Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

HOMEOPATÉ BEZ HRANIC: 20 let "Pomoci k svépomoci"

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

V roce 1997 rozběhlo německé sdružení Homeopaté bez hranic (Homöopathen ohne Grenzen) celosvětový projekt „Pomoc k svépomoci“, jehož cílem je vzdělat ekonomicky znevýhodněné obyvatele rozvojových států (ať už se jedná o vyškolené zdravotníky, tradiční léčitele či laiky) v homeopatii a představit jim účinnou a relativně levnou léčbu.

Ilustrační foto

Homeopatii vyučují lékaři se zkouškou z homeopatie a 5letou praxí v homeopatii. Spolek byl založen s 30 dobrovolníky a za dobu své existence se rozrostl na téměř 400 členů – a jejich počet stále roste. HBH se jako nezávislá organizace kromě zaškolování v homeopatii aktivně angažuje i v humanitární pomoci.

Vybrané projekty HBH:

  • Bolívie – La Paz: Tříletá mise v hlavním městě Bolívie. Zájemci o kurz byli převážně z původního obyvatelstva Bolívie, mezi nimi i tradiční léčitelé. Školení bylo zakončeno zkouškou z homeopatie. Členové mise si vedle školení dali za cíl postavit funkční zdravotní středisko, ve kterém by se vedle homeopatie aplikovaly i tradiční léčebné metody. Bolivijští učitelé zaškolení HBH zde rovněž budou dlouhodobě poskytovat nezávislé vzdělání v klasické homeopatii.

„Tak jsem se v roce 2007 dostala do jedné bolivijské rodiny, abych mohla realizovat svůj nápad: léčila jsem homeopaticky ve dvou městských čtvrtích a v celém dětském oddělení ve věznici. Lékařské ošetření totiž v tamější nemocnici stojí jednu rodinu roční výdělek. Z toho samozřejmě plyne značné zadlužení.“ Anja Krausová, vedoucí projektu

  • Keňa – Lamu: Malými krůčky k velké vizi. Projekt trvá od roku 2004 dodnes. Prvotním záměrem mise do malého keňského města Lamu bylo vzdělávání tradičních porodních bab v homeopatii a snaha o dosažení samostatnosti při výběru vhodného homeopatického léku pro rodičku na komplikace kolem porodu, což by mělo vést ke snížení úmrtnosti matek a také novorozenců při porodu. Tyto porodní báby nemají klasické školní vzdělání, většina z nich neumí číst ani psát, takže program musel být šitý na míru. Dalším krokem bylo vyškolení léčitelů a zdravotníků, kteří umí číst. Ve spolupráci s již vyškolenými keňskými homeopaty vydali brožurku o homeopatické první pomoci ve svahilštině – národním jazyku Keňanů, v angličtině, a dokonce jednu verzi za použití piktogramů – pro analfabety praktikující homeopatii. Jejich žáci a jedna porodní bába se poprvé za Keňu zúčastnili Celoafrického homeopatického kongresu.
  • Další projekty probíhaly (nebo ještě probíhají) také v Ekvádoru, Sierra Leone, Hondurasu nebo na Srí Lance.

Pokud byste se rádi osobně zapojili do některého z projektů nebo je finančně podpořili, můžete si přečíst víc zde: www.homoeopathenohnegrenzen.de

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2022 06:54

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze