Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Začátek školního roku bez obav

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Za několik dní je to tady. Opět začne pravidelné střídání práce a odpočinku. Alespoň rodiče to vnímají jako dobrou zprávu – nemusí přemýšlet nad hlídáním dětí, dokud jsou v práci, a děti budou ukázněnější než o prázdninách. 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Čeká nás všechny mnoho práce – dospělí budou muset pomoci dětem „naskočit“ na rytmus plnění povinností, prvňáčkům bude potřeba poskytnout dostatečnou oporu v adaptaci na nové prostředí. A děti? Ty toho taky nebudou mít míň. Dopoledne škola, odpoledne úkoly, kroužky… A všude musíme být načas! Snad jim pomůžeme najít si trochu prostoru i na tolik potřebné dětské nicnedělání.

Cílevědomé děti, nebo ty, které si s vyučujícím „nesednou“, i ty, které mají problém naběhnout na pravidelný školní režim, mohou jít ráno do školy ve stresu. Pomoci jim můžeme Bachovými květovými esencemi na strach. Pokud doma nemáte jednotlivé kapičky, určitě sáhněte po „krizovkách“ – RESCUE REMEDY (jsou k dostání i ve formě pastilek, žvýkaček, nebo spreje).

 • RED CHESTNUT – zvolte v případě, že se dítě dostane do stavu strachu, že se stane něco strašného.
 • MIMULUS – pro dítě, které má konkrétní strach, je plaché a stydlivé.
 • ROCK ROSE – v případě extrémního strachu, obav a paniky.
 • CHERRY PLUM – v situaci, kdy se objeví negativní emoce: hysterie, zuřivost… Dítě se začne přejídat, kousat si nehty apod.
 • LARCH – dítě se podceňuje, dopředu předpokládá neúspěch.
 • WHITE CHESTNUT – neodbytné myšlenky obav, kterých se nejde zbavit.
 • AGRIMONY – dítě skrývá strach a nepohodu za úsměv a šaškárny.
 • SCLERANTHUS – podejte dítěti, které sice strach nemá, ale vidíte, že je „rozhozené“, že ztratilo svou vnitřní rovnováhu, že „ho to hází od mantinelu k mantinelu“ a že přeskakuje od úsměvu k pláči.

Z aromaterapie můžete použít 100% přírodní esence, které uklidňují, povzbuzují a harmonizují. Zmiňme několik vhodných pro děti:

 • LEVANDULE – uklidňuje, harmonizuje, pomáhá při výkyvech nálady, vyrovnává a tiší.
 • EUKALYPTUS – povzbuzuje a pročišťuje mysl a udržuje ji jasnou, pomáhá těm, kteří se cítí v životě a ve svém konání omezováni.
 • YLANG-YLANG – zmírňuje úzkost, zlost, šok, uklidňuje, povznáší a pomáhá vyjádřit vnitřní, potlačené pocity.
 • MANDARINKA – osvěžuje a uvolňuje napětí, pomáhá vypnout přetaženou mysl, navozuje klidný spánek.
 • POMERANČ SLADKÝ – rozveseluje, povzbuzuje, pomáhá najít radost a pocit štěstí, zmírňuje iracionální obavy, snižuje pochybnosti o sobě samém, odstraňuje pocity úzkosti, pomáhá při nespavosti.
 • TYMIÁN – povznáší, povzbuzuje a stimuluje – po děti, které jsou „mimo“ (pro děti starší 3 let).
 • GERÁNIUM – pro cílevědomé děti, které se neumí zastavit a stále se věnují studiu, zklidňuje při stresu a přepracovanosti.
 • HEŘMÁNEK – uklidňuje mysl při vzplanutí zlosti, tiší v případě podráždění, tlumí obavy a pomáhá při vyčerpání.

Olejíčky můžeme aplikovat klasicky do aromalampy, nebo kápnout na kousek vaty zvolenou vůni, vložit do malé plastové krabičky (nebo „vajíčka“) a v případě potřeby si dítě ve škole přivoní.

Také je dobré mít po ruce i homeopatické léky. V případě stresu, strachu, úzkostí se používají například:

 • ACONITUM 30 C – panika, šok, podrážděnost, noční můry.
 • GELSEMIUM 15 C – třes, slabost, prázdná mysl, může se objevit i průjem.
 • IGNATIA AMARA 15 C – plačtivost, která se střídá se záchvaty smíchu, přecitlivělost, nejde utišit, pomáhá rozptýlení.
 • NUX VOMICA 15 C – netrpělivé dítě, náladové, přetížené povinnostmi, objevuje se zácpa ze stresu.
 • PULSATILLA 15 C – stydlivé, citlivé dítě – potřebuje maminku, pocity opuštěnosti při usínání, projevy se zhoršují při nástupu do MŠ.

O vhodném léku, ředění a dávkování se poraďte se svým lékařem-homeopatem, nebo využijte naši poradnu. 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 15:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze