Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nespavost a kouření

Autor: Redakce

O důležitosti spánku snad nikdo nepochybuje. Právě čas odpočinku je totiž příležitostí načerpat fyzické i psychické síly potřebné k „normálnímu fungování“.

Ilustrační foto

„Dobrý den. Ráda bych Vás požádala o radu. Přítel trpí dlouhodobě nespavostí. Ráda bych mu pomohla homeopatiky, ale žádné na nespavost na jeho příznaky neodpovídají. Přítel je dost unavený a chce se mu spát, večer usne jen na chvíli, poté se probudí a nemůže usnout, převaluje se v posteli a usíná okolo 2. hodiny ranní. Ráno se těžko budí. Jelikož se mi zdá, že hodně kouří, uvažovala jsem nad podáním Nux vomica. Momentálně nemá žádný stres. Zkoušeli jsme podat i bylinné kapky na dobrou noc několik dní po sobě a také to nepomohlo. Předem děkuji za radu.“

Na dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Věra Budková, tvář naší poradny:

„Dobrý den, rozumím a chápu. K výběru léku je jistě potřeba více informací, ale začněte takto:

  • NUX VOMICA 15 C – 3x denně 5 granulí léku. Pomůže detoxikaci a je to lék indikovaný dle vašeho popisu.
  • V případě, že se přítel vzbudí kolem půlnoci a nemůže usnout, podejte: ARSENICUM ALMBUM 15 C – 5 granulí a přidejte kapky RESCUE REMEDY – 4 kapky, měly by pomoci usnout znovu a „hlouběji“.

Po dvou týdnech byste měli zaznamenat efekt, pokud tomu tak nebude, Váš přítel potřebuje celkové vyšetření lékaře-homeopata a dle toho vybrat léky cíleně.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 15:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze