Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Krvácení z nosu po koupání

Autor: Redakce

Důvodů, proč mají děti pocit ucpaného nosu, může být víc. Jedním z nich je například podrážděná nosní sliznice po návštěvě koupaliště. 

Ilustrační foto

„Dobrý den. Synovi se včera večer spustila z nosu krev (po kýchání) a dnes se mu opět spustila sama od sebe. V době prázdnin má velmi často jakoby plný nos – hlavně po ránu. Nos mu čistíme „konvičkou“ z lékárny. Domnívala jsem se, že má nos plný po koupání v bazénu. Syn není alergik, ale v době prázdnin se u něho zvýšil přísun sladkostí, brambůrků, mléčných výrobků… Ovoce a zeleninu jí minimálně. Mám synovi koupit nějaký vitamínový přípravek se železem?“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Renáta Sikytová:

„Podle toho, co píšete, se domnívám, že se jedná o podráždění nosní sliznice z chlorované vody v bazénu. Je to poměrně časté. Zkuste podávat tyto léky:

  • NUX VOMICA 9 C – na zduření sliznice nosu, kýchání, 3x denně 5 granulí;
  • PHOSPHORUS 15 C – na krvácení z nosu, 1x denně 5 granulí.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.1.2020 23:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze