Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Levandulové osvěžení nejen pro maminky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Bez levandule si snad léto ani nejde představit. Stejně ani život ve vztazích bez symboliky levandulové barvy. Je to barva soucitu, laskavosti, nesobecké lásky, kreativity, fantazie, dokonce i tajemství. Možná tyto pozitivní projevy můžeme podpořit i tajemným, kreativním kouzlením v kuchyni. Maminkám to možná pomůže lépe zvládnout i blížící se prázdninové dny. Připravme si lahodný osvěžující nápoj, kterým budeme pak hostit celou rodinu…

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Jak na to:

Připravíme půl litru levandulového čaje – 1 polévkovou lžíci sušené levandule přelijeme asi půl litrem vařící vody a necháme louhovat 10 minut. Poté scedíme a osladíme medem podle chuti. Nalijeme do skleněného džbánku, přidáme půl litru studené vody a citronovou šťávu ze 4 citronů. Necháme vychladit, můžeme přidat i kostičky ledu.

Aby byl efekt terapie barvou a aromatem silnější, ozdobíme džbánek kroužkem citronu a přivážeme na něj kytičku levandule.

TIP 1: Pokud předpokládáte, že nebudete mít pokaždé čas na přípravu levandulového nápoje, udělejte si zásoby – zamrazte si oslazený levandulový čaj do tvořítek na led. A pak v případě akutní nouze stačí do džbánku s vodou vsypat několik levandulových ledů a vymačkat citronovou šťávu. A je hotovo!

Tip 2: Tento osvěžující nápoj má uklidňující účinky, proto na něj nezapomínejte zejména v těch nejvíce „ponorkových“ prázdninových dnech…

Levandule má pozitivní účinky i na trávení, tak nápoj pomůže například i po grilování, když některé z dětí trápí mírná plynatost, či nevolnost…

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 09:51

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze