Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Ledvinová kolika

Autor: MUDr. Zuzana Kornelová

Ledvinná neboli renální kolika je způsobená tvorbou kamínků nebo písku v ledvinách a jejich pohybem močovými cestami, kde zraňují sliznici močových cest. Často dochází k zablokování kamínku v močových cestách a následné neprůchodnosti močových cest, kdy hrozí poškození ledvin, proto je u každé ledvinové koliky nutné urologické vyšetření. 

Ilustrační foto

Pokud někoho potkala renální kolika, určitě by se s touto bolestí nerad znovu potkal. Bolesti jsou kruté a tak je dobré mít po ruce homeopatika, která od bolesti uleví.

Já mám výborné zkušenosti s těmito homeopatiky:

  • Calcarea carbonica 15 C - někdy tento homeopatický lék sám dokáže zklidnit bolest a podpořit vyloučení kamínku, předepisuji jej u všech renálních kolik.
  • Berberis vulgaris 30 C* - více levostranný lék, bolesti vystřelují, zhoršují se sebemenším pohybem, otřesem. Zvlášť vhodný u pacientů, kteří trpí na dnu.
  • Colocynthis 15 C - křečovité bolesti, kdy úleva nastává v klubíčku a působením tepla.
  • Pareira brava 5 nebo 9 C - bolest se šíří po stehně dolů.
  • Arnica montana 9 C – při hematurii (krev v moči).

Vše můžeme dávkovat každých 15 minut 5 granulí do odeznění bolestí.

Pokud už jeden ledvinový záchvat člověk měl, je vyšší pravděpodobnost, že se kamínek utvoří znovu, i tomu se dá zabránit správně zvolenou homeopatickou léčbou, kterou je ale vhodné ponechat na odborníkovi-homeopatovi a pacient musí počítat s delší dobou léčení, to se ale mnohokrát vyplatí, homeopatická léčba je komplexní, takže nejen, že se záchvaty nebudou opakovat, ale člověk se zbaví i jiných psychických a fyzických neduhů.

Homeopatické léky označené hvězdičkou jsou pouze na lékařsky předpis.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Zuzana Kornelová

Autor: MUDr. Zuzana Korneloválékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 1.10.2020 21:06

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze