Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zápach z úst dítěte

Autor: Redakce

I malým dětem někdy může páchnout pusinka. Příčiny zápachu z úst jsou různé – nedostatečná hygiena, zubní kaz, nevhodné stravovací návyky, nedostatečný pitný režim… 

Ilustrační foto

„Dobrý den, řešíme u sedmileté holčičky zápach z úst. Nedalo by se pomoci homeopaticky? Ústní hygiena je důkladná.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Věra Budková, odbornice v homeopatii.

„Dobrý den, rady jsou nespecifické. Prvním a nejdůležitějším krokem je zlepšení ústní hygieny (byť píšete, že je důkladná). Je potřeba precizněji odstraňovat zubní plak za pomoci mezizubních a jednosvazkových kartáčků.

Doporučuji také navštívit zubního lékaře, který případně odstraní zubní kazy. Zubní lékař též zkontroluje, zda holčička netrpí zánětem dásní a případně zahájí léčbu tohoto onemocnění. Bakterie z jazyka může odstraňovat pohodlně doma pomocí škrabky na jazyk, kterou seženete v každé lékárně či drogerii. Pro znatelné výsledky je potřeba používat škrabku na jazyk pravidelně alespoň jednou denně – večer.

Léčbu zánětu dásní můžete podpořit také používáním speciálních prostředků, jako jsou gely na jazyk, ústní vody, které ničí bakterie způsobující zápach, a pro okamžitou úlevu kdekoliv může holčička používat ústní sprej.

Na zlepšení detoxikace sliznice dutiny ústní podávejte:

  • NUX VOMICA 9 C – 2x denně 5 granulí a
  • FERRUM PHOSPHORICUM 9 C – 2x denně 5 granulí,

oba léky nejméně po dobu šesti týdnů a dále dle efektu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.10.2020 08:41

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze