Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Gabriel García Márquez a homeopatie

Autor: Externí zdroj

Gabriel García Márquez (1927−2014), kolumbijský spisovatel a novinář, nositel Nobelovy ceny za literaturu roku 1982 (obdržel ji ve svých 55 letech), je považován za jednoho z nejvýznamnějších jihoamerických spisovatelů 20. a 21. století. Z jeho mnoha románů je asi nejznámější Sto roků samoty. Velká část jeho tvorby je inspirována vlastním životem. Márquezův otec vystudoval farmacii a praktikoval léčbu homeopatií. Tento lékařský motiv se proto objevuje také v jeho románech a povídkách. 

Ilustrační foto

Například v Lásce za časů cholery je kmotrem hlavní postavy románu homeopatický lékař, který ironií osudu usiluje o náklonnost ženy provdané za konvenčního lékaře. Konvenční a homeopatičtí lékaři byli tou dobou v rozporu již zhruba 200 let a García Márquez zde staví tyto dvě neslučitelné strany proti sobě navzájem, i když jen symbolicky – jako soupeře v milostném vztahu.

V Márquezově autorizovaném životopise od Geralda Martina Gabriel García Márquez: Život je popisován poměr Garcíi Márqueze s manželkou vojáka. Voják nevěru své ženy odhalí, Márquezovi však odpustí z vděčnosti vůči jeho otci homeopatovi. V historii byli nejvýraznějšími obhájci homeopatie vždy i členové královských rodin, náboženští vůdci a vysoce postavení vojenští hodnostáři.

Ve svém relativně nedávném non-fiction románu Žít, abych mohl vyprávět (2003) Márquez spojil příběhy ze svého života se smyšlenými zvraty. Hrdinkou je vroucně milovaná matka, která jako „lvice“ dlouho bojuje se svou rodinou, aby získala svolení k sňatku s telegrafním úředníkem, jenž hraje na housle. Když ji potom manžel nechá samotnou s jedenácti dětmi v bídě, zajistí svou rodinu tak, že si začne vydělávat jako homeopatická lékárnice.

Gabriel García Márquez je jednoznačně jeden z řady literárních velikánů, o nichž bylo známo, že používali nebo obhajovali léčbu homeopatií. Ve Spojených státech byli mnozí přední američtí literáti 19. století obhájci této „nové léčebné metody“. Mezi nimi: filozof a básník Henry David Thoreau, spisovatel Nathaniel Hawthorne, esejista Ralph Waldo Emerson nebo novinář, spisovatel a humorista Mark Twain.

Rovněž v Evropě bylo příznivcem homeopatie několik velikánů literatury. Patřil k nim Johann Wolfgang von Goethe, Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Charles Dickens, William Butler Yeats, William Makepeace Thackeray či George Bernard Shaw.

Autor článku: Dana Ullman (HuffPost web)

Překlad: MUDr. Eva Kettmannová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.7.2019 04:23

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze