Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Máte trápení s bolestmi hlavy? A víte, že může souviset s jídlem?
Autor: Ing. Ludmila Pszczolková
Mne naštěstí bolesti hlavy netrápí, ale mé klienty ano. Někteří z nich trpí „pouze“ bolestmi hlavy, jiní pak migrénami. Bolestí hlavy je dle Mezinárodní společnosti pro bolest hlavy více než 150 různých tipů. Mohou být způsobeny úrazem, poraněním krční páteře, intoxikací cigaretovým kouřem, nedostatkem spánku, kolísáním krevního tlaku, hormonálními výkyvy atd. Někdy trvá dlouho, než nemocný odhalí souvislosti, a někdy je bohužel nenajde nikdy.

Některé publikace uvádějí, že až 80 % bolestí hlavy můžeme označit za tzv. žlučníkové. Já to mohu potvrdit. Žlučníková dráha podle čínské medicíny řídí správnou funkci vazů a šlach, zejména v oblasti ramen a šíje. Bolest hlavy často souvisí s horším prokrvením cév hlavy, což bývá způsobeno právě jejich zúžením v oblasti krční páteře. Tak lze zjednodušeně vysvětlit vztah žlučníku a bolestí hlavy (zejména bolesti v oblasti spánků)
A to už k jídlu logicky není příliš daleko, protože každý ví, že se žlučník podílí zejména na trávení tuků. Mezi potraviny, které mohou způsobit bolest hlavy, tedy patří tučná a kořeněná jídla, ale i česnek nebo hořčice. Tyto potraviny mohou žlučník zatížit. Na správnou funkci žlučníku má také příznivý vliv pravidelný režim jídla, tzn. menší porce 4–5x denně. Proto patří mezi potenciální spouštěče bolestí hlavy i hladovění a následné přejídání (ráno na snídani není čas, přes poledne stačí sušenka a večer jeden neví, kam dříve kousnout).
Významnou roli hraje u bolestí hlavy dehydratace. Ta je, jak jistě všichni víme, způsobená nedostatkem vody v organismu. Všude se o tom píše, všichni to dobře známe, ale přesto spousta z nás nedává tělu tolik tekutin, kolik je třeba. A kolik že je třeba? Záleží nejen na hmotnosti, ale i na aktivitě a okolní teplotě. Nejlepším indikátorem je barva moči – měla by být světle žlutá. Orientační doporučení je vypít 0,3 l tekutin na 10 kg hmotnosti. Nejlepší je čistá voda, případně ředěná čerstvá ovocná šťáva či slabý bylinkový čaj (meduňka, máta, list jahodníku nebo rybízu …).
Jsou ale nápoje, např. káva nebo alkohol, které dehydrataci způsobují, nebo ji zhoršují. Proto také nadměrné požívání alkoholu či kávy může bolest hlavy aktivovat.
Podobně je to se solí, protože příliš slané potraviny působí negativně na metabolismus vody. Vyloučení přesolených potravin (uzenin, sýrů, slaného pečiva apod.) je tedy v prevenci bolestí hlavy na jednom z prvních míst.
Na funkci cév hlavy má vliv rovněž glutamát sodný (způsobí jejich stažení). Neměli bychom na něj u hledání příčin bolestí hlavy zapomínat a měli bychom se snažit vyvarovat se všech instantních jídel, hotových kořenících směsí či jídel v tzv. fast foodech (i některé slané dobroty obsahují glutamátu spoustu!). I když se bolest projeví v tomto případě poměrně brzy po jídle (většinou je to do 30 minut), nemusí si to člověk uvědomit.
V neposlední řadě má na vznik bolestí hlavy vliv také psychika a stres. Lze to velmi jednoduše vysvětlit tím, že naše nervozita, netrpělivost a rozčilení působí negativně na dráhu žlučníku (termín cholerik pochází z řeckého „chole“ – tj. žluč). Tak až vám příště někdo bude chtít „pohnout žlučí“, pořádně si rozmyslete, zda vám za to například bolest hlavy stojí.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích