Rychlé rady
Víte, že ...
Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Má Váš pes problémy s kůží?
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Mnoho majitelů psů řeší kožní problémy u svých miláčků. Doslova katastrofa je pak to, když tímto problémem trpí jedinci dlouhosrstých plemen, kteří jezdí pravidelně na výstavy. Většina veterinárních lékařů poradí “vyholit a léčit”. Ovšem to je pro výstavní jedince, resp. jejich majitele, kteří se roky lopotí a pěstují srst svých miláčků, naprosto nemyslitelné. Proto, pokud to jen trochu jde, chce majitel srst zachovat a léčit lokálně postižená místa, koupat ve speciálních přípravcích a doufat ve zlepšení.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Osobně jsem měla nepříjemnou nehodu u jedné z mých fen, která měla po každém vykoupání a následném vyfénování srst zarudlou a stále ji to nutilo k drbání. Vyzkoušela jsem kde co, ale vždy se to po nějaké době používání kosmetiky vrátilo. Sáhla jsem tedy po šamponu Lactaderm a občas ho prostřídala se šamponem Malaseb a v kombinaci s roztokem Prurivet léčila postižená místa. A že jich bylo. Týden před výstavou jsem náhodně zjistila, že se mé feně totálně obsypal celý hrudník a hlava krvavými boláky a dokonce měla i puchýřky na očních víčkách. Co teď?
Určitě pokračovat v potírání roztokem + v koupelích, ale přidala jsem taktéž Calcareu sulfuricu v potenci 15 C, kterou jsem ze začátku podávala častěji, 3x až 4x denně, jak přímo do tlamky, tak jsem rozpustila kuličky ve stříkačce a na střídačku podávala.
Protože se boláky dost rozlézaly, zřejmě díky drbání a infikovaná místa se poměrně rychle množila, přidala jsem ještě pomocný lék Mercurius solubilis v potenci 30 C na tzv. horká místa, abych podpořila vysychání postižených míst.
Postižená místa zhruba druhý den už nebyla tak zarudlá a nenutila tolik k drbání. Nebyla tzv. aktivní. Na podporu růstu srsti, která samozřejmě na postižených místech vypadala, jsem podávala Phosphoricum acidum. Nejprve 9 C, posléze jsem přešla na vyšší ředění 15 C a zhruba po 4 dnech jsem zvolila potenci 30 C. Za 5 dní se místa zcela vyhojila a stroupky se samy slouply.
Při alergiích, ať už kožních či potravních, se mi osvědčilo podávání Silicey, a na podporu imunity podávám nepravidelně, třeba 2x týdně Oscillo.
Malý dodatek. Calcarea sulfurica se mi osvědčila u štěňat, která mívají vnitřek boltce zarudlý a poměrně často se drbou, až u toho kvikají.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích