Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zkoušeli jste někdy hladovět?

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Já ano. Půst držím celkem pravidelně, vždy za úplňku, někdy i v novoluní. A jednou za rok si jednodenní půst prodloužím na 3 dny. Důvodů je více, ale tím hlavním je odlehčit trávení, zkrátka dát mu na jeden den volno. Při úplňku je hladovění snazší, tělo snáší hlad daleko lépe než v jiné dny. Tedy alespoň u mne to tak funguje.

Ilustrační foto

Půst by však jistě neměl být cestou ke snížení hmotnosti. Jednodenní půst, pokud jste na něj mentálně připravení, není pro zdravý organismus stresující. Naopak mu pak pomůže lépe reagovat na jednotlivé nutrienty v jídle, zejména na sacharidy.

Poměrně hodně lidí má totiž problém s tzv. inzulínovou rezistencí. Jejich organismus nedokáže správně reagovat na inzulín, což vede ke zvýšení hladiny cukru v krvi a posléze ke vzniku diabetu. V poslední době se počet diabetiků rapidně zvyšuje (bohužel se to týká i mladých lidí a dětí) a to, že má někdo zvýšenou hladinu glukózy, se považuje za téměř normální.

Normální to ale skutečně není a není ani normální mít hladinu „mírně zvýšenou“. Je to varování našeho organismu, abychom se začali chovat a stravovat jinak. Mezi zvýšenou hladinou glukózy a diabetem totiž není příliš dlouhá cesta a zpátky se skoro jít nedá.

Proti inzulínové rezistenci můžeme bojovat pohybem, správným a zdravým jídelníčkem a také půstem, který bude pravidelný a promyšlený. Je třeba se na něj připravit zejména mentálně, uvědomit si, že to není trápení, které je třeba přetrpět. Pro mne je to i způsob, jak své tělo lépe vnímat.

Heslem pro postní den by totiž mělo být: „Postím se, protože si přeji být zdravý.“

Během jednodenního půstu můžete dělat vše, na co jste zvyklí, není třeba se omezovat, pokud nejste vrcholový sportovec nebo nepracujete v lese jako dřevorubec. Důležitý je pitný režim, nejlepším nápojem je čistá voda, není třeba do ní přidávat žádné doplňky ani vitamíny.

Vícedenní půsty mohou být provázeny bolestmi hlavy, únavou či zimomřivostí. Tento typ hladovění je vždy nutné konzultovat s lékařem, který se ale o půsty zajímá, nebo se zkušeným nutričním poradcem. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:39

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze