Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ošetřování pokožky aneb vlhčené ubrousky tak trochu jinak

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

K napsání tohoto článku mě inspirovala kamarádka. Koupila svému miminku jednorázové vlhčené ubrousky na umývání zadečku při cestování. Chtěla si tím proces přebalování v terénu zjednodušit. Ovšem výsledkem tohoto nákupu byla bolavá, zarudlá a podrážděná pokožka jejího malého synka. 

Ilustrační foto

Zavzpomínala jsem na dobu, kdy mí synové byli ještě v plenkách. Také jsem byla akční máma a neustále jsme někde jezdili a byli v terénu. Vlhčené ubrousky jsou velmi praktické, ale nelíbilo se mi, že jsou neekologické a napuštěné konzervanty, dezinfekčními látkami a parfémy. Pro citlivou dětskou pokožku to není nic dobrého.

Tehdy jsem si vyráběla vlastní vlhčené ubrousky sama. Jak na to?

  1. Potřebujeme ubrousky (velmi dobře poslouží separační pleny, které jsou biodegradabilní a mohou se kompostovat)
  2. Roztok, do kterého budeme ubrousky namáčet – bylinkový nálev

Příprava bylinného nálevu:

Jde vlastně o bylinkový čaj, který obsahuje bylinky s hojivými a protizánětlivými účinky (heřmánek, měsíček lékařský, řepík, lípa, jitrocel aj.). Bylinky můžeme kombinovat nebo použít jen jeden druh. Pokud přidáme např. lípu, jitrocel a sléz, což jsou byliny obsahující slizy, tak výsledný roztok bude na pokožce zanechávat po umytí i jemnou ochrannou slizovitou vrstvu.

Po vychlazení nálevu přidáme lžičku medu. Med má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Obsahuje enzymy, které mají protibakteriální účinky.

Poskládané ubrousky do bylinného roztoku namočíme a uložíme do plastové krabičky. Takto vyrobené ubrousky vydrží jeden den. Pak hrozí, že se v nich začnou množit bakterie a plísně.

Jinou variantou může být použití esenciálních olejíčků. Ve lžičce medu rozmícháme pár kapek esence – levanduli, tea tree, heřmánek. Pak rozmícháme ve sklenici vody. Med slouží jako emulgátor. Další možností emulgace může být lžička mléka. Pokud se oleje nakapou přímo do vody, vytvoří se na hladině mastná skvrna.

Můžeme si připravit i homeopatický roztok. Do sklenice vody rozpustíme 5 kuliček Calendula 9 C a v něm namočíme ubrousky.

Homeopatika můžeme podávat i vnitřně, pokud je už pokožka zadečku podrážděná.

  • Calendula 9 C podporuje hojivé procesy, tvorbu nových buněk, působí protizánětlivě a uzavírá rány.
  • Pokud je pokožka červená, přidáme Belladonna 9 C.

Dávkování: 5 kuliček do 1 dcl vody, podáváme 4-5x denně. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 21:48

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze