Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Cvičte, cvičte, cvičte – očima!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Když je člověk mladý, bere spoustu věcí samozřejmě. Vyprané prádlo, pečivo ve spíži i toaletní papír na stojanu. Stejně je to i se zdravím. Tedy pokud mu choroba či úraz nedá životní lekci. Postupem času si člověk začíná některých věcí vážit (já z těch výše uvedených všech), ale zdraví asi nejvíce. A o očích to platí dvojnásobně. I když je slepota v pořadí postižení až na třetím místě (za mentálním postižením a hluchotou), je pro nás představa, že o zrak přijdeme zcela, děsivá.

Ilustrační foto

Přesto se většina z nás zhoršování zraku aktivně nebrání. Smiřujeme se nejen s cenou brýlí, ale i s tím, že „je to prostě věkem“. Příčin zhoršujícího se zraku je celá řada a není to jen datum narození. I když je však příroda mocná a nakonec stejně vyhraje, nemá cenu mávnout rukou. Jde přece o naše oči!

Co tedy můžete dělat proto, aby vás vetchozrakost, katarakta nebo jiná oční choroba postihly co nejpozději?

Konzumujte co nejvíce ovoce a zeleniny, protože obsahují velké množství antioxidantů, které chrání oko. Už slyším, že máte úžasný, zcela unikátní doplněk stravy nabitý antioxidanty, který pro kosmonauty vymysleli a ze zcela zaručeně nejčistších indiánských bylin vyrobili američtí vědci, nositelé Nobelovy ceny. Přirozené antioxidanty z ovoce a zeleniny jsou užitečné pro tělo, ne pro farmaceutické či kosmetické firmy. Jsou 100% využitelné a 100% neškodné (na rozdíl např. od syntetického betakarotenu, který obsahuje rakovinotvornou trans formu přírodního betakarotenu). Nejvíce antioxidantů, které naše oči potřebují, najdete v dýňových a lněných semínkách, v rybízu, borůvkách, jahodách, ostružinách, avokádu, chřestu, mrkvi, špenátu, růžičkové kapustě a brokolici – no nejsou to skutečné dobroty?

Nikdy nezačněte, nebo alespoň přestaňte kouřit. Kouření působí primárně na cévní systém, zhoršuje velmi významně pružnost cévní stěny, zejména těch nejjemnějších cév. A těch v oku nejvíce!

Chraňte a šetřete svá játra, protože podle čínské medicíny je dráha jater odpovědná za prokrvení a za kvalitu cévní stěny. Jak můžete o svá játra pečovat? To je přece tak jednoduché – stravou bez chemie, bez nekvalitních tuků, bez potravinových aditiv.

Nakonec se vrátím k samotnému názvu dnešního příspěvku – k očním cvikům.

Mám to vyzkoušené, funguje to. Musíte se však snažit cvičit alespoň 1x denně. Při dlouhodobé práci u počítače je vhodné cvičit co hodinu. Na druhou stranu je to ale cvičení snadné a nezabere mnoho času.

1. Podívejte se očima 6x střídavě nahoru a dolů, vždy v maximálním rozsahu, a uvědomte si krajní pozici.
2. Totéž proveďte doleva a doprava, stačí 2x.
3. Totéž 4x do uhlopříčky vlevo a vpravo.
4. Natáhněte ruku, udělejte pěst a dejte palec nahoru. Oběma očima současně zaostřete na nehet a pomalu prst přibližujte až k nosu. Totéž opakujte s druhou rukou.
5. Znovu natáhněte ruku s palcem nahoru a zaostřete na nehet. Najděte si v dálce nějaký předmět (komín, strom, špičku střechy na okolním domě) a 10x (celkem během 3 sekund) rychle zaostřujte střídavě na palec a vzdálený předmět. To celé opakujte 3x. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 18:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze