Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatické selfie?

Autor: Externí zdroj

Obyčejné selfie může o svém autorovi odhalit mnoho. Je dokonce možné podle něj určit homeopatický konstituční typ pacienta – a samozřejmě to jde i naopak. Následuje seznam vybraných konstitučních typů a popis selfie, jaké by si člověk dané homeopatické konstituce nejspíš vyfotografoval.

Ilustrační foto

SULPHUR – Takový člověk byl pravděpodobně vynálezcem selfie. Narcistická povaha, neustále se pokouší o novou, unikátní fotografii zobrazující mimo něj i jeho talenty – fotografuje se při tom, jak kreslí, s vynálezem, novou vizáží nebo autem, jak dodržuje tradiční zvyky a slaví svátky anebo navštěvuje historické památky… Nikdy samozřejmě nezapomene přidat inteligentní citát, který by zobrazoval jeho moudrost. Přesto se snaží své nové fotografie vytvářet co nejvíc umělecky, zajímavě. Dává vědět o všem, co dělá – o jídle, televizi, tanci – vše je tu zastoupeno. Pokud k svému selfie včas nedostane očekávaný komentář, smaže jej.

PHOSPHORUS – Nejživější a hodně barevné fotografie, přátelská objetí – mohou být odvážné, a přesto působivé. Výrazný a na sociálních sítích těžko postradatelný typ. Ať už jsou jednoduché, přirozené, nebo upravené a s řadou efektů, bývají to často ta nejlepší selfie s největším počtem „lajků“.

CALCAREA CARBONICA – Obvykle někdo, kdo si „cvakne“ selfie, protože to právě dělá celý svět. Nezajímavá tuctová selfie. Trapný, nebo rozpačitý úsměv, nikdy si není jistý, co zveřejnit. Co si o tom budou lidé myslet? Posílá spíš obrázky svých dětí, manželky nebo obrázky s náboženskou tematikou.

NUX VOMICA – „Konzument“ s velkým K, který zveřejňuje fotografie s láhvemi od alkoholu, cigaretovým kouřem, auty, kolegyněmi z kanceláře – ale především: kouř, alkohol a velké množství jídla. Rodinné fotografie jen velmi zřídka.

MEDORRHINUM – „Selfie dobrodruhů“ – fotografie z vrcholů hor, průzkumů mořského dna, trekkingů i fotografie pořízené po požití drog. Obsahem těchto fotek je odvaha překračovat své hranice a limity.

VERATRUM ALBUM – „Shoppingová selfie“ - Fotografuje se ve značkovém oblečení, s drahými hodinkami, slunečními brýlemi. Ovšem obvykle jsou to selfie jen ze zkušebních kabinek nákupních středisek. Jejich autoři pózují u cizích závodních aut, domů v luxusních čtvrtích, obvyklé jsou i fotografie s přítelem či přítelkyní. A pod tím komentář – „Enjoying Life” – i přesto, že to dost často vůbec nejsou záběry z jejich vlastního prostředí.

HYOSCYAMUS – Rád svá selfie ukazuje veřejně, proto také mívá ve svém seznamu přátel mnoho neznámých lidí. Na fotografiích se tváří jako velký/á hrdina/ka, a hloupé slogany svých přátel s ujetým typem písma a, nedej bože, s chybným pravopisem, okamžitě komentuje ve smyslu: „Co třeba: ŽaČNI šÍt???!!, PRaFoPiz???, UKkaMenNoVAt!!!"

PULSATILLA – Selfie se všemi emocemi a, samozřejmě, obrovské množství přátel. Jeho nečastější otázky jsou: Co si mám vzít na sebe? Co si dám k jídlu? Jak na mně vypadají tyhle šaty? Fotografie s komentářem: „Jsem smutný.“, „Probouzím se.“, „Spím.“. A pak píšou kamarádům: „Jak to, že jsem od tebe nedostal/a „lajk“??! Copak se ti můj příspěvek nelíbí?!“ Pro tento typ lidí znamenají sociální sítě velké osobní zadostiučinění ve smyslu, že jim ostatní rozumí a oceňují, co dělají.

CARCINOSINUM – Selfie se zvířaty, v přírodě, dokumentující jejich práci pro dobrovolnické organizace, charitu nebo zajímavé snímky krajiny, vycházející z vlastních postřehů. Každé selfie má něco do sebe, obsahuje nějaký citát, myšlenku.

LACHESIS – Patří mezi nejvýraznější selfie – fotografie z party, v pohybu. Tento typ na nich rád vystavuje nové šaty. Chce být středem pozornosti. Vždy velký, výrazný úsměv, snaží se být na selfie co nejpůsobivější. Ale v životě by nevystavil svoji fotografii někam, kde by ostatní působili vážně a moudřeji než on.

NATRUM MURIATICUM – Odměřený, svá selfie fotografuje dost málo. Když už něco vyvěsí, tak to jsou rodinné fotografie, nebo fotografie domácích mazlíčků.

LYCOPODIUM – Nedůvěřuje si. Sotva by někdy něco zveřejnil. Když už, hledal by úhel záběru, který by skryl jeho plešatost, břicho a tělesné nedokonalosti. Zveřejnil by fotografii s někým vlivným.

MERCURIUS SOLUBILIS – Selfie anarchistů – fotografie se vztyčeným prostředníčkem, s krví, zraněním nebo zachycující, jak s někým zápasí.

PLATINA – Smyslná, eroticky založená selfie s vlastními poblázněnými výroky a citáty.

ARSENICUM ALBUM – „Dokonalé selfie“ – Bezchybně oblečený člověk. Působí spíš jako pózování pro pasovou fotografii.

A CO VY? JAKÉ JE VAŠE SELFIE?

Zdroj: www.ilovehomeopathy.com.
Autor: Even KALIS
Přeložila: MUDr. Eva Kettmannová 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:21

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze