Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Stříhat či nestříhat, to je, oč tu běží

Autor: Petra Sumeráková

Každé léto mě zaplavují dotazy ohledně stříhání psů. Jelikož se profesionální úpravou psů už dlouhé roky živím, pojďme si k tomu něco říci a maličko toto především letní téma rozebrat. 

Ilustrační foto

Jsou plemena, která potřebují celoroční střihovou úpravu, a jsou plemena, která mají mít dle plemenného standardu srst přírodně dlouhou, či naopak krátkou, a střihově by se správně neměla upravovat.

Abych se dostala k jádru pudla – v parných letních dnech se dotazují na doslova „oholení“ i majitelé plemen, jako jsou např. labradorský retrívr, mops, čivava, leonberger, špic nebo bernský salašnický pes. Majitelé si často naivně myslí, že psům bude menší horko, když je nechají zcela oholit.

Opak je pravdou – pes se totiž nepotí kůží tak jako člověk a srst je naopak přirozenou ochrannou bariérou, která kůži chrání před horkem a taktéž před spálením slunečními paprsky. Jde o to, že pokud takového psa v létě oholíte strojkem na kůži, zaděláte si většinou na problém. Nejenže bude psu více hrozit přehřátí, ale riskujete i spáleniny od sluníčka. Nejhorší na tom je, že pes, který nikdy předtím takto nakrátko ostříhán nebyl, nebude ve své kůži, bude to pro něj nepříjemné, bude ho to svědit a může se velmi nehezky a bolestivě rozškrábat.

Jak tedy psům pomoci? Každý pes potřebuje péči o srst a kůži – tedy i výše zmiňovaná plemena, která se běžně nestříhají. To mnoho majitelů neřeší nebo opomíjí. V parných dnech těmto psům velmi pomůžeme tím, když jim srst důkladně vyčešeme a odstraníme srst starou a odumřelou. Pokud to udělá skutečný profesionál, který psa i následně vykoupe v přípravcích k tomu určených a také ho důkladně vysuší a vyfénuje, bude z něj opravdu pořádná hromada chlupů. Kůže se tím provzdušní, oživí a psu se velmi uleví. Proto přenechte péči o psí kožich profesionálům, kteří opravdu vědí, jak se o které plemeno postarat, a netrvejte prosím na tom, že chcete psa oholit.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 07:48

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze