Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zápach z úst dítěte

Autor: Redakce

I malým dětem někdy může páchnout pusinka. Příčiny zápachu z úst jsou různé – nedostatečná hygiena, zubní kaz, nevhodné stravovací návyky, nedostatečný pitný režim… 

Ilustrační foto

„Dobrý den, řešíme u sedmileté holčičky zápach z úst. Nedalo by se pomoci homeopaticky? Ústní hygiena je důkladná.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, rady jsou nespecifické. Prvním a nejdůležitějším krokem je zlepšení ústní hygieny (byť píšete, že je důkladná). Je potřeba precizněji odstraňovat zubní plak za pomoci mezizubních a jednosvazkových kartáčků.

Doporučuji také navštívit zubního lékaře, který případně odstraní zubní kazy. Zubní lékař též zkontroluje, zda holčička netrpí zánětem dásní a případně zahájí léčbu tohoto onemocnění. Bakterie z jazyka může odstraňovat pohodlně doma pomocí škrabky na jazyk, kterou seženete v každé lékárně či drogerii. Pro znatelné výsledky je potřeba používat škrabku na jazyk pravidelně alespoň jednou denně – večer.

Léčbu zánětu dásní můžete podpořit také používáním speciálních prostředků, jako jsou gely na jazyk, ústní vody, které ničí bakterie způsobující zápach, a pro okamžitou úlevu kdekoliv může holčička používat ústní sprej.

Na zlepšení detoxikace sliznice dutiny ústní podávejte:

  • NUX VOMICA 9 C – 2x denně 5 granulí a
  • FERRUM PHOSPHORICUM 9 C – 2x denně 5 granulí,

oba léky nejméně po dobu šesti týdnů a dále dle efektu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.1.2021 20:41

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze