Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Věnec z obilí – letní symbol hojnosti

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

V dřívějších dobách bylo tradicí pletení dožínkového věnce. Dožínky jsou slavnost po ukončení žní a poděkování za úrodu.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Strieglerová

Z posledního snopu obilí a klasů všeho druhu se pletl krásný věnec, zdobený květinami, který nesla hospodáři a hospodyni děvčata a vítala je slovy: „Paní mámo zlatá, otvírejte vrata, neseme vám věnec, ze samého zlata.“ Hospodář pak svým čeledínům poděkoval a pozval je na dožínkovou veselici. Věnec pověsili do světnice, kde po zbytek roku připomínal, jaká byla úroda.

Letos jsem se také pustila do pletení věnečku z obilí. Ozdobila jsem ho pouze levandulí, ale můžeme použít jakékoliv kvetoucí rostliny. Pletení věnce je postupné přidávání klasů a přivazování přírodním provázkem. Vznikne takový delší had, který se pak sváže do kruhu. Nebo je možné použít formu věnce (například tu, kterou máme na adventní věnec – ze slámy, větviček nebo polystyrenu) a klásky postupně přivazovat.

Pokud si netroufnete na pletení věnečku, krásná je také kytice uvázaná z obilných klasů a květin (levandule, drobných slunečnic, žlutého řebříčku, měsíčku lékařského a dalších rostlin, které ve vašem okolí rostou).

Věneček i kytice vám pak budou po zbytek roku připomínat zážitky a vzpomínky na léto. Kromě toho, že při tvoření věnečku cítím nádech starých časů, navrácení ke kořenům a tradicím, je to také velmi příjemná a voňavá práce, při níž se krásně pročistí zanesená mysl. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerováfarmaceutka

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Dr. Christina Ari: Folliculinum - miasmatický lék našeho tisíciletí

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.9.2017 20:54

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze