Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Cvičte, cvičte, cvičte – očima!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Když je člověk mladý, bere spoustu věcí samozřejmě. Vyprané prádlo, pečivo ve spíži i toaletní papír na stojanu. Stejně je to i se zdravím. Tedy pokud mu choroba či úraz nedá životní lekci. Postupem času si člověk začíná některých věcí vážit (já z těch výše uvedených všech), ale zdraví asi nejvíce. A o očích to platí dvojnásobně. I když je slepota v pořadí postižení až na třetím místě (za mentálním postižením a hluchotou), je pro nás představa, že o zrak přijdeme zcela, děsivá.

Ilustrační foto

Přesto se většina z nás zhoršování zraku aktivně nebrání. Smiřujeme se nejen s cenou brýlí, ale i s tím, že „je to prostě věkem“. Příčin zhoršujícího se zraku je celá řada a není to jen datum narození. I když je však příroda mocná a nakonec stejně vyhraje, nemá cenu mávnout rukou. Jde přece o naše oči!

Co tedy můžete dělat proto, aby vás vetchozrakost, katarakta nebo jiná oční choroba postihly co nejpozději?

Konzumujte co nejvíce ovoce a zeleniny, protože obsahují velké množství antioxidantů, které chrání oko. Už slyším, že máte úžasný, zcela unikátní doplněk stravy nabitý antioxidanty, který pro kosmonauty vymysleli a ze zcela zaručeně nejčistších indiánských bylin vyrobili američtí vědci, nositelé Nobelovy ceny. Přirozené antioxidanty z ovoce a zeleniny jsou užitečné pro tělo, ne pro farmaceutické či kosmetické firmy. Jsou 100% využitelné a 100% neškodné (na rozdíl např. od syntetického betakarotenu, který obsahuje rakovinotvornou trans formu přírodního betakarotenu). Nejvíce antioxidantů, které naše oči potřebují, najdete v dýňových a lněných semínkách, v rybízu, borůvkách, jahodách, ostružinách, avokádu, chřestu, mrkvi, špenátu, růžičkové kapustě a brokolici – no nejsou to skutečné dobroty?

Nikdy nezačněte, nebo alespoň přestaňte kouřit. Kouření působí primárně na cévní systém, zhoršuje velmi významně pružnost cévní stěny, zejména těch nejjemnějších cév. A těch v oku nejvíce!

Chraňte a šetřete svá játra, protože podle čínské medicíny je dráha jater odpovědná za prokrvení a za kvalitu cévní stěny. Jak můžete o svá játra pečovat? To je přece tak jednoduché – stravou bez chemie, bez nekvalitních tuků, bez potravinových aditiv.

Nakonec se vrátím k samotnému názvu dnešního příspěvku – k očním cvikům.

Mám to vyzkoušené, funguje to. Musíte se však snažit cvičit alespoň 1x denně. Při dlouhodobé práci u počítače je vhodné cvičit co hodinu. Na druhou stranu je to ale cvičení snadné a nezabere mnoho času.

1. Podívejte se očima 6x střídavě nahoru a dolů, vždy v maximálním rozsahu, a uvědomte si krajní pozici.
2. Totéž proveďte doleva a doprava, stačí 2x.
3. Totéž 4x do uhlopříčky vlevo a vpravo.
4. Natáhněte ruku, udělejte pěst a dejte palec nahoru. Oběma očima současně zaostřete na nehet a pomalu prst přibližujte až k nosu. Totéž opakujte s druhou rukou.
5. Znovu natáhněte ruku s palcem nahoru a zaostřete na nehet. Najděte si v dálce nějaký předmět (komín, strom, špičku střechy na okolním domě) a 10x (celkem během 3 sekund) rychle zaostřujte střídavě na palec a vzdálený předmět. To celé opakujte 3x. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 00:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze