Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Byliny pro mne nejsou bylinky

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Když se řeknou bylinky, vybavím si majoránku, bazalku nebo oregano. Skvělé přísady do jídla, které nejen chutnají, ale mají i příznivý vliv na zdraví. Můj článek se však nebude týkat těchto bylinek. Chci se s vámi podělit o příběh své klientky, paní Aleny. 

Ilustrační foto

Alena je velmi příjemná a milá starší paní. Přišla ke mně, protože začala mít velké trávicí obtíže. Už na tom, jak vcházela do mé pracovny, bylo vidět, jak moc je slabá a v chůzi nejistá. Znám ji dlouho. Je velmi pracovitá, má 2 velké zahrady a pole, chová králíky a slepice, pěstuje snad všechno ovoce i zeleninu, koření (dostala jsem od ní jednou domácí kmín – ta vůně byla s kmínem, který jsem dosud znala, absolutně nesrovnatelná) i svou pohanku.

Když ke mně přišla, nemohla vůbec pracovat a to ji nesmírně frustrovalo. Byla tak unavená, že celý den doma polehávala a poprvé v životě se do domácích prací musel zapojit manžel. „Jsem jako mátoha, nemám chuť k jídlu ani sílu jíst, jídlo mi leží v žaludku jako kámen.“

Při své práci používám elektro-akupunkturní diagnostiku, díky které zjistím, kde je problém. A tady byl problém všude – od žaludku až po tlusté střevo. Velmi oslabená byla slinivka, játra i ledviny.

Zajímalo mne, co se stalo, jestli byla nějak nemocná, nebo se něco stalo doma. Ani jedno. Byla ale na speciálním vyšetření celého těla v pražském fitcentru. Dostala to jako dárek. Připojili ji k nějakému přístroji a provedli diagnostiku. Na výsledném obrázku pak bylo vidět, kde všude má problémy (a měla jich celou řadu) – a na ty si pak koupila doporučené bylinné čaje. A ne jeden, ne dva, ale rovnou tři. A každý z nich byl namíchaný z různých bylin. Jeden byl na ledviny, druhý na játra, třetí na žaludek. Ani jsem nepočítala, kolik bylin to bylo celkem. Ach jo…

Do polévky byste si také 20 bylinek nedali. A do čaje ano? Byliny jsou velmi účinné a mocné, ale patří do rukou těch, kteří jim opravdu rozumí (ostatně to platí vždy). Klienti se mě na byliny často ptají, já jim ale nerozumím, a tak je odkazuji na odborníky. Co ale můžu udělat, je „natestovat“ jednotlivé byliny či směsi přes EAV diagnostiku. Už mnohokrát se mi to osvědčilo. Udělala jsem to i u paní Aleny.

Čaje jsem doporučila vysadit a udělala podrobný test potravin. Povolených měla opravdu velmi málo základních potravin. Také jsem ji důrazně požádala, aby zašla za obvodní lékařkou s prosbou o základní krevní odběry a vyšetření břicha. Paní Alena se bála, protože její paní doktorka není vůbec „alternativní“, a nevěděla, jak by ji měla požádat. Nakonec to ale nebyl vůbec problém. Když ji paní doktorka viděla, poslala ji na ultrazvuk hned a na kompletní krevní testy také.

Po čtrnácti dnech u mne Alenka byla na kontrole. Přibrala skoro 2 kila, byla stále slabá, ale měla chuť k jídlu a na zahrádce už pomalu začala pracovat. A hlavně měla veselejší oči a silnější hlas. I na testování byl stav lepší, a tak jsme mohly zařadit do jídelníčku další potraviny, což jí udělalo velkou radost.

Co napsat závěrem? Bylinky do polévky si dávejte podle své chuti a nálady, bylinné čaje užívejte s rozvahou, nejlépe po konzultaci s odborníkem. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:53

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze