Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Má Váš pes problémy s kůží?

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Mnoho majitelů psů řeší kožní problémy u svých miláčků. Doslova katastrofa je pak to, když tímto problémem trpí jedinci dlouhosrstých plemen, kteří jezdí pravidelně na výstavy. Většina veterinárních lékařů poradí “vyholit a léčit”. Ovšem to je pro výstavní jedince, resp. jejich majitele, kteří se roky lopotí a pěstují srst svých miláčků, naprosto nemyslitelné. Proto, pokud to jen trochu jde, chce majitel srst zachovat a léčit lokálně postižená místa, koupat ve speciálních přípravcích a doufat ve zlepšení. 

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Osobně jsem měla nepříjemnou nehodu u jedné z mých fen, která měla po každém vykoupání a následném vyfénování srst zarudlou a stále ji to nutilo k drbání. Vyzkoušela jsem kde co, ale vždy se to po nějaké době používání kosmetiky vrátilo. Sáhla jsem tedy po šamponu Lactaderm a občas ho prostřídala se šamponem Malaseb a v kombinaci s roztokem Prurivet léčila postižená místa. A že jich bylo. Týden před výstavou jsem náhodně zjistila, že se mé feně totálně obsypal celý hrudník a hlava krvavými boláky a dokonce měla i puchýřky na očních víčkách. Co teď?

Určitě pokračovat v potírání roztokem + v koupelích, ale přidala jsem taktéž Calcareu sulfuricu v potenci 15 C, kterou jsem ze začátku podávala častěji, 3x až 4x denně, jak přímo do tlamky, tak jsem rozpustila kuličky ve stříkačce a na střídačku podávala.

Protože se boláky dost rozlézaly, zřejmě díky drbání a infikovaná místa se poměrně rychle množila, přidala jsem ještě pomocný lék Mercurius solubilis v potenci 30 C na tzv. horká místa, abych podpořila vysychání postižených míst.

Postižená místa zhruba druhý den už nebyla tak zarudlá a nenutila tolik k drbání. Nebyla tzv. aktivní. Na podporu růstu srsti, která samozřejmě na postižených místech vypadala, jsem podávala Phosphoricum acidum. Nejprve 9 C, posléze jsem přešla na vyšší ředění 15 C a zhruba po 4 dnech jsem zvolila potenci 30 C. Za 5 dní se místa zcela vyhojila a stroupky se samy slouply.

Při alergiích, ať už kožních či potravních, se mi osvědčilo podávání Silicey, a na podporu imunity podávám nepravidelně, třeba 2x týdně Oscillo.

Malý dodatek. Calcarea sulfurica se mi osvědčila u štěňat, která mívají vnitřek boltce zarudlý a poměrně často se drbou, až u toho kvikají. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 04:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze