Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zažívací potíže na dovolené?

Autor: Externí zdroj

Zkazily vám dovolenou zažívací potíže? Nebo jim na své dovolené chcete předejít? Nemůžete si dopřát zmrzlinu nebo místní specialitu? Homeopatické řešení vám tentokrát nabízíme v článku z kanadských webových stránek, které nás zaujaly svým názvem „ilovehomeopathy“. 

Ilustrační foto

Nejčastější příčiny zažívacích potíží jsou obvykle:

 • přejídání, nebo nevhodná kombinace jídla,
 • stolování ve spěchu,
 • nedostatečné přežvýkání potravy,
 • přepracovanost, nedostatek pohybu,
 • nadměrná mentální únava nebo emoční napětí,
 • požívání léků, pití kávy a alkoholických nápojů v nadměrném množství.

Typické projevy:

 • nepříjemné pocity nebo bolest v břiše,
 • nadýmání,
 • po jídle pocit těžkého břicha,
 • žaludeční nevolnost,
 • ztráta chuti k jídlu,
 • pálení žáhy,
 • potrava a tekutina se dostává zpátky do úst – žaludeční reflux,
 • říhání

Nejčastěji používané homeopatické léky na zažívací potíže si můžete zvolit podle těchto typických příznaků:

ARSENICUM ALBUM: Bolest a pálení v žaludku. Nevolnost a zvracení brzy po jídle nebo po vypití studenější vody. Ztráta síly a hmotnosti. Potíže začaly po konzumaci zmrzliny, zkaženého masa nebo alkoholických nápojů. Výraznými projevy pro Arsenicum album jsou žízeň a žaludeční slabost provázená pocitem „hořícího žaludku“.

BRYONIA: Po snězení tužšího jídla se potrava po malých částech vrací do jícnu. Žaludek je velmi citlivý na dotek, pohyb zhoršuje všechny potíže. Jazyk je potažený žlutobílým povlakem.

CALCAREA CARBONICA: „Chuť“ na křídu, uhlí, sůl a jiné nestravitelné věci, převážně u dětí. Špatná nálada spojená s neustálým strachem, že se zblázní. V noci zvýšená potivost obličeje a hlavy, výrazná citlivost na studený vzduch. Obézní lidé mají sklon k horší cirkulaci krve a v důsledku toho mají studené nohy a ruce.

CARBO VEGETABILIS: Pacienti, kteří se ještě docela nezotavili po nemoci. Nízká vitalita, bledý obličej, skleslí, vyčerpaní. Ze žaludku se vrací vzduch a potrava, která zapáchá. Potíže vyvolané konzumací zkaženého masa, nebo po těžkém jídle. Výrazné nadýmání.

CHAMOMILLA: Hodí se u malých dětí. Příznaky: bolest, nafouknutí břicha, provázeno pocity podrážděnosti a netrpělivosti. Pocit, že bolest nemůže vydržet.

IGNATIA: Užitečné v případě „nervové dyspepsie" obvykle zapříčiněné smutkem nebo pocitem zklamání. Pocit velké slabosti v oblasti žaludku, se sklonem zhluboka dýchat. Pacient je často náladový, uplakaný, může být i tichý.

IPECA: Častá žaludeční nevolnost, vyvolaná podrážděním žaludku, především po sladkostech, cukroví atd. Jazyk čistý, bez povlaku, zvýšená produkce slin.

NUX VOMICA: Pokud byla v průběhu předchozí léčby použita jakákoliv klasická léčiva nebo projímadla, měla by být každá homeopatická léčba zahájena lékem Nux vomica. Výjimkou jsou jen případy, kdy je zřetelně indikován jiný homeopatický lék. Nux napravuje trávení poškozené alkoholem nebo silnou kávou. Typické psychické symptomy jsou podrážděnost, mrzutost a potíže s vykonáváním duševní práce. Ráno bývá zhoršení všech příznaků. Bolesti hlavy, závratě a nervozita, vše se stupňuje s duševní námahou. Po jídle nepříjemné pocity až bolest v žaludku. Zácpa nebo průjem.

LYCOPODIUM: Silné nadýmání a pocit „plného žaludku“ i po snězení malého množství jídla, přetrvávající pocit kvašení v žaludku a střevech; chronické gastrointestinální potíže.

PULSATILLA: Používá se v případě žaludečních potíží způsobených nebo zhoršených po konzumaci tučných jídel, zejména vepřového masa, zmrzliny nebo pečiva. Reflux. Pacient obvykle nemá žízeň ani chuť k jídlu. Jazyk potažený, ráno výrazná pachuť v ústech. Pacientovi ulevuje pobyt venku, v teplé, nevětrané místnosti se jeho stav zhoršuje, ale přitom má studené končetiny. Většina příznaků se u něj zhoršuje s večerem. Pulsatilla je nejvhodnější pro lidi s jemnou, poddajnou povahou.

Zdroj: www.ilovehomeopathy.com

Překlad: MUDr. Eva Kettmannová 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.8.2020 11:34

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze