Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Stomatitidy u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Většina majitelů především malých či miniaturních plemen se potýká s problémy zubů a dásní u svých psů. Nejdříve zaregistruje nepříjemný zápach z tlamky a ti zvídaví se nakonec zaplaťpánbůh podívají do tlamy svého psa a s hrůzou zjistí, že pes má zarudlé dásně, zuby se mu vyklají, trpí paradentózou a nakonec uvidí i nánosy zubního kamene. Musím podotknout, že u miniaturních plemen, jako jsou jorci, krysaříci, čivavy, maltéžští psíci apod. jsou problémy s dutinou ústní v poměrně mladém věku.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Svou úlohu samozřejmě sehrává velmi často genetika, ale i my lidé můžeme stav zubů a dásní našich psů velmi ovlivnit k lepšímu nebo je alespoň udržovat v přijatelném stavu.

Osobně používám čaj ze šalvěje, který si klasicky připravím do misky, namáčím do něj např. odličovací tampónky a potírám dásně psovi, kam to až jde. Účelem není, aby se toho pes napil, ale především, aby ulpěl odvar na dásních a chvilku tam i působil. Šalvěj dásně a všeobecně dutinu ústní léčí a stahuje. Proto po aplikaci zamezím psovi alespoň na 15 minut, aby měl přístup k vodě.

Všeobecně je velmi dobře známé, jak u lidí, tak u zvířat, že pokud nejsou zuby a dásně v dobrém stavu, má to velký vliv na činnost dalších vnitřních orgánů, jako je např. srdce, plíce, játra, ledviny a celkově imunitní systém.

Z homeopatik pak používám nejčastěji:

  • Sulphuricum acidum v ředěních 15 C až 200 C v dávkování 5 granulí 1x denně. Je určen přímo pro jedince, kterým tlama velmi zapáchá, dásně často krvácejí, když se jich dotknete a jsou tmavě zbarvené. Velmi často je pak přítomný i zubní kámen.
  • Pokud pes navíc nadměrně sliní, má tlamu plnou hnisavých vřídků, podobajících se našim aftům, použiji Mercurius corrosivus opět ve vyšším ředění, obvykle 30 C v dávkování 5 granulí 2x denně.
  • U jedinců, kteří mají navíc sliznici jakoby vysušenou, jazyk popraskaný, použiji Lachesis mutus 30 C, které aplikuji 1x denně v dávce 5 granulí.

Vše je samozřejmě o imunitě, kterou podpořím mým oblíbeným Oscillococcinem a Phosphorem. Do stříkačky si naředím ½ tuby Oscilla spolu s 5 granulkami Phosphorus 9 C a průběžně 1x denně podávám.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.7.2020 11:44

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze