Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nechutenství u psů a homeopatie

Autor: Petra Sumeráková

Nechutenství, přijímání malého množství potravy či celkově odmítání krmné dávky, to jsou velmi časté potíže mnohých chovatelů psů. Může se to jevit jako menší zlo a problém, nežli je přežírání a pažravost, ale není tomu tak. Ubrat krmnou dávku je totiž velmi jednoduché, ale přinutit k jídlu „nežravce“, to je často nadlidský úkon. 

Ilustrační foto

V prvé řadě musíme zjistit, jestli nechutenství nesouvisí s nějakým onemocněním, ať už například se střevní virózou, či závažnějším zdravotním problémem. Většinou nechutenství přijde náhle a předtím jedinec neměl s příjmem potravy žádné potíže. Dále se může jednat o hormonální výkyvy u fen způsobené háráním či falešnou březostí a u psů – pokud mají v dohledu nějakou hárající fenu.

Samozřejmě, že existují psi, kteří mají od narození sklony k nechutenství a mají menší potřebu krmiva. Jedná se většinou o hubené a vytáhlé jedince s úzkým hrudníkem. Často jde o zvířata, která jsou hyperaktivní, tzv. neustále v letu a zkrátka nemají ani čas na to se v klidu a pořádně najíst. To je případ, kterému se v tomto článku chci věnovat a kde můžeme alternativně pomoci. Souvisejícím problémem u těchto psů je zvracení žaludečních šťáv, většinou ráno – tím, jak je žaludek prázdný a pes je hladový. Většinou až tyto potíže donutí majitele tento stav řešit.

Pokud nepomůže ani úplná hladovka, aby pes krmnou dávku s chutí a pravidelně spořádal, můžeme si pomoci homeopatickým lékem LYCOPODIUM CLAVATUM, který při delším podávání může zlepšit chuť k jídlu. Doporučuji podívat 5 globulí v potenci 5 C 1x denně.

Dalším přírodním prostředkem jsou pivovarské kvasnice neboli Pangamin, který můžete podávat v sypké formě do krmné dávky, nebo ve formě tablet jako pamlsek – většina psů ho miluje!

Z Bachových esencí můžete vyzkoušet IMPATIENS neboli netýkavku žlázonosnou (č. 18), která je vhodná právě v případě neposedných a hyperaktivních zvířat, jež nemohou přibrat, nebo si udržet dostatečnou váhu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 07:42

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze