Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Myslíte na dostatečný přísun hořčíku?
Autor: BOIRON CZ, PR článek
Projevy nedostatku hořčíku jsou často nenápadné – člověk se cítí unavený, podrážděný, nervózní. Nemá chuť k jídlu, může pociťovat svalovou slabost. Potřeba hořčíku stoupá při zvýšené tělesné a duševní námaze, při sportu, ale také například v těhotenství. Abychom dostali tělo a pokud možno i ducha do pohody a rovnováhy, je nezbytné udržovat hladinu hořčíku na dostatečné úrovni.

Zdroj: BOIRON CZ
Hořčík neboli magnesium je totiž nepostradatelný téměř pro všechny procesy, které v lidském těle probíhají. Tím nejdůležitějším je tvorba energie, která je nezbytná pro jakýkoliv pohyb a výkon. Magnesium také podporuje správný tok krve v krevním řečišti a uvolňuje stažené svaly, čímž významně pomáhá například při bolestech hlavy – dokáže je zmírňovat, nebo jim dokonce předcházet. Své využití nalezne hořčík také například u sportovců jako prevence proti křečím ve stehnech a lýtkách. Zanedbatelná není ani jeho prospěšnost pro lidské srdce.
Jak si tedy rychle pomoci a začít doplňovat hořčík?
Potravin, z nichž bychom mohli získávat dostatečné množství hořčíku přímo, není tolik. Existují proto přípravky, které tento problém vyřeší a ohlídají za nás. Trh je na ně poměrně bohatý. Výzkumy ukazují, že nejvhodnější z nich jsou ty ve formě organické soli hořčíku v kombinaci s vitamíny, protože vstřebávání hořčíku podporují. Z tohoto pohledu se jako optimální volba jeví Magnesium 300+. Obsahuje totiž organickou hořečnatou sůl třetí generace – glycerofosfát hořečnatý. V kombinaci s uhličitanem hořečnatým se snadno vstřebává, navíc je šetrný k organismu. Přípravek také obsahuje řadu vitamínů skupiny B, které vstřebávání hořčíku ještě podpoří. Kyselina listová, vitamín E a selen, jež doplněk stravy Magnesium 300+ zahrnuje též, jsou účinné antioxidanty zabraňující úniku hořčíku z těla.
Začneme-li hořčík ve vhodné formě tělu dodávat včas, můžeme se vyhnout začarovanému kruhu, do kterého se lidé pociťující únavu a stres vždy dostanou – čím více se člověk stresuje, tím více hořčíku se z těla vylučuje, a čím méně hořčíku v těle je, tím snáze organismus podléhá stresu. Vhodné je k tomu samozřejmě začít aktivně odpočívat, dodržovat správnou životosprávu, nepodceňovat spánkovou hygienu a pitný režim. Tato opatření nám pomohou nejen snížit míru únavy a stresu, ale zároveň být zdravější. A to se nám na začátku podzimu rozhodně bude hodit.
Více informací o doplňku stravy Magnesium 300+ naleznete na stránkách www.boiron.cz.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích