Rychlé rady
Víte, že ...
Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Stomatitidy u psů
Autor: Ing. Jana Dytrychová
Většina majitelů především malých či miniaturních plemen se potýká s problémy zubů a dásní u svých psů. Nejdříve zaregistruje nepříjemný zápach z tlamky a ti zvídaví se nakonec zaplaťpánbůh podívají do tlamy svého psa a s hrůzou zjistí, že pes má zarudlé dásně, zuby se mu vyklají, trpí paradentózou a nakonec uvidí i nánosy zubního kamene. Musím podotknout, že u miniaturních plemen, jako jsou jorci, krysaříci, čivavy, maltéžští psíci apod. jsou problémy s dutinou ústní v poměrně mladém věku.

Zdroj: Ing. Jana Dytrychová
Svou úlohu samozřejmě sehrává velmi často genetika, ale i my lidé můžeme stav zubů a dásní našich psů velmi ovlivnit k lepšímu nebo je alespoň udržovat v přijatelném stavu.
Osobně používám čaj ze šalvěje, který si klasicky připravím do misky, namáčím do něj např. odličovací tampónky a potírám dásně psovi, kam to až jde. Účelem není, aby se toho pes napil, ale především, aby ulpěl odvar na dásních a chvilku tam i působil. Šalvěj dásně a všeobecně dutinu ústní léčí a stahuje. Proto po aplikaci zamezím psovi alespoň na 15 minut, aby měl přístup k vodě.
Všeobecně je velmi dobře známé, jak u lidí, tak u zvířat, že pokud nejsou zuby a dásně v dobrém stavu, má to velký vliv na činnost dalších vnitřních orgánů, jako je např. srdce, plíce, játra, ledviny a celkově imunitní systém.
Z homeopatik pak používám nejčastěji:
- Sulphuricum acidum v ředěních 15 C až 200 C v dávkování 5 granulí 1x denně. Je určen přímo pro jedince, kterým tlama velmi zapáchá, dásně často krvácejí, když se jich dotknete a jsou tmavě zbarvené. Velmi často je pak přítomný i zubní kámen.
- Pokud pes navíc nadměrně sliní, má tlamu plnou hnisavých vřídků, podobajících se našim aftům, použiji Mercurius corrosivus opět ve vyšším ředění, obvykle 30 C v dávkování 5 granulí 2x denně.
- U jedinců, kteří mají navíc sliznici jakoby vysušenou, jazyk popraskaný, použiji Lachesis mutus 30 C, které aplikuji 1x denně v dávce 5 granulí.
Vše je samozřejmě o imunitě, kterou podpořím mým oblíbeným Oscillococcinem a Phosphorem. Do stříkačky si naředím ½ tuby Oscilla spolu s 5 granulkami Phosphorus 9 C a průběžně 1x denně podávám.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích