Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Štípance a jiné letní bolístky II. část

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Zanedlouho nás čekají dny plné dobrodružství a pobytu ve volné přírodě. Netěšíme se jenom my. Zdá se, že dotěrný hmyz se také chystá na útok. Jak se tedy pečlivě připravit? Zeptali jsme se zkušené lékařky MUDr. Kateřiny Formánkové, odbornice v homeopatii: 

Ilustrační foto

Po návratu z tábora se občas stane, že najdeme dětem ve vlasech vši. Které léky zvolit při kousnutí dalšími parazity?

Při kousnutí vší volíme z těchto léků:

 • SULFUR 15 C – zmírňuje svědění.
 • LEDUM 15 C – do odeznění potíží.
 • MEZEREUM 9 C – při lupech a mokvajících strupech. Podáváme 3x denně.

V případě kousnutí blechou:

 • SULFUR 15 C – při svědění.
 • APIS 30 C – svědění a otok zlepšený chladem.
 • URTICA URENS 9 C – svědění zlepšené teplem.

Velkým tématem teplých měsíců jsou klíšťata… Jako prevenci kousnutí klíštětem podáváme v sezóně denně léky:

 • RUTA GRAVEOLENS 9 C
 • LEDUM PALUSTRE 15 C – při návštěvě lesa.

Po bodnutí:

 • Tinktura CALENDULA ESSENZ – zevně, opakovaně.
 • LEDUM 9 C – omezuje zánět a bolest. Podává se 3x po sobě po 15 minutách, pak 3x po hodině a podle potřeby ještě následující den 3x.

I pobyt u vody mohou provázet alergické reakce. Co dělat v případě požahání medúzou?

 • Zde pomůže matečná tinktura nebo tinktura CALENDULA ESSENZ a tinktura z TŘEZALKY TEČKOVANÉ. Tyto tinktury kapeme na postižené místo každých 5–10 minut.
 • Při kopřivkové vyrážce podáváme URTICA URENS 15 C – 3x po sobě po 15 minutách a pak 3x každou hodinu, případně i následující den.

... a při zabodnutí ostnu mořského ježka?

 • Ránu pokapejte citrónem nebo rajčatovou šťávou, po nichž se osten lépe odstraňuje. Z homeopatických léků LEDUM PALUSTRE 15 C – 1. hodinu každých 15−30 minut, pak ještě 1x za hodinu 3x po sobě.
 • SILICEA 9 C – pokud v ráně zůstane odlomená část hrotu, podáváme lék 3x denně 5 granulí až do vyléčení.

Přejeme krásné letní dny bez štípanců, alergických reakcí a jiných postižení kůže. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:05

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze