Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Hyoscyamus - lék pro kočičího milovníka

Autor: Mgr. Alice Lapišová

Před časem jsme v naší rodině přivítali 2 nové členy – přišla k nám dvě koťata. Jsou to bráškové z jednoho vrhu. Uvítali, že mohou jít do nového domova společně. Od počátku jeden bez druhého nedá ani ránu, vzájemně o sebe pečují, hrají si, mazlí se, absolvují divoké honičky po bytě. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Alice Lapišová

Kocourci jsou čilí, prospívají nadmíru dobře. V novém domově se adaptovali na jedničku. Teď, v jejich 8 měsících, se vyskytlo první „téma k řešení“. Ten větší a průbojnější začal na druhé kotě uplatňovat dominanci a sexuální chování a jejich hry chvílemi více připomínaly pronásledování a obtěžování. Několik dní jsem situaci jen pozorovala a dávala čas tomu, aby se stav samovolně upravil. Pak jsem se rozhodla zasáhnout.

První volba nápravy padla na homeopatii. Zvolila jsem lék HYOSCYAMUS NIGER 15 C, který jsem v dávce 5 granulí připravovala každý den do skleněné misky s vodou. Rychlost reakce mě tentokrát zaskočila – již od druhého dne užívání jsem zaznamenala změny v chování koček. Během následujících několika dnů se situace vrátila do normálu, dominantní kocourek se stáhnul a dál už pokračoval jen v běžných kotěcích hrách a vzájemné starostlivé péči.

To ale nebylo vše. To jemnější a zdrženlivější z obou koťat prošlo také zajímavou změnou. Začalo si zabírat větší prostor pro sebe – teď bývá u misky s krmením často jako první, obsazuje si žádanější místa k odpočívání (pelíšky, na které děti nedosáhnou), začalo být zvídavým a neohroženým průzkumníkem. Dá se říct, že teď je svému bráškovi rovnocenným parťákem.

Díky tomu, že oba kocouři pili z jedné misky vodu s homeopatickým lékem, se jejich energie skvěle vyrovnaly.

Hyoscyamus niger – Blín černý
Blín černý je jednoletá nebo dvouletá rostlina z čeledi lilkovitých. Je chlupatá a lepkavá. Matečná tinktura, z níž se později vyrábí homeopatický lék, se připravuje z celé rozkvetlé rostliny. Již od středověku je blín známý a využívaný jako léčivo nebo droga pro své analgetické, protizánětlivé a halucinogenní účinky (vždy záleží na formě a množství účinné látky).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Alice Lapišová

Autor: Mgr. Alice Lapišovápsycholožka, homeopatka

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 15:14

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze