školáky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Nevím, jak je to v jiných rodinách, ale naše děti odpoledne často hledají něco dobrého – sladkého – na zub. Jako odpolední svačinku do kroužků dávají před slaným jídlem přednost sušenkám. Nezbývá nic jiného, než zabezpečit zásoby zdravějších alternativ. Jednou z oblíbených variant jsou i sušenky, které se dají připravit pokaždé jinak. Jednou v ořechové verzi, pak v makové nebo levandulové. Tvořivé maminky vymyslí určitě i karobovou, kakaovo-mátovou, kokosovou nebo jinou příchuť. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Potřebujeme:

330 g jemně mleté špaldové mouky,
250 g másla,
70 g třtinového cukru.

Pokud připravujeme ořechové sušenky, přidáme ještě 360 g ořechů, do makových 300 g mletého máku a do levandulových 3 hrsti levandule a šťávu ze dvou citronů.

Postup:

Ze zvolených ingrediencí vytvoříme těsto, vyválíme na tloušťku asi 1 cm, vykrojíme a pečeme na 175 °C po dobu 10–15 minut.

TIP 1: Pokud chceme nabídnout dětem k výběru tři druhy sušenek, smícháme nejdřív jen mouku a cukr. Směs rozdělíme na 3 části a do každé přidáme jednu z příchutí (přidáváme jen třetinu zmíněného množství). Do každé směsi přidáme třetinu změklého másla a dál pokračujeme podle návodu.

TIP 2: Verze s oříšky a mákem je pro školáky velmi potřebná. Ořechy dodají železo, hořčík, fosfor, zinek, měď, mangan, vitamíny skupiny B, posilují mozek a schopnost soustředit se. Mák je bohatý na železo, hořčík, vápník, vitamín E, podporuje krvetvorbu, působí proti anémii i stresu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 08:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze