Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ledvinová kolika

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

Ledvinová neboli renální kolika je způsobená tvorbou kamínků nebo písku v ledvinách a jejich pohybem močovými cestami, kde zraňují sliznici močových cest. Často dochází k zablokování kamínku v močových cestách a následné neprůchodnosti močových cest, kdy hrozí poškození ledvin. Proto je u každé ledvinové koliky nutné urologické vyšetření.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud někoho potkala renální kolika, určitě by se s touto bolestí nerad znovu potkal. Bolesti jsou kruté, a tak je dobré mít po ruce homeopatika, která od bolesti uleví.

Já mám výborné zkušenosti s těmito homeopatiky:

  • Calcarea carbonica 15 C - někdy tento homeopatický lék sám dokáže zklidnit bolest a podpořit vyloučení kamínku, předepisuji jej u všech renálních kolik.
  • Berberis vulgaris 30 C* - více levostranný lék, bolesti vystřelují, zhoršují se sebemenším pohybem, otřesem. Zvlášť vhodný u pacientů, kteří trpí na dnu.
  • Colocynthis 15 C - křečovité bolesti, kdy úleva nastává v klubíčku a působením tepla.
  • Arnica montana 9 C – při hematurii (krev v moči).

Vše můžeme dávkovat každých 15 minut 5 granulí do odeznění bolestí.

Pokud už jeden ledvinový záchvat člověk měl, je vyšší pravděpodobnost, že se kamínek utvoří znovu, i tomu se dá zabránit správně zvolenou homeopatickou léčbou, kterou je ale vhodné ponechat na odborníkovi-homeopatovi a pacient musí počítat s delší dobou léčení, to se ale mnohokrát vyplatí, homeopatická léčba je komplexní, takže nejen, že se záchvaty nebudou opakovat, ale člověk se zbaví i jiných psychických a fyzických neduhů.

Poznámka redakce: Homeopatický lék označený hvězdičkou je pouze na lékařsky předpis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.10.2022 08:10

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze