Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Štěně s PP – zbytečný luxus? Omyl!

Autor: Petra Sumeráková

V České republice bohužel zhruba 95 % obyvatel vůbec netuší, co to PP je, eventuelně o něm mají značně zkreslené představy. PP neboli průkaz původu je rodokmen čili v podstatě takový psí občanský průkaz nebo, chcete-li ještě další přirovnání, „techničák“. 

Ilustrační foto

Sama jsem chovatelkou již déle než 14 let a mnohokrát jsem se setkala se zájemci o štěňátko, kteří si mysleli, že PP je jen předražený kus papíru, že oni přeci nechtějí pejska na výstavy, a proto nepotřebují rodokmen. Vážení, ten samotný kus papíru stojí cca 200 korun. Takže návrhy typu „tak nám ho prodejte bez těch papírů“ jsou pro nás chovatele více než vtipné.

Onen papír vám totiž zaručuje to, že si pořizujete štěně, které bude opravdu vypadat tak, jak jste si vysnili, čili bude mít typické znaky vámi vybraného plemene a také jeho povahu. Dozvíte se v něm oficiální jméno, označení (čipem, nebo tetováním), které je evidováno v plemenné knize, jméno chovatele a chovatelské stanice, datum narození, rodiče a několik generací předků spolu s jejich případnými výstavními tituly či výsledky zdravotních testů – a dostáváme se k tomu nejhlavnějšímu a nejzásadnějšímu: zdraví a péči.

To, že si kupujete štěňátko s rodokmenem, sice nese hned v úvodu vyšší pořizovací cenu, ale v té ceně se odráží i zdravotní testy rodičů. Pro zařazení do chovu je u mnoha plemen povinné testovat jedince na řadu dědičných chorob, jako jsou choroby srdce, očí, luxace patel, dysplazie kyčelních kloubů a další. Štěňátka z chovatelských stanic musí být před prodejem prohlédnuta poradci chovu či veterinářem, řádně označena čipem, či tetováním, očkována a odčervena. Naprostou samozřejmostí je dnes výbavička do začátku, která zahrnuje minimálně krmení na první dni, kupní smlouvu, pas a u opravdu dobrého chovatele i chovatelský servis, rady a pomoc pro vás, kdykoli si jen vzpomenete.

A to je jen výčet toho opravdu nejzákladnějšího. Už i z toho je patrný ten propastný rozdíl, než když si koupíte štěně za několik stovek či tisíc někde u čerpací stanice a nedostanete k němu vůbec nic, takže ani nevíte, jak je staré, je většinou neočkované, neodčervené, často i s různými vnějšími parazity, jako jsou blechy, svrab v uších apod. O zdraví a budoucím vývoji můžete hodně polemizovat, doufat a modlit se. Stejně tak o tom, co z té roztomilé kuličky jednou vyroste, neboť ve většině případů má v dospělosti do konkrétního plemene značně daleko a člověk, kterému jste zaplatili, jen vesele množí a produkuje další a další štěňata v šílených podmínkách. Téma množíren je neustále propíráno, v televizi je to skoro každý týden, ale i tak se na krásné a poutavé inzeráty nachytá dnes a denně mnoho lidí.

Přiznejte si – stojí vám to ušetření nekolika tisíc z kupní ceny za to? Uvědomte si, že pořizovací cena štěňátka je jen nepatrný zlomek, v podstatě neznatelný výdaj proti tomu, kolik vás pes bude stát za celý svůj život. A co teprve nečekané výdaje? Nemoc, operace, náklady na péči?

Vybírejte si prosím svého člena rodiny obezřetně a s rozmyslem. Je až zarážející, že při koupi auta, ledničky, televize či mobilu lidé stráví hodiny a hodiny čtením různých recenzí, ale při koupi štěněte jen rozkliknou inzertní portál, řídí se nejnižšími cenami a nic důležitého si předem nezjistí.

Těch případů, kdy se u štěněte vyskytly zdravotní problémy, které vedly k úmrtí či doživotní léčbě a trvalému poškození zdraví, vídám ve své praxi téměř denně. Přesto se v této virtuální době, kdy si každý může vše „vygooglit“, najde tolik naivních lidí.

Proto prosím, opravdu moc prosím, přemýšlejte před koupí. Nepodporujte trápení zvířat a nekupujte levná štěňátka od překupníků a množitelů.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 05:06

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze