Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kočky a úrazy způsobené autem

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Kočky s možností volného pohybu zejména na vesnicích, ale i ve městech jsou bohužel poměrně často obětí různých úrazů. Některé z nich mohou končit i fatálně. Nejčastěji jde o různá kousná poranění, dále pády z výšek, střet se psem, uvíznutí ve ventilačních oknech a v neposlední řadě i úrazy způsobené autem. Střet subtilního těla kočky s tunou plechu jedoucí rychlostí kolem 50 km/hod. a více je často smrtelný a bohužel mu vzhledem k těžko předvídatelnému chování koček mnohdy ani nelze zabránit. 

Ilustrační foto
Zdroj: Kateřina Janů

Měla jsem v péči 2 kocoury, kteří měli štěstí v neštěstí a nejen přežili úraz způsobený autem, ale díky péči svých majitelů a trošce homeopatik vyvázli z vážných úrazů s minimálními následky.

Prvním byl Mouris, krásný dvouletý mourovatý kocour, kterého majitelka našla ve večerních hodinách na zápraží, kam sotva dolezl po střetu s autem. Přivezli mi jej na pohotovost, kocour byl při vědomí, ale v šoku, z dutiny ústní mu tekla krev, při bližším ohledání jsem zjistila zlomenou horní čelist, 2 vyražené zuby, obrovskou podlitinu na levém oku a velký výlev krve do přední oční komory, odborně nazývaný hyphema. Další podlitiny měl v oblasti žeber a kyčlí, jinak naštěstí neměl žádné jiné zlomeniny a – jak ukázal čas – ani jiná vnitřní zranění.

Jako první, po čem jsem sáhla ještě během vyšetřování kocourka, bylo Aconitum napellus 200 C 2 kuličky společně s 2 kuličkami Arnica montana 200 C jako protišokové a posttraumatické opatření. Kapala jsem zpočátku po minutách a asi po 20 minutách pacient začal mít růžovější sliznice a prohloubilo se mu dýchání. Pak jsem rozpustila ve stříkačce tabletu Traumeel tbl. Několik kapek dostával každou hodinu. Dále Mouris dostal infuzi a léky proti bolesti a doufali jsme, že přežije noc.

Moris má ale tuhý kořínek, ráno už vypadal daleko lépe. Namíchala jsem mu koktejl: Arnica montana 30 C, jako základní posttraumatický lék, Natrum sulfuricum 15 C na otřes mozku, který evidentně utrpěl, Symphytum officinalis 15 C na podporu zhojení zlomeniny horní čelisti, Bellis perennis 15 C na zhmoždění měkkých tkání a Hypericum perforatum 15 C pro analgetický efekt. Byl propuštěn do domácí péče, majitelka kapala Mourisovi homeopatika 5x denně a jako stravu dostával ve stříkačce rozředěnou speciální konzervu pro pacienty v rekonvalescenci.

Následující den už bylo zase veseleji, dokonce se k našemu překvapení začal vytrácet krevní výlev z oka a kocourek začal sám jíst kašovitou stravu. Za dva dny se už pokusil rozkousnout i granuli, ale zjistil, že to ještě nepůjde… Týden po úraze nebylo na kocourovi na první pohled viditelné žádné poranění, opatrně už louskal granule, hyphema v oku se zcela ztratila, jediným pozůstatkem zůstal posttraumatický glaukom, který lze kontrolovat speciálními očními kapkami.

Přesně týden po Mourisovi mi přinesli po úraze způsobeném autem Tondu, osmiletého rezavého pana kocoura z naší vesnice. Tonda měl o hodně více štěstí, ze střetu s autem si odnesl „jen“ zlomeninu dolní čelisti a několik odřenin. Fraktura mandibuly byla přesně uprostřed spodního zubního oblouku, tam, kde srůstají její větvě, takže spodní řezáky vytvořily jakýsi schod.

Tonda dostal jednorázově Aconitum napellus 200 C a Arnicu montanu 200 C, potom domů namíchané do stříkačky Symphytum officinalis 15 C, Arnica montana 30 C a Calcarea Carbonica 15 C, která podporuje metabolismus vápníku a navíc odpovídala konstituční stavbě pacienta. Kuličky dostával od majitelů 3x denně. K tomu samozřejmě dostal něco proti bolesti na několik dní. Tonda se z úrazu vzpamatoval velmi rychle s grácií sobě vlastní, dokonce k mému úžasu byl schopen 3 dny po úrazu už kousat granule. Jediným následkem po této příhodě mu zůstal lehce nerovný „úsměv“, který ho nijak neomezuje.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Pavlína Bubeníková Roudná

Autor: MVDr. Pavlína Bubeníková Roudnáveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2020 05:17

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze