Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak správně užívat homeopatika?

Autor: Redakce

Jak správně užívat homeopatické léky? Je možné užít naraz více léků anebo je lepší nechat mezi dávkami jednotlivých léků časový odstup? To jsou dotazy, které zajímají našeho čtenáře. Zeptali jsme se zkušené nutriční poradkyně, Ing. Ludmily Pszczolkové. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Otázka paralelního užívání homeopatických léků je trochu složitější. Ideální stav je, když máte jeden homeopatický lék, tzv. konstituční. Pak byste jiný lék potřebovat neměli. Praxe je ale trochu jiná. Vzhledem k tomu, že jsme neustále vystavováni celé řadě vlivů, na které musí náš imunitní, hormonální a další systémy reagovat a na které musí reagovat i naše psychika, potřebujeme někdy i několik homeopatických léků současně. Obecně se doporučuje dodržovat mezi léky alespoň 15 minutové rozestupy. Někdy je ale stav akutní a pak se mohou léky užívat současně, např. u laryngitidy se doporučují standardně 3 léky a ty se rozpouštějí společně do 2 dl vody (od každého 5 granulí) a ta se pak popíjí podle potíží. To je ale většinou problém krátkodobý. U některých homeopatických polykomponentních přípravků, např. na rýmu nebo na kašel, je v jednom léku i 7 jednotlivých homeopatických léků. “

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.2.2020 18:06

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze