Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Popáleniny

Autor: Redakce

Popáleniny řadíme mezi úrazy, při kterých dochází k poranění tkáně či kůže způsobeného teplem, elektřinou, chemickými látkami, třením nebo ozářením. Při zvažování závažnosti popálenin jsou hlavními kritérii jejich povrch a hloubka.

Ilustrační foto

Popálená plocha se určuje podle tabulek v závislosti na věku a anatomické lokalizaci. Nebo se také může odhadovat na základě velikosti plochy dlaně, která představuje 1 % povrchu těla.

Hloubku popálenin hodnotíme ve 3 stupních:

 1. Povrchové popáleniny 1. stupně – postihují povrchovou vrstvu kůže, projevují se zánětem a otokem, kůže je zarudlá a silně pálí, tyto popáleniny se hojí řádově dny.
 2. Střední popáleniny 2. stupně – poškození proniká do některé ze spodních vrstev, tvoří se puchýře vyplněné plazmou, které silně bolí. Je to nejbolestivější stupeň, hojí se několik týdnů.
 3. Hluboké popáleniny 3. stupně - nejhlubší. Dochází k odumření tkáně (zuhelnatění). Třetí stupeň je méně bolestivý než druhý stupeň, protože došlo ke zničení receptorů vnímajících bolest. Často je nutná transplantace kůže. Zůstávají jizvy, hojí se měsíce.

Hlavní homeopatické léky

 • APIS MELLIFICA 15 C – růžovočervený otok, píchavé bolesti; popáleniny 1. stupně; úžeh, pálení, zlepšení studenou vodou a studenými obklady
 • BELLADONNA 9 C – zarudnutí a otok, projevy zánětu: zarudnutí, teplo, bolest, otok; popáleniny 1. stupně; úžeh
 • CANTHARIS 9 C – popáleniny 2. stupně; opařeniny horkými tekutinami; puchýřovité pálivé vyrážky
 • CICADERMA – mast, která se používá při drobných popáleninách a poraněních kůže, obsahuje Ledum palustre, Pulsatilla vulgaris; nanášíme 2-3 krát denně na pečlivě vyčištěnou pokožku.
 • PYROGENIUM 9 C – závažné popáleniny, které mohou komplikovat superinfekce; infekční stavy a septické stavy; můžeme přidat k léčbě antibiotiky, pokud je to nutné.

Přehled

 1. VE VŠECH PŘÍPADECH: můžeme použít mast CICADERMA - 2-3 krát denně
 2. PŘI POPÁLENINÁCH 1. STUPNĚ: APIS MELLIFICA 15 C, BELLADONNA 9 C - 5 granulí každého léku po hodině
 3. PŘI POPÁLENINÁCH 2. STUPNĚ: APIS MELLIFICA 15 C, CANTHARIS 9 C, PYROGENIUM 9 C - 5 granulí každého léku před třemi jídly a před spaním

Použitá literatura:
BOIRON, Michèle, ROUX, François a POPOWSKI, Pierre. Pediatrie: homeopatie. Přeložila Jana SPOUSTOVÁ. Praha: Grada, 2016. ISBN 978-80-247-5741-4.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:59

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze