Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trápí vás lupénka?

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lupénka (nebo také Psoriáza) je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění, které postihuje především kůži, může však postihnout i nehty a klouby, objevuje se ve vlasové pokožce. Nejčastěji se změny kůže poprvé objevují mezi 10. a 25. nebo mezi 35. a 60. rokem života. V průběhu života může docházet k opakovaným výskytům této nemoci. Zeptali jsme se MUDr. Věry Budkové, zda se dá lupénka léčit homeopatickou cestou.
 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

„Ano, lupénku můžeme pomocí homeopatických léků velice zlepšit. Vždy bych doporučila léky symptomatické - tj. vybíráme podle vzhledu lézí, plus nalezení a podání léku tzv. konstitučního - tj. na psychosomatickou charakteristiku jedince /je to ten hlavní lék, který řeší nejen stav nemocné kůže, ale i stav duševní - psychické rozladění, nynějšího naladění a energie pacienta/. Konstituční lék určí lékař-odborník v homeopatii na základě osobní konzultace s pacientem.

Léků symptomatických je hned několik - prvním je Arsenicum iodatum 15 C. Tento lék použijeme u širších squam, svědění se zhoršuje mytím. Jsou to pohublí jedinci většinou vyššího věku se suchou a studenou kůží.

Dalším zajímavým lékem je Kalium arsenicosum 15 C, které podáváme při lokalizaci psoriasy v oblasti loktů a kolen. Psoriasa je dlouhotrvající, strupovitá, úporná. Svědění se zhoršuje teplem a v noci. Pacienti jsou oslabení a velmi zimomřiví.

Pokud kůže vykazuje mokvání - medový sekret - použijeme Graphites 15 C. Velmi častá lokalizace u tohoto léku je dlaň ruky a vlasatá část hlavy.

Extrémní suchost pokožky vyžaduje lék Alumina.

Nejčastějším terénním lékem může být Staphysagria 30 C, která vykazuje stěhovavé svědění a zhoršení urážkou, ponížením.

Dalším lékem může být Argentum nitricum 30 C, které podáváme u pacientů s úzkostí, napětím, obavou z budoucnosti a nedostatkem důvěry.

Jednoznačně psoriasa je celkové onemocnění, které vyžaduje trvalé, pravidelné, šetrné vedení lékařem-homeopatem, který může a reaguje na akutní stav léčené kůže a projevů tohoto onemocnění.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Věra Budková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Věra Budková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Věra Budková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, člen HLA, pro Svět homeopatie vede Homeopatickou poradnu

Dítě je to nejdražší, co máme. Proto jim dopřejme hodně lásky, trpělivosti, vědomí, že jsme jejich přáteli a v jejich životě i laskavými průvodci k tomu, aby se naučily věci přirozené. Podporujme jejich individualitu i originalitu. Dbejme na to, abychom všemu konání dali prostor a čas tak, jak je pro každého jinak třeba. Podporujme jejich důvěru v nás a v sebe sama. Učme je jistotě a vědomí vlastní ceny. Pokud milujeme sami sebe, milujeme i ostatní. Přeji v životě hodně štěstí, zdraví a harmonie.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.5.2020 06:22

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze