Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Hroznové víno

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Oblíbené, křupavé, šťavnaté „kuličky“, zajímavě pověšené ve střapcích… Když se zeptáte pěstitelů hroznů na primární účel a snad i záměr Stvořitele, proč jsou hrozny na světě, odpověď bude jednoznačná – přece kvůli výrobě vína! My se ale zaměříme na přínos hroznového vína pro naše zdraví v jeho nejpřirozenější formě. Jako každé ovoce obsahuje značné množství vody, minerály, vitamíny a cukr. Nezanedbatelný je i obsah antioxidantů. 

Ilustrační foto

Hrozny lze doporučit při anémii, potížích s trávením, při zácpě i hemoroidech. Toto ovoce pomůže při stavech vyčerpanosti a vždy, když je potřeba dodat energii.

Hrozny dále příznivě působí:

  • při čištění krve i dýchacího ústrojí,
  • podpoří činnosti ledvin, jsou močopudné,
  • pomáhají při zánětech různého původu, vynikající jsou při zánětech pohybového aparátu,
  • mírní menstruační potíže,
  • odstraňují únavu, nervozitu a depresi,
  • aktivizují metabolismus sacharidů,
  • detoxikují střeva,
  • posilují imunitu.

Z pohledu staré indické medicíny jsou hrozny posilujícím ovocem, jsou sladké a ochlazující. Zvyšují kaphu („držet spolu“, zdroj síly, stálosti, zodpovídá za tělesnou stavbu, imunitu, růst, výživu klubů a pokožky…), snižují vátu („vítr“, zodpovídá za pohyby, nervové a mentální pochody, oběhový systém, trávení, dýchání, vylučování…) a pittu („oheň“, hlavním principem je přeměna, ovlivňuje látkovou výměnu, trávení, vstřebávání živin, tělesnou teplotu, barvu pokožky a lesk očí, inteligenci a chápání…).

Konzumace hroznů, zejména ve formě čerstvé hroznové šťávy, je velmi vhodná při podzimní detoxikaci. Nezapomínejme, že nejúčinnější bude nepasterizovaná šťáva, ideálně bio. Pokud na podzim absolvujeme jemnou detoxikační kúru, připravíme imunitu na zimu a neskolí nás „ledajaká kolemjdoucí virózka“. Hrozny výborně chutnají k sýru, v ovocném salátě nebo například jako náplň štrúdlu (specialita mé babičky: tmavé hroznové víno a hromada máku!).

Pokud chcete dětem připravit atraktivní svačinku, nachystejte ovocný špíz – na špejli navlečte kuličky hroznového vína, které budete střídat s kousky hrušek nebo jablíčky.

A nezapomeňme ani na listy z hroznů. Používají se k plnění mletým masem nebo ovčím či kozím sýrem. Listy je možné zavařit a udělat si zásoby na zimu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 15:50

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze