Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Krvácení z nosu po koupání

Autor: Redakce

Důvodů, proč mají děti pocit ucpaného nosu, může být víc. Jedním z nich je například podrážděná nosní sliznice po návštěvě koupaliště. 

Ilustrační foto

„Dobrý den. Synovi se včera večer spustila z nosu krev (po kýchání) a dnes se mu opět spustila sama od sebe. V době prázdnin má velmi často jakoby plný nos – hlavně po ránu. Nos mu čistíme „konvičkou“ z lékárny. Domnívala jsem se, že má nos plný po koupání v bazénu. Syn není alergik, ale v době prázdnin se u něho zvýšil přísun sladkostí, brambůrků, mléčných výrobků… Ovoce a zeleninu jí minimálně. Mám synovi koupit nějaký vitamínový přípravek se železem?“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Renáta Sikytová:

„Podle toho, co píšete, se domnívám, že se jedná o podráždění nosní sliznice z chlorované vody v bazénu. Je to poměrně časté. Zkuste podávat tyto léky:

  • NUX VOMICA 9 C – na zduření sliznice nosu, kýchání, 3x denně 5 granulí;
  • PHOSPHORUS 15 C – na krvácení z nosu, 1x denně 5 granulí.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.11.2019 19:08

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze