Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

S aftami na dovolenou?

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Vzpomněla jsem si na náš odjezd na dovolenou před pár lety. Všechno sbaleno a všichni připraveni, když tehdy pětiletá dcerka řekla, že ona nebude snídat ani pít, protože ji bolí pusinka. Podívala jsem se jí do úst a měla tam několik bílých aft! Vyděsila mě představa, že takhle máme jet na pět dní do lesa pod stan. Zvažovala jsem, že s ní zůstanu doma, ale po manželově ujištění, že ji dáme do pořádku, jsme nakonec odjeli v plném počtu. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Bylináři k léčbě aft doporučují zajistit dostatek vitamínu C a vitamínů skupiny B. Preventivně je dobré do jídelníčku zařadit pravidelnou konzumaci borůvek a čerstvé mrkve. Několikrát za den rozkousat kuličku hroznového vína má také velmi dobrý účinek. Někomu pomáhá i potírání boláku medem. K posílení imunity, která je při potížích s aftami velmi důležitá, se podává šálek teplého mléka se dvěma lžícemi šťávy z rozrazilu lékařského. Na vyplachování ústní dutiny použijte například odvar ze sušených borůvek, nálev ze šalvěje, řepíku a heřmánku – tyto byliny mají protizánětlivé účinky. Afty můžete také potírat propolisovou tinkturou.

Jak jsme postupovali my?

Do lahve s vodou jsem dcerce rozpustila Borax. Manžel v lese nasbíral řepík, mateřídoušku a mochnu husí, připravil odvar, kterým pak dcerka pusinku vyplachovala. Bylinný odvar jsme střídali s tea tree olejem kápnutým do vody. Ze stravy jsme vyloučili dráždivé a kořeněné jídlo (cestou jsem nakoupila „miminkovské“ příkrmy). Za dva dny byla naše Klárka v pořádku a jedla všechno s ostatními dětmi.

Které homeopatické léky lze vybrat v případě aft podle symptomů?

  • Borax 15 C – ojedinělé, pálivé, bolestivé afty s bělavým povlakem, při jídle krvácejí.
  • Mercurius solubilis 15 C – bolestivé afty po celé ústní sliznici, hojné slinění, zápach z úst, oteklý jazyk, zanícené dásně.
  • Nitricum acidum 30 C – bodavá bolest, krvácivé, vředovité boláky na ústní sliznici.

O vhodném léku, ředění a dávkování se poraďte se svým lékařem-homeopatem.

DŮLEŽITÉ: Pokud se potíže nezlepší po týdnu domácí léčby, vyhledejte lékaře.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:37

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze