Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Fena odmítá štěňata

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Musíme si přiznat, že každý, kdo chová, jednou musí začít, a je dost pravděpodobné, že se u některých ze svých fen po porodu setká se slabým, nebo žádným mateřským pudem. Fena, která je dobrou matkou pro svá štěňata, je velmi podstatná, protože chovatel u takové feny o vrhu první 3 týdny prakticky neví. Štěňata sají, vyměšují a spí. Mají být klidná, nekníkat, příliš nelézt po porodně, protože to je většinou známkou toho, že něco není v pořádku. Fena svá mláďata čistí, zahřívá a kojí. Chovatel jí pouze nabízí kvalitní stravu a dostatek čerstvé vody, aby měla z čeho tvořit mléko pro své potomky.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Problémem číslo jedna jsou feny-prvničky a feny, které nerodí přirozenou cestou a čeká je císařský řez, ať už kvůli velikosti štěňat, která by neprošla porodními cestami, nebo jsou důvodem slabé porodní stahy, či jejich absence. Fena se po narkóze probudí (v tomto článku nebudeme zmiňovat, co na rychlejší odeznění narkózy nebo co na lepší hojení pánevního dna po porodu, o tom jsem psala v minulém článku) a setkává se se štěňaty, která jsou již očištěná a jsou cítit po desinfekci. Fena netuší, kde se „to“ tu vzalo. Utíká od štěňat a je zmatená. Co teď? Není nic horšího pro chovatele, než když se fena nechce o svá novorozená štěňata starat.

První volbou je lék Sepia officinalis 15 až 30 C. Spolu s lékem Lac caninum 5 C by se měl za dva až tři dny zlepšit či zcela obnovit mateřský pud. Je dobré přidat i Opium 200 C.

Problémem číslo dvě jsou feny, které nejen od svých štěňat utíkají, ale ještě je mají snahu i napadat. Chovatel je tak nucen oddělovat fenu od jejích potomků z důvodu ochrany a nechává ji u štěňat pouze ve své přítomnosti. V tomto případě je dobrou volbou kombinace homeopatik Lac caninum 5 C a Pulsatilla 15 C.

Závěrem chci opět zmínit můj oblíbený lék na podporu imunity a celkově zdravotního stavu a tím je Phosphorus 9 C. Chovatel může rozpustit ve 20 ml stříkačce 5 kuliček a podávat během dne po kapkách feně i štěňatům.

Pokud se vám v chovu stává častěji, že fena není opakovaně dobrou matkou, stálo by za úvahu ji vyřadit z chovu, protože i tento rys povahy se dědí a s největší pravděpodobností nebudou dobrými matkami ani potomci této feny.

Všem chovatelům přeji bezstarostné odchovy, které prospívají a dělají jen samou radost.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze