Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Kousání nehtů

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Děti jsou velmi citlivé bytosti. Reagují i na situace, změny a dění, kterých si dospělí ani nevšimnou. Za kousáním nehtů se obvykle skrývá úzkost, strach, napětí, pocity méněcennosti, či vysoké nároky ze strany rodičů (i pedagogů). Jindy to mohou být nenaplněné touhy a tréma. Vhodně vybraný homeopatický lék pomůže eliminovat psychické pozadí kousání nehtů a tím odstranit příčinu. 

Ilustrační foto

Dle názoru MUDr. Budkové není volba homeopatického léku vzhledem ke složité etiologii a souvislostem (důvodům, proč se to děje) jednoduchá. „Je důležité zkusit najít důvod, pro který dítě získává úzkost ke kousání. Nejvhodnější je zvolit konstituční lék, který by pomohl ztišit zranitelnost dítěte. K tomuto je potřebné vyšetření dítěte lékařem-homeopatem.“

Uvádíme několik vhodných léků:

  • KALIUM BROMATUM 15 C – v případě neustálého napětí. Pomáhá i v případě „neklidu“ rukou, bubnování prsty i motání vlasů…
  • GELSEMIUM 15 C – když se dítě bojí nějaké stávající události, už večer poplakává, když si vzpomene na stresující událost.
  • ACIDUM PHOSPHORICUM 15 C – dítě unavené zejména odpoledne a večer až do té míry, že mu nezbývá sil ani k radosti, ani ke smutku.
  • SÉDATIF PC – podává se při stavech úzkosti, přecitlivělosti, podrážděnosti a poruchách spánku. Je vhodný pro přetížené, hádavé dítě, které má problém se spaním, má plnou hlavu myšlenek, budí se i v noci.

O vhodném léku, ředění a dávkování se poraďte se svým lékařem-homeopatem.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze