Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Crab Apple - Plané jablko aneb ,,čistící síla“ květových esencí

Autor: Petra Sumeráková

Tato esence, kterou mezi Bachovými květy naleznete pod číslem 10, má tak široký záběr použití, že si zaslouží, abychom ji v tomto článku probrali trochu detailněji. Její působení a očistné účinky jsou tak silné, že ji velmi často doporučuji jako doplňující léčbu, jak k homeopatickým lékům, tak i k těm klasickým. 

Ilustrační foto

S trochou nadsázky mohu říci, že když už si ani lékaři nevědí rady co použít a jak pomoci, je na místě vyzkoušet plané jablko.

Plané jablko se popisuje tak, že léčí nečistotu, nákazu a otravu a tím pádem je spektrum účinků vhodné pro všechny tyto a podobné případy:

  • Pro zvířata, která jsou choulostivá, přecitlivělá a chytí se jich každá infekce či viroza.
  • Při častých průjmech, ledvinových onemocněních.
  • V případech inkontinence, při zácpě.
  • Při všech typech kožních obtíží - ať už akutních či chronických abscesů, akné, ekzémů, dermatitid, lupů, svrabu, ale i u zubního kamene.
  • Pro zvířata, která se až chorobně a obsedantně čistí - oblizují, vykusují si srst. V případě napadení parazity -např. blechy, při začervení.
  • Pro zvířata pojídající trus ostatních zvířat.
  • Při dietních změnách.
  • Při otravách - jako doplňující očistná léčba po pozření jakékoli jedovaté látky.
  • Při alergiích, při vyndávání cizích těles - např. třísek, kamínků, prachu z očí atd.
  • Jako očistná kůra po dlouhodobém podávání antibiotik či kortikoidů a dalších silných léků.

Jak vidíte, tato Bachova esence je opravdu ,,multifunkční“, a tak by rozhodně neměla chybět ve Vaší domácí lékárničce. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.6.2019 11:05

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze