Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nechutenství u psů a homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

Nechutenství, přijímání malého množství potravy či celkově odmítání krmné dávky, to jsou velmi časté potíže mnohých chovatelů psů. Může se to jevit jako menší zlo a problém, nežli je přežírání a pažravost, ale není tomu tak. Ubrat krmnou dávku je totiž velmi jednoduché, ale přinutit k jídlu „nežravce“, to je často nadlidský úkon. 

Ilustrační foto

V prvé řadě musíme zjistit, jestli nechutenství nesouvisí s nějakým onemocněním, ať už například se střevní virózou, či závažnějším zdravotním problémem. Většinou nechutenství přijde náhle a předtím jedinec neměl s příjmem potravy žádné potíže. Dále se může jednat o hormonální výkyvy u fen způsobené háráním či falešnou březostí a u psů – pokud mají v dohledu nějakou hárající fenu.

Samozřejmě, že existují psi, kteří mají od narození sklony k nechutenství a mají menší potřebu krmiva. Jedná se většinou o hubené a vytáhlé jedince s úzkým hrudníkem. Často jde o zvířata, která jsou hyperaktivní, tzv. neustále v letu a zkrátka nemají ani čas na to se v klidu a pořádně najíst. To je případ, kterému se v tomto článku chci věnovat a kde můžeme alternativně pomoci. Souvisejícím problémem u těchto psů je zvracení žaludečních šťáv, většinou ráno – tím, jak je žaludek prázdný a pes je hladový. Většinou až tyto potíže donutí majitele tento stav řešit.

Pokud nepomůže ani úplná hladovka, aby pes krmnou dávku s chutí a pravidelně spořádal, můžeme si pomoci homeopatickým lékem LYCOPODIUM CLAVATUM, který při delším podávání může zlepšit chuť k jídlu. Doporučuji podívat 5 globulí v potenci 5 C 1x denně.

Dalším přírodním prostředkem jsou pivovarské kvasnice neboli Pangamin, který můžete podávat v sypké formě do krmné dávky, nebo ve formě tablet jako pamlsek – většina psů ho miluje!

Z Bachových esencí můžete vyzkoušet IMPATIENS neboli netýkavku žlázonosnou (č. 18), která je vhodná právě v případě neposedných a hyperaktivních zvířat, jež nemohou přibrat, nebo si udržet dostatečnou váhu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.10.2020 03:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze