Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

HOMEOPATÉ BEZ HRANIC: 20 let "Pomoci k svépomoci"

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

V roce 1997 rozběhlo německé sdružení Homeopaté bez hranic (Homöopathen ohne Grenzen) celosvětový projekt „Pomoc k svépomoci“, jehož cílem je vzdělat ekonomicky znevýhodněné obyvatele rozvojových států (ať už se jedná o vyškolené zdravotníky, tradiční léčitele či laiky) v homeopatii a představit jim účinnou a relativně levnou léčbu.

Ilustrační foto

Homeopatii vyučují lékaři se zkouškou z homeopatie a 5letou praxí v homeopatii. Spolek byl založen s 30 dobrovolníky a za dobu své existence se rozrostl na téměř 400 členů – a jejich počet stále roste. HBH se jako nezávislá organizace kromě zaškolování v homeopatii aktivně angažuje i v humanitární pomoci.

Vybrané projekty HBH:

  • Bolívie – La Paz: Tříletá mise v hlavním městě Bolívie. Zájemci o kurz byli převážně z původního obyvatelstva Bolívie, mezi nimi i tradiční léčitelé. Školení bylo zakončeno zkouškou z homeopatie. Členové mise si vedle školení dali za cíl postavit funkční zdravotní středisko, ve kterém by se vedle homeopatie aplikovaly i tradiční léčebné metody. Bolivijští učitelé zaškolení HBH zde rovněž budou dlouhodobě poskytovat nezávislé vzdělání v klasické homeopatii.

„Tak jsem se v roce 2007 dostala do jedné bolivijské rodiny, abych mohla realizovat svůj nápad: léčila jsem homeopaticky ve dvou městských čtvrtích a v celém dětském oddělení ve věznici. Lékařské ošetření totiž v tamější nemocnici stojí jednu rodinu roční výdělek. Z toho samozřejmě plyne značné zadlužení.“ Anja Krausová, vedoucí projektu

  • Keňa – Lamu: Malými krůčky k velké vizi. Projekt trvá od roku 2004 dodnes. Prvotním záměrem mise do malého keňského města Lamu bylo vzdělávání tradičních porodních bab v homeopatii a snaha o dosažení samostatnosti při výběru vhodného homeopatického léku pro rodičku na komplikace kolem porodu, což by mělo vést ke snížení úmrtnosti matek a také novorozenců při porodu. Tyto porodní báby nemají klasické školní vzdělání, většina z nich neumí číst ani psát, takže program musel být šitý na míru. Dalším krokem bylo vyškolení léčitelů a zdravotníků, kteří umí číst. Ve spolupráci s již vyškolenými keňskými homeopaty vydali brožurku o homeopatické první pomoci ve svahilštině – národním jazyku Keňanů, v angličtině, a dokonce jednu verzi za použití piktogramů – pro analfabety praktikující homeopatii. Jejich žáci a jedna porodní bába se poprvé za Keňu zúčastnili Celoafrického homeopatického kongresu.
  • Další projekty probíhaly (nebo ještě probíhají) také v Ekvádoru, Sierra Leone, Hondurasu nebo na Srí Lance.

Pokud byste se rádi osobně zapojili do některého z projektů nebo je finančně podpořili, můžete si přečíst víc zde: www.homoeopathenohnegrenzen.de

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:47

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze