Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Stomatitidy u psů

Autor: Ing. Jana Dytrychová

Většina majitelů především malých či miniaturních plemen se potýká s problémy zubů a dásní u svých psů. Nejdříve zaregistruje nepříjemný zápach z tlamky a ti zvídaví se nakonec zaplaťpánbůh podívají do tlamy svého psa a s hrůzou zjistí, že pes má zarudlé dásně, zuby se mu vyklají, trpí paradentózou a nakonec uvidí i nánosy zubního kamene. Musím podotknout, že u miniaturních plemen, jako jsou jorci, krysaříci, čivavy, maltéžští psíci apod. jsou problémy s dutinou ústní v poměrně mladém věku.

Ilustrační foto
Zdroj: Ing. Jana Dytrychová

Svou úlohu samozřejmě sehrává velmi často genetika, ale i my lidé můžeme stav zubů a dásní našich psů velmi ovlivnit k lepšímu nebo je alespoň udržovat v přijatelném stavu.

Osobně používám čaj ze šalvěje, který si klasicky připravím do misky, namáčím do něj např. odličovací tampónky a potírám dásně psovi, kam to až jde. Účelem není, aby se toho pes napil, ale především, aby ulpěl odvar na dásních a chvilku tam i působil. Šalvěj dásně a všeobecně dutinu ústní léčí a stahuje. Proto po aplikaci zamezím psovi alespoň na 15 minut, aby měl přístup k vodě.

Všeobecně je velmi dobře známé, jak u lidí, tak u zvířat, že pokud nejsou zuby a dásně v dobrém stavu, má to velký vliv na činnost dalších vnitřních orgánů, jako je např. srdce, plíce, játra, ledviny a celkově imunitní systém.

Z homeopatik pak používám nejčastěji:

  • Sulphuricum acidum v ředěních 15 C až 200 C v dávkování 5 granulí 1x denně. Je určen přímo pro jedince, kterým tlama velmi zapáchá, dásně často krvácejí, když se jich dotknete a jsou tmavě zbarvené. Velmi často je pak přítomný i zubní kámen.
  • Pokud pes navíc nadměrně sliní, má tlamu plnou hnisavých vřídků, podobajících se našim aftům, použiji Mercurius corrosivus opět ve vyšším ředění, obvykle 30 C v dávkování 5 granulí 2x denně.
  • U jedinců, kteří mají navíc sliznici jakoby vysušenou, jazyk popraskaný, použiji Lachesis mutus 30 C, které aplikuji 1x denně v dávce 5 granulí.

Vše je samozřejmě o imunitě, kterou podpořím mým oblíbeným Oscillococcinem a Phosphorem. Do stříkačky si naředím ½ tuby Oscilla spolu s 5 granulkami Phosphorus 9 C a průběžně 1x denně podávám.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Jana Dytrychová

Autor: Ing. Jana Dytrychovámajitelka chovatelské stanice, výživový poradce, střihačka psů

Od dětství je můj život zcela spjat se zvířaty. A protože není nikdy pozdě, rozhodla jsem se pro náročné dálkové studium na CZU v Praze Suchdole, nejdříve bakalářské, obor přímo šitý pro mě s názvem „Kynologie“ a po úspěšném „zdolání“ i navazující magisterské studium, obor Zájmové chovy zvířat, který jsem úspěšně zakončila Státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce na výbornou v roce 2014. Vlastním malou CHS Malé potěšení, kde se od roku 2005 věnuji chovu psů a aktivně se zúčastňuji výstav. Své vědomosti ze studia následně uplatňuji i v praxi.

Homeopatii jsem začala aplikovat na psy ve své chovatelské stanici u různých vyskytujících se problémů a neustále mě usvědčuje v tom, že zvířatům opravdu velmi pomáhá.

Více informací o mé práci: www.male-poteseni.cz

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 07:04

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze