Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatické selfie?

Autor: Externí zdroj

Obyčejné selfie může o svém autorovi odhalit mnoho. Je dokonce možné podle něj určit homeopatický konstituční typ pacienta – a samozřejmě to jde i naopak. Následuje seznam vybraných konstitučních typů a popis selfie, jaké by si člověk dané homeopatické konstituce nejspíš vyfotografoval.

Ilustrační foto

SULPHUR – Takový člověk byl pravděpodobně vynálezcem selfie. Narcistická povaha, neustále se pokouší o novou, unikátní fotografii zobrazující mimo něj i jeho talenty – fotografuje se při tom, jak kreslí, s vynálezem, novou vizáží nebo autem, jak dodržuje tradiční zvyky a slaví svátky anebo navštěvuje historické památky… Nikdy samozřejmě nezapomene přidat inteligentní citát, který by zobrazoval jeho moudrost. Přesto se snaží své nové fotografie vytvářet co nejvíc umělecky, zajímavě. Dává vědět o všem, co dělá – o jídle, televizi, tanci – vše je tu zastoupeno. Pokud k svému selfie včas nedostane očekávaný komentář, smaže jej.

PHOSPHORUS – Nejživější a hodně barevné fotografie, přátelská objetí – mohou být odvážné, a přesto působivé. Výrazný a na sociálních sítích těžko postradatelný typ. Ať už jsou jednoduché, přirozené, nebo upravené a s řadou efektů, bývají to často ta nejlepší selfie s největším počtem „lajků“.

CALCAREA CARBONICA – Obvykle někdo, kdo si „cvakne“ selfie, protože to právě dělá celý svět. Nezajímavá tuctová selfie. Trapný, nebo rozpačitý úsměv, nikdy si není jistý, co zveřejnit. Co si o tom budou lidé myslet? Posílá spíš obrázky svých dětí, manželky nebo obrázky s náboženskou tematikou.

NUX VOMICA – „Konzument“ s velkým K, který zveřejňuje fotografie s láhvemi od alkoholu, cigaretovým kouřem, auty, kolegyněmi z kanceláře – ale především: kouř, alkohol a velké množství jídla. Rodinné fotografie jen velmi zřídka.

MEDORRHINUM – „Selfie dobrodruhů“ – fotografie z vrcholů hor, průzkumů mořského dna, trekkingů i fotografie pořízené po požití drog. Obsahem těchto fotek je odvaha překračovat své hranice a limity.

VERATRUM ALBUM – „Shoppingová selfie“ - Fotografuje se ve značkovém oblečení, s drahými hodinkami, slunečními brýlemi. Ovšem obvykle jsou to selfie jen ze zkušebních kabinek nákupních středisek. Jejich autoři pózují u cizích závodních aut, domů v luxusních čtvrtích, obvyklé jsou i fotografie s přítelem či přítelkyní. A pod tím komentář – „Enjoying Life” – i přesto, že to dost často vůbec nejsou záběry z jejich vlastního prostředí.

HYOSCYAMUS – Rád svá selfie ukazuje veřejně, proto také mívá ve svém seznamu přátel mnoho neznámých lidí. Na fotografiích se tváří jako velký/á hrdina/ka, a hloupé slogany svých přátel s ujetým typem písma a, nedej bože, s chybným pravopisem, okamžitě komentuje ve smyslu: „Co třeba: ŽaČNI šÍt???!!, PRaFoPiz???, UKkaMenNoVAt!!!"

PULSATILLA – Selfie se všemi emocemi a, samozřejmě, obrovské množství přátel. Jeho nečastější otázky jsou: Co si mám vzít na sebe? Co si dám k jídlu? Jak na mně vypadají tyhle šaty? Fotografie s komentářem: „Jsem smutný.“, „Probouzím se.“, „Spím.“. A pak píšou kamarádům: „Jak to, že jsem od tebe nedostal/a „lajk“??! Copak se ti můj příspěvek nelíbí?!“ Pro tento typ lidí znamenají sociální sítě velké osobní zadostiučinění ve smyslu, že jim ostatní rozumí a oceňují, co dělají.

CARCINOSINUM – Selfie se zvířaty, v přírodě, dokumentující jejich práci pro dobrovolnické organizace, charitu nebo zajímavé snímky krajiny, vycházející z vlastních postřehů. Každé selfie má něco do sebe, obsahuje nějaký citát, myšlenku.

LACHESIS – Patří mezi nejvýraznější selfie – fotografie z party, v pohybu. Tento typ na nich rád vystavuje nové šaty. Chce být středem pozornosti. Vždy velký, výrazný úsměv, snaží se být na selfie co nejpůsobivější. Ale v životě by nevystavil svoji fotografii někam, kde by ostatní působili vážně a moudřeji než on.

NATRUM MURIATICUM – Odměřený, svá selfie fotografuje dost málo. Když už něco vyvěsí, tak to jsou rodinné fotografie, nebo fotografie domácích mazlíčků.

LYCOPODIUM – Nedůvěřuje si. Sotva by někdy něco zveřejnil. Když už, hledal by úhel záběru, který by skryl jeho plešatost, břicho a tělesné nedokonalosti. Zveřejnil by fotografii s někým vlivným.

MERCURIUS SOLUBILIS – Selfie anarchistů – fotografie se vztyčeným prostředníčkem, s krví, zraněním nebo zachycující, jak s někým zápasí.

PLATINA – Smyslná, eroticky založená selfie s vlastními poblázněnými výroky a citáty.

ARSENICUM ALBUM – „Dokonalé selfie“ – Bezchybně oblečený člověk. Působí spíš jako pózování pro pasovou fotografii.

A CO VY? JAKÉ JE VAŠE SELFIE?

Zdroj: www.ilovehomeopathy.com.
Autor: Even KALIS
Přeložila: MUDr. Eva Kettmannová 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.2.2023 15:37

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze