Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Crab Apple - Plané jablko aneb ,,čistící síla“ květových esencí

Autor: Petra Sumeráková

Tato esence, kterou mezi Bachovými květy naleznete pod číslem 10, má tak široký záběr použití, že si zaslouží, abychom ji v tomto článku probrali trochu detailněji. Její působení a očistné účinky jsou tak silné, že ji velmi často doporučuji jako doplňující léčbu, jak k homeopatickým lékům, tak i k těm klasickým. 

Ilustrační foto

S trochou nadsázky mohu říci, že když už si ani lékaři nevědí rady co použít a jak pomoci, je na místě vyzkoušet plané jablko.

Plané jablko se popisuje tak, že léčí nečistotu, nákazu a otravu a tím pádem je spektrum účinků vhodné pro všechny tyto a podobné případy:

  • Pro zvířata, která jsou choulostivá, přecitlivělá a chytí se jich každá infekce či viroza.
  • Při častých průjmech, ledvinových onemocněních.
  • V případech inkontinence, při zácpě.
  • Při všech typech kožních obtíží - ať už akutních či chronických abscesů, akné, ekzémů, dermatitid, lupů, svrabu, ale i u zubního kamene.
  • Pro zvířata, která se až chorobně a obsedantně čistí - oblizují, vykusují si srst. V případě napadení parazity -např. blechy, při začervení.
  • Pro zvířata pojídající trus ostatních zvířat.
  • Při dietních změnách.
  • Při otravách - jako doplňující očistná léčba po pozření jakékoli jedovaté látky.
  • Při alergiích, při vyndávání cizích těles - např. třísek, kamínků, prachu z očí atd.
  • Jako očistná kůra po dlouhodobém podávání antibiotik či kortikoidů a dalších silných léků.

Jak vidíte, tato Bachova esence je opravdu ,,multifunkční“, a tak by rozhodně neměla chybět ve Vaší domácí lékárničce. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 4.3.2021 06:50

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze