Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Konec zákazu – švédští lékaři mohou od roku 2017 předepisovat homeopatické léky

Autor: Externí zdroj

Od roku 2017 je homeopatie ve Švédsku legální. Rozhodnutí švédského Nejvyššího správního soudu zrušilo trest, jenž byl uložen lékaři za to, že pacientovi předepsal homeopatickou léčbu. Doposud bylo užívání homeopatických léků ve Švédsku úředně zakázáno.

Ilustrační foto

V tomto případě byl švédskému lékaři uložen podmíněný trest za léčbu pacienta homeopatickými léky. Podrobnosti o chorobě a přesné léčbě soud nesdělil. Švédský Nejvyšší správní soud (Högsta Förvaltningsdomstolen) rozsudek anuloval (No. 6634-10). Soudci jsou přesvědčeni, že lékař jednal v zájmu pacienta a předepsal lék, který byl podle znalostí tohoto lékaře pro pacienta vhodnější. Podle soudu nebyl pacient po celou dobu homeopatické léčby vystaven žádnému riziku.

Díky tomuto novému rozsudku se švédští lékaři a lékárníci smí oficiálně účastnit kurzů homeopatie a nabízet školicí kurzy. Cornelia Bajicová, předsedkyně Německé asociace homeopatických lékařů (DZVhÄ), pokládá rozhodnutí švédského soudu za potvrzení skutečnosti, že homeopatie je po celém světě stále více přijímána. „Rozhodnutí soudu je milníkem,“ říká Bajicová. „Díky němu je kriminalizace homeopatických lékařů ve Švédsku minulostí.“

Homeopatie je ve světě stále více uznávaná

Poslední vývoj ve Švédsku je dalším znamením toho, že homeopatie je ve světě stále více uznávaná. Vlády mnoha zemí úředně uznaly homeopatii jako lékařské ošetření. Jde o země, jako jsou například Brazílie, Čile, Kolumbie, Kuba, Ekvádor a Mexiko v Latinské Americe. V Asii se jedná o Indii, Pákistán a Srí Lanku. V Evropě je homeopatie uznána v Belgii, Německu, Maďarsku, Portugalsku, Rusku, Švýcarsku a ve Velké Británii.

V některých z těchto zemí je homeopatie nedílnou součástí národního zdravotnického systému – tak je tomu v Brazílii, Indii, Mexiku, Pákistánu, ve Velké Británii a po provedení referenda i ve Švýcarsku. Tuto zprávu podala Světová asociace homeopatických lékařů (Liga Medicorum Homoeopathica Internationalis – LMHI), jejíž členové pocházejí z více než 70 zemí. Většinou jde o země, kde je homeopatie uznaná.

Loni se homeopatii otevřely dveře v Číně. Do moderní standardní čínštiny, jíž mluví nejvíce lidí na světě, bylo přeloženo jedno z hlavních homeopatických děl – Kentovo repertorium. Zároveň byla založena Národní asociace čínské homeopatie.

Podle Cornelie Bajicové vyjadřuje Světová asociace homeopatických lékařů a její hlavní člen – Německá asociace homeopatických lékařů – i nadále „globální solidaritu s homeopatickými lékaři, kteří jsou pronásledováni a utlačováni“.

V zemích, kde lékaři nemohou svobodně vykonávat homeopatickou praxi, organizuje Světová asociace homeopatických lékařů Mezinárodní den homeopatie. Letos se tato akce konala v Chorvatsku.

Zdroj: https://instituteforhomoeopathicmedicine.wordpress.com/

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Externí zdroj

Autor: Externí zdroj

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 11:30

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze