Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Pomazánky aneb co dětem mazat na svačinu

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

Dochází vám inspirace na zdravé školní svačinky? Vyzkoušejte některý z receptů na pomazánky. K tomu nezapomeňte přibalit krabičku se zeleninou. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Domácí lučina:
Večer smícháme velký bílý smetanový jogurt s malou zakysanou smetanou. Můžeme přidat špetku soli. Připravíme si velké sítko, které pokryjeme plátnem, a bílou hmotu do něj vylijeme. Přes plátno bude prokapávat tekutina a syrovátka, proto je třeba pod sítko dát nádobu tak, aby sítko nebylo ponořeno do odkapávající tekutiny. Vše necháme na kuchyňské lince přes noc a ráno máme v plátně velmi chutnou lučinu, kterou můžeme rovnou mazat na chléb. Skvěle chutná s čerstvou pažitkou nebo jinými bylinkami, které můžeme do hotové lučiny přimíchat. Skladujeme v lednici.

Hummus (cizrnová pomazánka):
Hrnek cizrny namočíme na 1 den do vody. Po nabobtnání vodu vylijeme a cizrnu uvaříme v čisté, lehce osolené vodě s majoránkou. Po uvaření cizrnu rozmixujeme tyčovým nebo jiným mixérem do hladka s cibulkou osmahnutou do zlatova a 3 polévkovými lžícemi tahini pasty (sezamová pasta). Pokud je hmota hodně hustá, naředíme ji vodou, ve které se cizrna vařila. Tato pomazánka je velmi sytá a má vysoký obsah bílkovin.

Mrkvová pomazánka:
Jako základ můžeme použít domácí lučinu, kozí sýr nebo tvaroh. Přidáme jemně nastrouhanou mrkev a lehce osolíme. Množství přidané mrkve určuje barvu i výslednou chuť pomazánky. Můžeme přidat kousek utřeného česneku (ale do školy raději ne).

Avokádová pomazánka:
Zralé avokádo oloupeme a rozmixujeme do hladka s 1 lžičkou citronové nebo limetkové šťávy a 1 lžičkou sójové omáčky tamari. Můžeme přidat opražená sezamová semínka, loupaná konopná semínka nebo opražená a nasekaná semínka slunečnice.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana StrieglerováFarmaceutka, homeopatka, výživová poradkyně

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:31

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze