Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kočky a úrazy způsobené autem

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Kočky s možností volného pohybu zejména na vesnicích, ale i ve městech jsou bohužel poměrně často obětí různých úrazů. Některé z nich mohou končit i fatálně. Nejčastěji jde o různá kousná poranění, dále pády z výšek, střet se psem, uvíznutí ve ventilačních oknech a v neposlední řadě i úrazy způsobené autem. Střet subtilního těla kočky s tunou plechu jedoucí rychlostí kolem 50 km/hod. a více je často smrtelný a bohužel mu vzhledem k těžko předvídatelnému chování koček mnohdy ani nelze zabránit. 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Měla jsem v péči 2 kocoury, kteří měli štěstí v neštěstí a nejen přežili úraz způsobený autem, ale díky péči svých majitelů a trošce homeopatik vyvázli z vážných úrazů s minimálními následky.

Prvním byl Mouris, krásný dvouletý mourovatý kocour, kterého majitelka našla ve večerních hodinách na zápraží, kam sotva dolezl po střetu s autem. Přivezli mi jej na pohotovost, kocour byl při vědomí, ale v šoku, z dutiny ústní mu tekla krev, při bližším ohledání jsem zjistila zlomenou horní čelist, 2 vyražené zuby, obrovskou podlitinu na levém oku a velký výlev krve do přední oční komory, odborně nazývaný hyphema. Další podlitiny měl v oblasti žeber a kyčlí, jinak naštěstí neměl žádné jiné zlomeniny a – jak ukázal čas – ani jiná vnitřní zranění.

Jako první, po čem jsem sáhla ještě během vyšetřování kocourka, bylo Aconitum napellus 200 C 2 kuličky společně s 2 kuličkami Arnica montana 200 C jako protišokové a posttraumatické opatření. Kapala jsem zpočátku po minutách a asi po 20 minutách pacient začal mít růžovější sliznice a prohloubilo se mu dýchání. Pak jsem rozpustila ve stříkačce tabletu Traumeel tbl. Několik kapek dostával každou hodinu. Dále Mouris dostal infuzi a léky proti bolesti a doufali jsme, že přežije noc.

Moris má ale tuhý kořínek, ráno už vypadal daleko lépe. Namíchala jsem mu koktejl: Arnica montana 30 C, jako základní posttraumatický lék, Natrum sulfuricum 15 C na otřes mozku, který evidentně utrpěl, Symphytum officinalis 15 C na podporu zhojení zlomeniny horní čelisti, Bellis perennis 15 C na zhmoždění měkkých tkání a Hypericum perforatum 15 C pro analgetický efekt. Byl propuštěn do domácí péče, majitelka kapala Mourisovi homeopatika 5x denně a jako stravu dostával ve stříkačce rozředěnou speciální konzervu pro pacienty v rekonvalescenci.

Následující den už bylo zase veseleji, dokonce se k našemu překvapení začal vytrácet krevní výlev z oka a kocourek začal sám jíst kašovitou stravu. Za dva dny se už pokusil rozkousnout i granuli, ale zjistil, že to ještě nepůjde… Týden po úraze nebylo na kocourovi na první pohled viditelné žádné poranění, opatrně už louskal granule, hyphema v oku se zcela ztratila, jediným pozůstatkem zůstal posttraumatický glaukom, který lze kontrolovat speciálními očními kapkami.

Přesně týden po Mourisovi mi přinesli po úraze způsobeném autem Tondu, osmiletého rezavého pana kocoura z naší vesnice. Tonda měl o hodně více štěstí, ze střetu s autem si odnesl „jen“ zlomeninu dolní čelisti a několik odřenin. Fraktura mandibuly byla přesně uprostřed spodního zubního oblouku, tam, kde srůstají její větvě, takže spodní řezáky vytvořily jakýsi schod.

Tonda dostal jednorázově Aconitum napellus 200 C a Arnicu montanu 200 C, potom domů namíchané do stříkačky Symphytum officinalis 15 C, Arnica montana 30 C a Calcarea Carbonica 15 C, která podporuje metabolismus vápníku a navíc odpovídala konstituční stavbě pacienta. Kuličky dostával od majitelů 3x denně. K tomu samozřejmě dostal něco proti bolesti na několik dní. Tonda se z úrazu vzpamatoval velmi rychle s grácií sobě vlastní, dokonce k mému úžasu byl schopen 3 dny po úrazu už kousat granule. Jediným následkem po této příhodě mu zůstal lehce nerovný „úsměv“, který ho nijak neomezuje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudnáveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 15.8.2020 09:53

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze