Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak správně užívat homeopatika?

Autor: Redakce

Jak správně užívat homeopatické léky? Je možné užít naraz více léků anebo je lepší nechat mezi dávkami jednotlivých léků časový odstup? To jsou dotazy, které zajímají našeho čtenáře. Zeptali jsme se zkušené nutriční poradkyně, Ing. Ludmily Pszczolkové. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

„Otázka paralelního užívání homeopatických léků je trochu složitější. Ideální stav je, když máte jeden homeopatický lék, tzv. konstituční. Pak byste jiný lék potřebovat neměli. Praxe je ale trochu jiná. Vzhledem k tomu, že jsme neustále vystavováni celé řadě vlivů, na které musí náš imunitní, hormonální a další systémy reagovat a na které musí reagovat i naše psychika, potřebujeme někdy i několik homeopatických léků současně. Obecně se doporučuje dodržovat mezi léky alespoň 15 minutové rozestupy. Někdy je ale stav akutní a pak se mohou léky užívat současně, např. u laryngitidy se doporučují standardně 3 léky a ty se rozpouštějí společně do 2 dl vody (od každého 5 granulí) a ta se pak popíjí podle potíží. To je ale většinou problém krátkodobý. U některých homeopatických polykomponentních přípravků, např. na rýmu nebo na kašel, je v jednom léku i 7 jednotlivých homeopatických léků. “

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 19:16

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze