Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Anémie a hematom v děloze

Autor: Redakce

Ani v létě není o dotazy v poradně porodní asistentky nouze! Těhotné maminky se často ptají na homeopatické řešení anémie. Přibližně polovina těhotných žen trpí nedostatkem železa. Proto je nutno dbát na přirozený přísun v potravě už na začátku těhotenství a v závěru jeho příjem zvýšit až dvojnásobně. Někdy ale přísun ze stravy nestačí. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Dobrý den, jsem v 5. měsíci těhotenství a zjistili mi hematom v děloze přes celou vnitřní branku. Dostala jsem k užívání tablety Magnesii lactici. Ráda bych ale tento problém řešila homeopatickou cestou, příp. uvítám další rady, jak podpořit vstřebání hematomu. Také mám dle krevního testu nedostatek železa. Mohu nahradit předepsané léky spíš homeopatiky nebo bylinkami?“

Na dotaz odpověděla naše zkušená porodní asistentka Bc. Romana Gogelová:

„Dobrý den, železo můžete skvěle saturovat kombinací:

  • Ferrum phosphoricum 9 C – 2 x 5 granulí
  • minerální železitá voda Ferrotone – 2 pytlíčky denně. K pytlíčku vždy přidejte šťávu z půlky pomeranče (důležité spojení s čerstvým vitamínem C, je tedy možná i jiná šťáva).
  • Co se hematomu týká – pouhý hematom Vás ničím u vnitřní branky neohrožuje, maximálně odejde a vyprázdní se – odteče tmavá krev. Nasaďte Hamamelis virginiana 9 C* – 2x denně 5 granulí.“

* Poznámka redakce: Lék Hamamelis virginiana je momentálně dostupný pouze na recept.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.11.2020 16:03

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze