Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Phosphorus v naší psí lékárničce

Autor: Petra Sumeráková

Tento homeopatický lék mi doma nikdy nesmí chybět a má v naší psí lékárničce čestné místo. Má opravdu velmi široké spektrum působení a využívám ho jak u štěňat v růstu (na posilnění zdravého vývoje vnitřních orgánů), tak u psích seniorů. 

Ilustrační foto

Pojďme si tento lék, jeho využití a indikaci trochu přiblížit:

  1. Můžeme podávat u oslabených, přecitlivělých jedinců ať už chronicky a dlouhodobě nemocných, nebo u starších a již málo energických a unavených.
  2. Osvědčil se při hojení poraněné rohovky, tzn. u různých škrábanců, lézí, erozí či vředů, také v případě šedého zákalu.
  3. Podává se při různých srdečních onemocněních (např. kardiomyopatie), u onemocnění respiračního traktu (suchý dráždivý kašel, laryngitida, zápal plic a chronické plicní nemoci) a dále u virových hepatitid (zánět jater) a u zánětů ledvin.

Phosphorus je lékem i pro psychické obtíže – konkrétně pro různé typy strachu. Velmi se osvědčil například při strachu z bouřky, při psychických obtížích způsobených dlouhou a těžkou nemocí, při obavách různého typu, při střídání a kolísání nálad.

U mě je lékem číslo 1 při srdeční nedostatečnosti, což je v dnešní době problém zhruba 80 % psů starších 10 let. V kombinaci s dalšími léky může kardiakům velmi ulevit a prodloužit tak jejich aktivní věk.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:19

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze