Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má Váš pes problémy s kůží?

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Mnoho majitelů psů řeší kožní problémy u svých miláčků. Doslova katastrofa je pak to, když tímto problémem trpí jedinci dlouhosrstých plemen, kteří jezdí pravidelně na výstavy. Většina veterinárních lékařů poradí “vyholit a léčit”. Ovšem to je pro výstavní jedince, resp. jejich majitele, kteří se roky lopotí a pěstují srst svých miláčků, naprosto nemyslitelné. Proto, pokud to jen trochu jde, chce majitel srst zachovat a léčit lokálně postižená místa, koupat ve speciálních přípravcích a doufat ve zlepšení. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Osobně jsem měla nepříjemnou nehodu u jedné z mých fen, která měla po každém vykoupání a následném vyfénování srst zarudlou a stále ji to nutilo k drbání. Vyzkoušela jsem kde co, ale vždy se to po nějaké době používání kosmetiky vrátilo. Sáhla jsem tedy po šamponu Lactaderm a občas ho prostřídala se šamponem Malaseb a v kombinaci s roztokem Prurivet léčila postižená místa. A že jich bylo. Týden před výstavou jsem náhodně zjistila, že se mé feně totálně obsypal celý hrudník a hlava krvavými boláky a dokonce měla i puchýřky na očních víčkách. Co teď?

Určitě pokračovat v potírání roztokem + v koupelích, ale přidala jsem taktéž Calcareu sulfuricu v potenci 15 C, kterou jsem ze začátku podávala častěji, 3x až 4x denně, jak přímo do tlamky, tak jsem rozpustila kuličky ve stříkačce a na střídačku podávala.

Protože se boláky dost rozlézaly, zřejmě díky drbání a infikovaná místa se poměrně rychle množila, přidala jsem ještě pomocný lék Mercurius solubilis v potenci 30 C na tzv. horká místa, abych podpořila vysychání postižených míst.

Postižená místa zhruba druhý den už nebyla tak zarudlá a nenutila tolik k drbání. Nebyla tzv. aktivní. Na podporu růstu srsti, která samozřejmě na postižených místech vypadala, jsem podávala Phosphoricum acidum. Nejprve 9 C, posléze jsem přešla na vyšší ředění 15 C a zhruba po 4 dnech jsem zvolila potenci 30 C. Za 5 dní se místa zcela vyhojila a stroupky se samy slouply.

Při alergiích, ať už kožních či potravních, se mi osvědčilo podávání Silicey, a na podporu imunity podávám nepravidelně, třeba 2x týdně Oscillo.

Malý dodatek. Calcarea sulfurica se mi osvědčila u štěňat, která mívají vnitřek boltce zarudlý a poměrně často se drbou, až u toho kvikají. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 23:07

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze