Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nespavost a kouření

Autor: Redakce

O důležitosti spánku snad nikdo nepochybuje. Právě čas odpočinku je totiž příležitostí načerpat fyzické i psychické síly potřebné k „normálnímu fungování“.

Ilustrační foto

„Dobrý den. Ráda bych Vás požádala o radu. Přítel trpí dlouhodobě nespavostí. Ráda bych mu pomohla homeopatiky, ale žádné na nespavost na jeho příznaky neodpovídají. Přítel je dost unavený a chce se mu spát, večer usne jen na chvíli, poté se probudí a nemůže usnout, převaluje se v posteli a usíná okolo 2. hodiny ranní. Ráno se těžko budí. Jelikož se mi zdá, že hodně kouří, uvažovala jsem nad podáním Nux vomica. Momentálně nemá žádný stres. Zkoušeli jsme podat i bylinné kapky na dobrou noc několik dní po sobě a také to nepomohlo. Předem děkuji za radu.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková, tvář naší poradny:

„Dobrý den, rozumím a chápu. K výběru léku je jistě potřeba více informací, ale začněte takto:

  • NUX VOMICA 15 C – 3x denně 5 granulí léku. Pomůže detoxikaci a je to lék indikovaný dle vašeho popisu.
  • V případě, že se přítel vzbudí kolem půlnoci a nemůže usnout, podejte: ARSENICUM ALMBUM 15 C – 5 granulí a přidejte kapky RESCUE REMEDY – 4 kapky, měly by pomoci usnout znovu a „hlouběji“.

Po dvou týdnech byste měli zaznamenat efekt, pokud tomu tak nebude, Váš přítel potřebuje celkové vyšetření lékaře-homeopata a dle toho vybrat léky cíleně.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2017 07:44

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze