Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Phosphorus v naší psí lékárničce

Autor: Petra Sumeráková

Tento homeopatický lék mi doma nikdy nesmí chybět a má v naší psí lékárničce čestné místo. Má opravdu velmi široké spektrum působení a využívám ho jak u štěňat v růstu (na posilnění zdravého vývoje vnitřních orgánů), tak u psích seniorů. 

Ilustrační foto

Pojďme si tento lék, jeho využití a indikaci trochu přiblížit:

  1. Můžeme podávat u oslabených, přecitlivělých jedinců ať už chronicky a dlouhodobě nemocných, nebo u starších a již málo energických a unavených.
  2. Osvědčil se při hojení poraněné rohovky, tzn. u různých škrábanců, lézí, erozí či vředů, také v případě šedého zákalu.
  3. Podává se při různých srdečních onemocněních (např. kardiomyopatie), u onemocnění respiračního traktu (suchý dráždivý kašel, laryngitida, zápal plic a chronické plicní nemoci) a dále u virových hepatitid (zánět jater) a u zánětů ledvin.

Phosphorus je lékem i pro psychické obtíže – konkrétně pro různé typy strachu. Velmi se osvědčil například při strachu z bouřky, při psychických obtížích způsobených dlouhou a těžkou nemocí, při obavách různého typu, při střídání a kolísání nálad.

U mě je lékem číslo 1 při srdeční nedostatečnosti, což je v dnešní době problém zhruba 80 % psů starších 10 let. V kombinaci s dalšími léky může kardiakům velmi ulevit a prodloužit tak jejich aktivní věk.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 16:18

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze