Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Byliny pro mne nejsou bylinky

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Když se řeknou bylinky, vybavím si majoránku, bazalku nebo oregano. Skvělé přísady do jídla, které nejen chutnají, ale mají i příznivý vliv na zdraví. Můj článek se však nebude týkat těchto bylinek. Chci se s vámi podělit o příběh své klientky, paní Aleny. 

Ilustrační foto

Alena je velmi příjemná a milá starší paní. Přišla ke mně, protože začala mít velké trávicí obtíže. Už na tom, jak vcházela do mé pracovny, bylo vidět, jak moc je slabá a v chůzi nejistá. Znám ji dlouho. Je velmi pracovitá, má 2 velké zahrady a pole, chová králíky a slepice, pěstuje snad všechno ovoce i zeleninu, koření (dostala jsem od ní jednou domácí kmín – ta vůně byla s kmínem, který jsem dosud znala, absolutně nesrovnatelná) i svou pohanku.

Když ke mně přišla, nemohla vůbec pracovat a to ji nesmírně frustrovalo. Byla tak unavená, že celý den doma polehávala a poprvé v životě se do domácích prací musel zapojit manžel. „Jsem jako mátoha, nemám chuť k jídlu ani sílu jíst, jídlo mi leží v žaludku jako kámen.“

Při své práci používám elektro-akupunkturní diagnostiku, díky které zjistím, kde je problém. A tady byl problém všude – od žaludku až po tlusté střevo. Velmi oslabená byla slinivka, játra i ledviny.

Zajímalo mne, co se stalo, jestli byla nějak nemocná, nebo se něco stalo doma. Ani jedno. Byla ale na speciálním vyšetření celého těla v pražském fitcentru. Dostala to jako dárek. Připojili ji k nějakému přístroji a provedli diagnostiku. Na výsledném obrázku pak bylo vidět, kde všude má problémy (a měla jich celou řadu) – a na ty si pak koupila doporučené bylinné čaje. A ne jeden, ne dva, ale rovnou tři. A každý z nich byl namíchaný z různých bylin. Jeden byl na ledviny, druhý na játra, třetí na žaludek. Ani jsem nepočítala, kolik bylin to bylo celkem. Ach jo…

Do polévky byste si také 20 bylinek nedali. A do čaje ano? Byliny jsou velmi účinné a mocné, ale patří do rukou těch, kteří jim opravdu rozumí (ostatně to platí vždy). Klienti se mě na byliny často ptají, já jim ale nerozumím, a tak je odkazuji na odborníky. Co ale můžu udělat, je „natestovat“ jednotlivé byliny či směsi přes EAV diagnostiku. Už mnohokrát se mi to osvědčilo. Udělala jsem to i u paní Aleny.

Čaje jsem doporučila vysadit a udělala podrobný test potravin. Povolených měla opravdu velmi málo základních potravin. Také jsem ji důrazně požádala, aby zašla za obvodní lékařkou s prosbou o základní krevní odběry a vyšetření břicha. Paní Alena se bála, protože její paní doktorka není vůbec „alternativní“, a nevěděla, jak by ji měla požádat. Nakonec to ale nebyl vůbec problém. Když ji paní doktorka viděla, poslala ji na ultrazvuk hned a na kompletní krevní testy také.

Po čtrnácti dnech u mne Alenka byla na kontrole. Přibrala skoro 2 kila, byla stále slabá, ale měla chuť k jídlu a na zahrádce už pomalu začala pracovat. A hlavně měla veselejší oči a silnější hlas. I na testování byl stav lepší, a tak jsme mohly zařadit do jídelníčku další potraviny, což jí udělalo velkou radost.

Co napsat závěrem? Bylinky do polévky si dávejte podle své chuti a nálady, bylinné čaje užívejte s rozvahou, nejlépe po konzultaci s odborníkem. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.11.2021 16:49

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze