Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mýty a pověry o psech

Autor: Petra Sumeráková

Znáte to, koluje to mezi lidmi po generace a každý z vás se s nějakou tou zaručenou pravdou a radou určitě setkal. Níže uvádím výčet asi těch nejčastějších a nejvtipnějších. 

Ilustrační foto

Každá fena musí mít jednou štěňata – občas ještě někdo dodá, že jinak by se mohla zbláznit apod. Přátelé, zbláznit byste se mohli leda tak vy, a to z těch štěňat. Toto je pověra, která patří na 1. místo. Není to tak, feně rozhodně ani fyzicky, ani psychicky neublíží, když štěňata nikdy mít nebude!

Pes si musí alespoň jednou za život „skočit“ na fenu – opět stejná hloupost jako to předešlé s fenou a štěňaty, u psa to nemá na jeho zdraví ani psychiku absolutně žádný vliv! Co ale vliv na zdraví má, je u obou pohlaví kastrace! Pokud se nechcete věnovat chovu profesionálně a přinést danému plemeni něco nového, kastrujte. Předejdete tak nádorovému bujení, u fen zánětům dělohy, u psů zvětšování prostaty.

Psí blechy na člověka nejdou – tahle legendární filmová hláška mezi lidmi přetrvává dodnes a mnozí jí opravdu věří. Vězte a věřte, že tak tomu opravdu není. Blecha si nevybírá a je jí jedno, jestli pořádá hostinu na psovi, nebo na vás.

Pes se nesmí do jednoho roku koupat a stříhat – mým snem je potkat člověka, který tenhle blud vypustil. Tolik lidí si naivně myslí, že by tím psa snad mohlo i zabít. Lidé, přemýšlejte, co by se psu asi mohlo stát? Opravdu nic. Já svá štěňata prvně koupu už v 6 týdnech. Ti nejstarší brzy oslaví své 14. narozeniny a voda a šampon na nich opravdu následky nezanechaly. A střih? Umíte si představit takového pudla, bišona, westíka nebo knírače, na které by se celý rok nesáhlo, nekoupali by se, nestříhali a netrimovali? Několik jsem jich už viděla a nepřeji nikomu tu práci dělat a vidět při ní chudáka psa mnoho hodin trpět, neboť to už není srst, ale plstnatá krusta, ze které musím psa doslova vysekávat mnohdy i půl dne. Proto, prosím, tomuto opravdu nevěřte!

Náš pes nemá PP, protože se narodil poslední z vrhu – to slýchám snad denně. Prosím vás, to je snad ta největší a nejčastější lež při prodeji štěňat! Pokud má člověk řádně registrovanou chovatelskou stanici, celý vrh – ať se narodí 1 štěně nebo 12 – průkaz původu dostane. Nikde se nezapisuje a plemennou knihu ani nezajímá, které štěně se narodilo první, prostřední či poslední. Takže lež jako věž!

Anální žlázky se musí pravidelně vytlačovat – omyl! Je-li pes zdravý a jeho žlázy jsou v pořádku, vyprazdňuje si je pravidelně sám spolu se stolicí (je to jeho pachová značka, proto pejsci tak pečlivě očichávají výkaly). Mechanické vyprazdňování je potřeba jedině v případě potíží. To znamená, když pes „sáňkuje“, olizuje si nebo škrábe oblast v okolí ocasu či hřbetu, nebo má-li k ucpávání žlázek sklony!

Zaručených „pravd“ je mnohem více, proto bude určitě někdy příště pokračování.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 17:40

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze