Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ledvinová kolika

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

Ledvinová neboli renální kolika je způsobená tvorbou kamínků nebo písku v ledvinách a jejich pohybem močovými cestami, kde zraňují sliznici močových cest. Často dochází k zablokování kamínku v močových cestách a následné neprůchodnosti močových cest, kdy hrozí poškození ledvin. Proto je u každé ledvinové koliky nutné urologické vyšetření.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud někoho potkala renální kolika, určitě by se s touto bolestí nerad znovu potkal. Bolesti jsou kruté, a tak je dobré mít po ruce homeopatika, která od bolesti uleví.

Já mám výborné zkušenosti s těmito homeopatiky:

  • Calcarea carbonica 15 C - někdy tento homeopatický lék sám dokáže zklidnit bolest a podpořit vyloučení kamínku, předepisuji jej u všech renálních kolik.
  • Berberis vulgaris 30 C* - více levostranný lék, bolesti vystřelují, zhoršují se sebemenším pohybem, otřesem. Zvlášť vhodný u pacientů, kteří trpí na dnu.
  • Colocynthis 15 C - křečovité bolesti, kdy úleva nastává v klubíčku a působením tepla.
  • Arnica montana 9 C – při hematurii (krev v moči).

Vše můžeme dávkovat každých 15 minut 5 granulí do odeznění bolestí.

Pokud už jeden ledvinový záchvat člověk měl, je vyšší pravděpodobnost, že se kamínek utvoří znovu, i tomu se dá zabránit správně zvolenou homeopatickou léčbou, kterou je ale vhodné ponechat na odborníkovi-homeopatovi a pacient musí počítat s delší dobou léčení, to se ale mnohokrát vyplatí, homeopatická léčba je komplexní, takže nejen, že se záchvaty nebudou opakovat, ale člověk se zbaví i jiných psychických a fyzických neduhů.

Poznámka redakce: Homeopatický lék označený hvězdičkou je pouze na lékařsky předpis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:34

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze