Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nehojící se rána po vytržení zubu

Autor: Redakce

Trhání osmiček je častým strašákem. Představa bolesti a případných komplikací s hojením není nikomu příjemná. Jak si poradit s dlouho se hojící ránou po trhání zubů moudrosti? 

Ilustrační foto

„Dobrý den, čím mohu podpořit hojení v ústech po trhání zubů? Před dvěma týdny mi trhali dvě osmičky a jedna z ran se mi nechce zahojit. Za 14 dní mě čeká trhání dalšího zubu. Ke všemu se mi na mandli udělal čep. Zubní lékař udělal kontrolní rentgen a zkontroloval rány, vše je prý čisté a bez zánětu.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potůčková:

„Dobrý den, užívejte tyto léky:

  • ARNICA MONTANA 15 C – 5 granulí 3x denně,
  • STAPHYSAGRIA 9 C – 5 granulí 3x denně.

Dutinu ústní si po každém jídle vyplachujte odvarem z heřmánku či lze zakoupit koncentrovaný výrobek s výtažkem z heřmánku.

Před dalším zákrokem užívejte:

  • ARNICA MONTANA 15 C.

Ihned po zákroku pokračujte následovně:

  • Udělejte si roztok s těmito léky: ARNICA společně s APIS MELLIFICA 15 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 2−3 dcl vody a popíjejte během dne.
  • Jistě budete cítit i bolest, proto by bylo dobré přidat také lék HYPERICUM PERFORATUM 15 C.

Přeji brzkou úlevu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.3.2021 16:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze