Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

O mandalách

Autor: Mgr. Alice Lapišová

Jako první začal mandaly používat v terapii známý rakouský lékař a psychoterapeut Karl Gustav Jung. Jeho celoživotní dílo je fascinující. Mimo jiné k němu patří i studium různých kultur z celého světa. Díky tomu pro nás mohl objevit a „dovézt“ kruhové symboly, které nás dodnes přitahují, inspirují i léčí. Mandaly tak získaly oproti původnímu náboženskému a obřadnímu účelu širší využití. 

Ilustrační foto
Zdroj: Alice Lapišová

Mandaly jsou symboly vyskytující se ve všech dobách a kulturách. Původně se vytvářely jako nástroje pro komunikaci s božstvy. Mandala je kruhový obrazec se středem, z něhož směřují symetricky uspořádané tvary.

Mandala znázorňuje uspořádání a řád vesmíru. Vesmíru, který je někde vysoko nad námi, i v nás. Při pohledu na mandalu vnímáme kombinaci tvarů (mužský princip) a zároveň se těšíme i z její barevnosti (ženský princip). Moudrost uspořádání jednoduchých geometrických tvarů má dosah až do naši nevědomé roviny, s příznivým vlivem na naše psychické rozpoložení.

Psychologické experimenty opakovaně dokazují, že pro naši psychiku je problematický tzv. fenomén nedokončených tvarů. Demonstruje to, že asymetrie, neladnost a neukončené tvary provokují, dráždí, podněcují akci a způsobují vnitřní neklid. Stimulují mentální aktivitu a zaměstnávají nás v tom smyslu, že máme tendenci tvar dokončit. Naopak vše, co je úplné, dokončené, jednotné a harmonické, prospívá naší psychické pohodě. A právě takovým harmonickým celkem je i mandala. To je důvod, proč se práce s mandalami často využívá k léčebným účelům.

Tip:
Před časem jsem své dceři Elen nechala na oslavu narozenin „předmalovat“ mandalu – pouze tvary. Zvolila jsem plátno ve formátu 60 x 60 cm. Každý, kdo jí přišel popřát, mohl část mandaly vybarvit. Bylo to společné dílo a aktivita, která nás všechny moc těšila. Na obrazu se podíleli všichni zúčastnění, děti i dospělí, cca od 1 roku do 70 let. Každý používal barvy tak, jak chtěl, bez omezení. Výsledkem je nádherný, pestrý a originální obraz, který už dlouho zdobí prostor v našem bytě. Zároveň nám všem (a hlavně Elence) připomíná jeden slavnostní letní den.

Mnoho radosti a barev do života přeji nám všem.
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Alice Lapišová

Autor: Mgr. Alice Lapišovápsycholožka, homeopatka

„Ve své praxi uplatňuji psychosomatický přístup, proto mi maximálně vyhovuje, že homeopatie je celostní terapie, která pracuje jak s duší, tak s tělem. Učí nás, že i velmi šetrná a jemná forma léčení, může být velice efektivní. Při řešení příčin zdravotních obtíží, může jít přesně tak hluboko, jak je potřeba. Pracuji formou individuálních konzultací, internetového poradenství, pořádám semináře a píšu články. Praktikuji vlastní terapeutický přístup založený na psychologické praxi v kombinaci s psychosomatikou a homeopatií."

Alice je i tváří naší "Poradny psychologa" a ráda Vám poradí, jak snadněji řešit životní nesnáze...

Osobně můžete Alici Lapišovou nalézt v Thomayerově nemocnici v Praze Krči. Více informací na www.lapisova.cz 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 17:59

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze