Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hyoscyamus - lék pro kočičího milovníka

Autor: Mgr. Alice Lapišová

Před časem jsme v naší rodině přivítali 2 nové členy – přišla k nám dvě koťata. Jsou to bráškové z jednoho vrhu. Uvítali, že mohou jít do nového domova společně. Od počátku jeden bez druhého nedá ani ránu, vzájemně o sebe pečují, hrají si, mazlí se, absolvují divoké honičky po bytě. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Alice Lapišová

Kocourci jsou čilí, prospívají nadmíru dobře. V novém domově se adaptovali na jedničku. Teď, v jejich 8 měsících, se vyskytlo první „téma k řešení“. Ten větší a průbojnější začal na druhé kotě uplatňovat dominanci a sexuální chování a jejich hry chvílemi více připomínaly pronásledování a obtěžování. Několik dní jsem situaci jen pozorovala a dávala čas tomu, aby se stav samovolně upravil. Pak jsem se rozhodla zasáhnout.

První volba nápravy padla na homeopatii. Zvolila jsem lék HYOSCYAMUS NIGER 15 C, který jsem v dávce 5 granulí připravovala každý den do skleněné misky s vodou. Rychlost reakce mě tentokrát zaskočila – již od druhého dne užívání jsem zaznamenala změny v chování koček. Během následujících několika dnů se situace vrátila do normálu, dominantní kocourek se stáhnul a dál už pokračoval jen v běžných kotěcích hrách a vzájemné starostlivé péči.

To ale nebylo vše. To jemnější a zdrženlivější z obou koťat prošlo také zajímavou změnou. Začalo si zabírat větší prostor pro sebe – teď bývá u misky s krmením často jako první, obsazuje si žádanější místa k odpočívání (pelíšky, na které děti nedosáhnou), začalo být zvídavým a neohroženým průzkumníkem. Dá se říct, že teď je svému bráškovi rovnocenným parťákem.

Díky tomu, že oba kocouři pili z jedné misky vodu s homeopatickým lékem, se jejich energie skvěle vyrovnaly.

Hyoscyamus niger – Blín černý
Blín černý je jednoletá nebo dvouletá rostlina z čeledi lilkovitých. Je chlupatá a lepkavá. Matečná tinktura, z níž se později vyrábí homeopatický lék, se připravuje z celé rozkvetlé rostliny. Již od středověku je blín známý a využívaný jako léčivo nebo droga pro své analgetické, protizánětlivé a halucinogenní účinky (vždy záleží na formě a množství účinné látky).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Alice Lapišová

Autor: Mgr. Alice Lapišovápsycholožka, homeopatka

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.9.2021 13:18

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze