Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ucpané slzní kanálky – osobní zkušenost

Autor: Redakce

Velmi nás těší, že čas od času dostaneme zpětnou vazbu od našich čtenářů, kteří využívají naši internetovou homeopatickou poradnu nebo jsou pacienty našich spolupracujících lékařů a podělí se s námi o své zkušenosti s homeopatickou léčbou. Moc bychom jim touto cestou chtěli poděkovat. Zpětná vazba je pro naši práci velmi důležitá, dává nám chuť do dalších kroků a projektů a pomáhá šířit osvětu a inspirovat ostatní k využívání této šetrné a netoxické léčebné metody.

Ilustrační foto

O jeden z příběhů, kdy nám maminka Tereza popsala své zkušenosti s homeopatií u ucpaných slzných kanálků, se s vámi nyní podělíme.

„Dcerka na výtok z očí trpěla snad už od narození. Jakmile se jí spustila rýma, tak jí začalo téct i z očí. Po zkušenosti se starším synem, který měl podobné problémy jako miminko, jsem se rozhodla přeskočit fázi antibiotických mastiček a čištění kanálků. Nakonec mu totiž pomohla až homeopatika. To jsem ale za tu dobu zapomněla a měla jsem pocit, že mu to „přestalo samo“.

K akci mě donutila až akutní situace, kdy se dcera vzbudila se slepenýma očima. Dle rychlé rady MUDr. Evy Kettmannové jsme nasadili: SILICEA 9 C a PULSATILLA 9 C a lokálně potírali koloidním stříbrem. Už druhý den bylo patrné zlepšení a po týdnu problémy zmizely úplně.

Nyní je to již více než měsíc, a ač už jsme prodělali další rýmu, objevil se výtok jen minimálně (v tomto případě mi byla doporučena SILICEA 30 C jednorázově).

Ing. Tereza Kutínová, programátorka“

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:48

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze