Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Phosphorus v naší psí lékárničce

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Tento homeopatický lék mi doma nikdy nesmí chybět a má v naší psí lékárničce čestné místo. Má opravdu velmi široké spektrum působení a využívám ho jak u štěňat v růstu (na posilnění zdravého vývoje vnitřních orgánů), tak u psích seniorů. 

Ilustrační foto

Pojďme si tento lék, jeho využití a indikaci trochu přiblížit:

  1. Můžeme podávat u oslabených, přecitlivělých jedinců ať už chronicky a dlouhodobě nemocných, nebo u starších a již málo energických a unavených.
  2. Osvědčil se při hojení poraněné rohovky, tzn. u různých škrábanců, lézí, erozí či vředů, také v případě šedého zákalu.
  3. Podává se při různých srdečních onemocněních (např. kardiomyopatie), u onemocnění respiračního traktu (suchý dráždivý kašel, laryngitida, zápal plic a chronické plicní nemoci) a dále u virových hepatitid (zánět jater) a u zánětů ledvin.

Phosphorus je lékem i pro psychické obtíže – konkrétně pro různé typy strachu. Velmi se osvědčil například při strachu z bouřky, při psychických obtížích způsobených dlouhou a těžkou nemocí, při obavách různého typu, při střídání a kolísání nálad.

U mě je lékem číslo 1 při srdeční nedostatečnosti, což je v dnešní době problém zhruba 80 % psů starších 10 let. V kombinaci s dalšími léky může kardiakům velmi ulevit a prodloužit tak jejich aktivní věk.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.11.2017 23:29

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze