Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Věnec z obilí – letní symbol hojnosti

Autor: PharmDr. Jana Strieglerová

V dřívějších dobách bylo tradicí pletení dožínkového věnce. Dožínky jsou slavnost po ukončení žní a poděkování za úrodu.

Ilustrační foto
Zdroj: Jana Strieglerová

Z posledního snopu obilí a klasů všeho druhu se pletl krásný věnec, zdobený květinami, který nesla hospodáři a hospodyni děvčata a vítala je slovy: „Paní mámo zlatá, otvírejte vrata, neseme vám věnec, ze samého zlata.“ Hospodář pak svým čeledínům poděkoval a pozval je na dožínkovou veselici. Věnec pověsili do světnice, kde po zbytek roku připomínal, jaká byla úroda.

Letos jsem se také pustila do pletení věnečku z obilí. Ozdobila jsem ho pouze levandulí, ale můžeme použít jakékoliv kvetoucí rostliny. Pletení věnce je postupné přidávání klasů a přivazování přírodním provázkem. Vznikne takový delší had, který se pak sváže do kruhu. Nebo je možné použít formu věnce (například tu, kterou máme na adventní věnec – ze slámy, větviček nebo polystyrenu) a klásky postupně přivazovat.

Pokud si netroufnete na pletení věnečku, krásná je také kytice uvázaná z obilných klasů a květin (levandule, drobných slunečnic, žlutého řebříčku, měsíčku lékařského a dalších rostlin, které ve vašem okolí rostou).

Věneček i kytice vám pak budou po zbytek roku připomínat zážitky a vzpomínky na léto. Kromě toho, že při tvoření věnečku cítím nádech starých časů, navrácení ke kořenům a tradicím, je to také velmi příjemná a voňavá práce, při níž se krásně pročistí zanesená mysl. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PharmDr. Jana Strieglerová

Autor: PharmDr. Jana Strieglerováfarmaceutka

Od dětství jsem tíhla k přírodě. Jako studentka střední zdravotnické školy jsem si v nemocnici často kladla otázku, jak je možné, že někteří lidé jsou nemocní a jiní zase zdraví. Brzy jsem si uvědomila, že každý je za svůj život a své zdraví zodpovědný. Že jsme prostě takoví, jaký život žijeme, jak jíme, myslíme, jak se hýbeme. Později, jako studentka farmaceutické fakulty jsem dospěla k názoru, že nechci jít cestou chemie a synteticky vyráběných látek. Jsem tedy na cestě přírodního způsobu života, zdravého stravování a přírodní léčby a velmi vděčím náhodě, která mě přivedla k homeopatii. Díky homeopatii je život můj i mojí rodiny mnohem pestřejší, protože když jsme zdraví, můžeme si ho daleko více užívat. Touha po rozšiřování si obzorů přírodní léčby mě dovedla ke studiu výživy. Ráda své zkušenosti s homeopatií předávám dál a homeopatika používám v lékárně i ve své praxi výživového poradce.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.4.2018 17:02

COPYRIGHT © 2010 - 2018 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze