Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podnikání žen - příběh Andrey

Autor: Bc. Eva Leňová

Andrea byla vždycky ambiciózní. Brzy se naučila prosadit si svou a na ostatní nebrat příliš ohled. Její rodiče považovali za důležité vzdělání a vytvářeli pro ně oběma svým dětem ideální podmínky. Rodinné vztahy tolik dobré nebyly, ale všichni se uměli přizpůsobit, aby jako celek fungovali a dosahovali svých cílů – peněz, postavení, respektu.

Ilustrační foto

Vysokou školu si vybrala tak, aby jí zajistila kariéru a dala dobrý start do světa. Nechtěla strávit celý život ve svém malém rodném městě. Učení jí šlo snadno a nechápala, s čím mají ti kolem stále nějaké problémy.

Když se jí nechtělo učit doma v bytovce, odjela na rodinnou chatu v krásné přírodě a hlavu si čistila procházkami v lese. Na sport nikdy moc nebyla, postavu si raději udržovala přísným omezováním jídla a také měla trošku štěstí – nikdo v rodině nadváhou netrpěl. Vždy však dbala na to, aby jí to slušelo.

Nabídka z Prahy krátce po dokončení studií se jí zdála přirozeným pokračováním předchozích snah a do světa mezinárodního obchodu vplula bez větších obtíží. Ano, občas se cítila poněkud osamělá. Ale stačilo si vyjít s kolegy do špičkové restaurace a hned se zase cítila doma mezi svými. Ve velkém světě, kam věděla, že patří.

Proběhly i nějaké známosti, ale na vztahy neměla štěstí. Většina mužů pro ni nebyla dost dobrá a uměla jim to dát najevo. Ti, kteří ji přitahovali, žili buď někde v zahraničí, kde pro ni nekynula žádná zajímavá budoucnost, nebo byli zadaní. Několik se jich přesto pokusila svést a připoutat, ale nakonec jí to přineslo hlavně trápení.

Pomalu jí začínaly tikat biologické hodiny. Výrazněji si uvědomovala, že si přeje dítě a ideálně i partnera, ale svých ambicí se vzdát nechtěla. Raději si vydělá a zaplatí chůvu. Rozhodně nemínila být matkou uvázanou celý den doma.

Nehodlala ani trpně čekat na toho pravého. Vzpomněla si na krásné chvíle na chatě, začala se zajímat o ochranu přírody a aktivně se zapojila do několika „zelených“ projektů. Potkala tam zajímavé lidi, ale nikoho perspektivního.

Aktivismus jí sice byl blízký, ale ještě stále to nebylo ono. A tak se vydala na cestu poznání sebe sama. Od počátečních pokusů s tantrou nebo makrobiotikou se postupně dostala k zajímavému cyklu přednášek o přírodní energetické léčbě, zdravém životním stylu a zodpovědnosti člověka za sebe i svět. Měla ráda informace, proto nějaký čas věnovala průzkumu různých metod a směrů, až měla pocit, že pro sebe našla ten pravý.

Úplně se zamilovala do feng šuej. Zdálo se jí, že nabízí odpovědi na všechny otázky. Vypozorovala také, že většina lidí si při zařizování prostor pro bydlení i podnikání neví rady. Byla to doba boomu různých interiérových studií, poradenství feng šuej nebo bytových architektů. A tak se i ona pustila s několika kamarádkami do vlastního podnikání. Bylo to poprvé v životě, kdy se jí příliš nedařilo. Se zákazníky byla těžká domluva, kolegyně viděly věci jinak, takže se nakonec rozešly, a našetřené peníze pomalu docházely.

Tehdy jí začalo být opravdu ouvej. Místo bujaré oslavy čtyřicátých narozenin si v malém kroužku blízkých poplakala. Bylo jí jasné, že musí něco změnit. Nevěděla ale co. Narážky kamarádek, že chce-li ženská chlapa, nesmí se sama jako chlap chovat, shazovala se stolu. Vždyť to se jí netýká. Ona je ženou každým coulem.

Začala se ale rozhlížet a našla skupinku podnikatelů, kteří se rozhodli pracovat jinak. Podnikat nepodnikatelsky. To ji oslovilo, zvlášť, když tam byli téměř samí muži. Dostala nabídku podílet se na několika menších projektech a část jednoho dokonce vést.

Dostatek peněz jí umožnil si v životě ještě víc uklidit. Začala se znovu stýkat s rodiči a bratrem, už se necítila takovou hvězdou a byla ochotná připustit, že občas neví, co má dělat. Když už byla víc doma, zašla i na třídní sraz, kterých se dříve moc nezúčastňovala.

Od setkání nic nečekala, změnilo jí však život. Potkala svou dávnou lásku Libora, který také pracoval v Praze a také byl nezadaný. Do půl roku spolu bydleli a po roce začali uvažovat o dítěti. Udělali pro to vše, co se dalo, ale nic nepomohlo. Že by pro ni mohlo být pozdě a předchozí životní styl se na její schopnosti mít děti mohl podepsat, si nepřipouštěla. Mít dítě v pětačtyřiceti přece dnes není žádný problém.

S umělým oplodněním ale nesouhlasila, a tak se s Liborem rozhodli pro adopci. A také se rozhodli žít přirozeněji, klidněji, zdravěji. Je to ironie, že ta ambiciózní a úspěšná Andrea, která by nevyšla bez make-upu a vysokých podpatků a nikdy neobědvala jinde než v nejlepších restauracích, běhá v gumácích po zahradě, učí se rozeznávat rybíz od angreštu, se sousedy se seznamuje u piva v místní hospodě a dokonce uvažuje o chovu slepic.

Dnes cvičí hormonální jógu, pravidelně medituje, zajímají ji projekty udržitelného typu, fair trade, permakultura, domácí tradice, podporuje farmářské trhy a zapojila se do organizace rozvozu zeleniny od malých pěstitelů. Začala znovu vařit, od čínské kuchyně se vrátila k české klasice a hodlá si být samozásobitelkou. Zajímají ji přirozené způsoby detoxikace organismu a studuje nejmodernější výživové trendy.

Na svých projektech bude pracovat na dálku, do Prahy chce dojíždět jen občas, chce se věnovat adoptovanému dítěti, muži, rodině. Ještě stále doufá, že přijde i dítě vlastní, a ještě stále má spoustu plánů pro vlastní podnikání, které se točí kolem přirozených porodů a mateřských center. A možná je i uskuteční. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:20

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze