Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nehojící se rána po vytržení zubu

Autor: Redakce

Trhání osmiček je častým strašákem. Představa bolesti a případných komplikací s hojením není nikomu příjemná. Jak si poradit s dlouho se hojící ránou po trhání zubů moudrosti? 

Ilustrační foto

„Dobrý den, čím mohu podpořit hojení v ústech po trhání zubů? Před dvěma týdny mi trhali dvě osmičky a jedna z ran se mi nechce zahojit. Za 14 dní mě čeká trhání dalšího zubu. Ke všemu se mi na mandli udělal čep. Zubní lékař udělal kontrolní rentgen a zkontroloval rány, vše je prý čisté a bez zánětu.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka-homeopatka MUDr. Kristina Potůčková:

„Dobrý den, užívejte tyto léky:

  • ARNICA MONTANA 15 C – 5 granulí 3x denně,
  • STAPHYSAGRIA 9 C – 5 granulí 3x denně.

Dutinu ústní si po každém jídle vyplachujte odvarem z heřmánku či lze zakoupit koncentrovaný výrobek s výtažkem z heřmánku.

Před dalším zákrokem užívejte:

  • ARNICA MONTANA 15 C.

Ihned po zákroku pokračujte následovně:

  • Udělejte si roztok s těmito léky: ARNICA společně s APIS MELLIFICA 15 C – 10 granulí od každého léku rozpusťte do 2−3 dcl vody a popíjejte během dne.
  • Jistě budete cítit i bolest, proto by bylo dobré přidat také lék HYPERICUM PERFORATUM 15 C.

Přeji brzkou úlevu.“ 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2018 07:57

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze