Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jó, třešně zrály...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Na konci školního roku jsou si školní svačinkové krabičky velmi podobné – často v nich nechybí oblíbené třešně! Nejsou jen lákavou pochoutkou, ale mají také pozitivní vliv na naše zdraví. K léčebným účelům se využívaly již v dávných dobách. Není divu – toto ovoce má vysoký obsah vitamínů, minerálů a dalších biologicky aktivních látek. Zmiňme například draslík, vápník, fosfor, zinek, hořčík, železo, vitamín C a vitamíny skupiny B. 

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Třešně mají pozitivní vliv na trávící trakt – podporují trávení, povzbuzují peristaltiku střev a pomáhají při zácpě. Dále posilují imunitu, čistí krev, snižují hladinu kyseliny močové v krvi (tím léčí také artritidu), pomáhají při hubnutí, detoxikují a obnovují acidobazickou rovnováhu.

Ženy jistě ocení, že konzumace třešní napomáhá krásné a zdravé pokožce a také harmonizaci hormonálního systému.

Léčebně lze využít i stopky z třešní. Nejvýraznější je jejich účinek při léčbě infekcí močového ústrojí, ale pomohou také při léčbě ledvinových kamenů, kamenů v močovém měchýři, tlumení menstruačních bolestí, při zastavování průjmu, při potížích s celulitidou, čistění jater a krve. Používají se jako podpůrný prostředek při léčbě revmatu a zklidňují nervový systém.

Používá se čaj ze stopek: 2 polévkové lžíce nakrájených stopek a 5 dl vody povaříme asi 3 minuty, přikryjeme pokličkou a necháme louhovat 5−10 minut. Čaj se pije 3x denně po jídle.

A abyste využili z třešní, co se dá, nevyhazujte ani pecky. Můžete je použít jako náplň do nahřívacího polštářku. K přípravě polštářku postačí umyté a pečlivě vysušené třešňové pecky a kus bavlněné látky. Z látky ušijeme jednoduchý polštářek, který naplníme peckami. V případě potřeby ho pak nahřejeme a používáme. Poslouží při bolestech zad, břicha, ucha a bolestech kloubů. Polštářek se nahřívá v troubě nebo mikrovlnné troubě.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:49

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze