Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Podnikání žen - Katčin příběh

Autor: Bc. Eva Leňová

Další z neobyčejně obyčejných příběhů žen, o který bych se s vámi ráda podělila, je Katčin příběh. Na Katce vás na první pohled zarazí její neobyčejná krása. Klidně by mohla hrát v nějaké argentinské telenovele, jen by dnes už pravděpodobně hrála matku hlavní hrdinky. Husté, černé vlasy, dokonalý tvar obličeje, velké, temné oči, nádherně tvarovaná ústa zvlněná nikdy nemizícím úsměvem.

Ilustrační foto

A ten je tím, co vás na ní zarazí jako druhé. Má v sobě totiž náznak smutku. V očích si pak přečtete odpověď na nevyslovenou otázku: Tahle žena překonala nebývale veliké utrpení, které jí sice dalo pochopení, moudrost, ale zanechalo v ní také nesmazatelnou stopu. Až pak si člověk všimne, jak štíhlá Katka je, příliš štíhlá, chtělo by se říct, a tak nějak zvláštně křehká.

V Katčině životě se dlouhou dobu nedělo nic zvláštního. V mládí se jí dařilo, na co sáhla – škola, sport, kamarádi. Žila sama s milující matkou, otce v podstatě nevídala, ale tomu byla jen ráda. Neměla si s ním co říct. Matka svou péči nepřeháněla, dovolila jí vystudovat školu, kterou si vybrala, drobné potíže, které nastaly, když se odstěhovala za manželem, se časem také urovnaly.

V manželství si poměrně brzy uvědomila, jak málo toho o soužití s muži ví a jak obtížná disciplína to pro ženu navzdory vší zamilovanosti je. Nikdy nepochopila, co po ní vlastně chtěl. Vysvětloval jí to hádkami a scénami, po kterých jí bývalo dlouho špatně, a tak jednoho dne sbalila dcerku a odstěhovala se do podnájmu.

Celkem dlouho to vypadalo jako dobré rozhodnutí. Zařídila si život po svém a příležitostné známosti ji nepřesvědčily, že by bylo moudré zkoušet to s mužem znovu. Hodně pracovala a získala si slušné postavení ve velké mezinárodní firmě. Všechen svůj volný čas věnovala dceři a péči o domácnost. Nestíhala jíst, nestíhala spát, hodně kouřila, dost pila. O zdravém nebo pravidelném jídle se vůbec nedá mluvit.

Přesto se cítila výborně a první nádor na vaječníku ji opravdu překvapil. Návaly bolestí zkusila potlačit tlumícími prostředky, na které byla za ta letá celkem zvyklá, teploty léčila antibiotiky. K odborníkovi si zašla až za dost dlouhou dobu a operace následovala téměř okamžitě. Byla úspěšná, do práce se mohla vrátit vlastně hned.

Nemohla si dovolit povolit ze svého životního tempa, kdo by se o vše postaral. Poslušně plnila, co jí doktoři řekli, brala léky, které jí předepsali, chodila na kontroly. A žila jako dřív. Druhý nádor se objevil hodně brzy. Lékaři byli udivení – vypadalo to tak dobře. To nic, to se stává. Ještě, že jsme na vše přišli tentokrát včas, pěkně to zase odoperujeme.

Druhá operace ji hodně vyčerpala. Poležela si o něco déle a ještě pečlivěji dodržovala vše, co jí odborníci řekli. I tak jí návrat do práce a k normálnímu životnímu tempu povolili dost brzy. Všichni se tvářili, jak je vše v pořádku a jak není třeba si dělat starosti – prostě jen dodržujte rady svého lékaře.

Tak je dodržovala. A dál se honila z práce vyzvednout dceru, zavézt na kroužek, nakoupit, s dcerou domů, udělat úkoly, poklidit, navařit, postarat se. Před spaním sklenička a cigareta, ráno káva, něco proti bolesti hlavy nebo na usnutí, když už to dál nešlo, znáte to. Maminka občas nabídla pomoc, kamarádky také, ale Katka nechtěla být na nikom závislá.

Třetí operace následovala za necelé dva roky. Celkem jich bylo sedm. Přišla o oba vaječníky i dělohu, prodělala gynekologickou plastiku a nějaké další zásahy. Trvalo to skoro deset let. Tak dlouho potřebovala, než jí konečně došlo, že se doktoři musí mýlit. Že není možné žít, jak žila, a jíst, jak jedla. Že bude muset něco udělat sama. A než si uvědomila, že další operaci už nepřežije. Už nemá z čeho brát.

Byla to dlouhá a složitá cesta. Naštěstí věděla naprosto jistě, že z ní nemůže sejít, protože jediná další alternativa je smrt. Tohle vědomí dost pomáhá. A pak samozřejmě vrozená inteligence, díky níž snáze pochopila možnosti alternativ a našla odpovídající terapeuty. Začala víc spát a odpočívat, ale také pravidelně cvičit. Začala brát nějaké byliny, Bachovy květové esence a přes ně se dostala k homeopatii.

Její homeopatka jí pomohla ještě více zpomalit a obrnit se trpělivostí, navedla ji ale také k tomu, že by měla zkusit jinak přemýšlet o životě a jinak jíst. Absolvovala řadu terapií, různé výcviky, zapojila se do meditačních skupin. Jídelníček nejprve změnila sama podle toho, co si různě přečetla, ale pak se raději zúčastnila několika kurzů a začala se pravidelně stýkat s lidmi kolem „zdravé výživy“.

Ze začátku jí velmi pomohla maminka a dvě nejbližší kamarádky, později i dcera a noví přátelé. Z původní práce odešla už dávno, dlouho vlastně vůbec pracovat nemohla, ale nakonec se nechala zaměstnat na podobném místě, jen může částečně pracovat z domova. Potřebovala být mezi lidmi a mít pocit, že se o sebe umí postarat.
Postupem času a vlivem nových kontaktů v ní uzrálo přání být něco platná druhým a předávat své zkušenosti dál. Ohlédne-li se zpět, nedokáže vůbec pochopit, jak to mohla nechat dojít tak daleko. To, že je třeba něco v životě změnit, přece měla pochopit nejpozději po třetí operaci. Není jí ani tolik líto zničeného zdraví a promarněných šancí ke kvalitnímu vztahu, ale hlavně by si moc přála, aby její chyby už nikdy nikdo neopakoval.

A tak se krátce před padesátkou zapsala do vzdělávacího cyklu v oboru výživy a absolvovala také roční výcvik pro terapeuty. Plán, jak bude její praxe vypadat, ještě nemá finální podobu, ale Katka se vůbec nebojí. Dostatečnou finanční stabilitu do začátku má, zkušenosti z managementu ve velké firmě jí budou k dobru a o radu už se na ni obrací spousta známých a lidí, které k ní někdo doporučil.

Cítí se být součástí většího hnutí lidí různého věku, kteří se z nejrůznějších příčin rozhodli převzít zodpovědnost za svůj život, najít si alternativy k běžné zdravotní péči, změnit něco na fungování svém i celé naší společnosti. Cítí se nejen šťastná, ale s radostí také hledí do budoucnosti. Přála by si sice stát se babičkou, ale přála by si také pomáhat nejen své dceři a vnoučatům.

Přečtěte si více o Klubu Moudrého podnikání žen.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Eva Leňová

Autor: Bc. Eva Leňovátlumočnice, překladatelka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 02:44

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze