Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Potravinové alergie a intolerance

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Blíží se sezóna jahod a jiných dobrot. Ne každý si může na jarních či letních plodech pochutnat. Alergie na potraviny jsou v současnosti totiž velmi časté. Příznaky se dostaví někdy okamžitě, jindy po několika hodinách. Čím jsou příznaky opožděnější, tím těžší je identifikovat problematickou potravinu.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Potravinové alergie a intolerance (nesnášenlivost určitého druhu potraviny) se projevují více způsoby:

  • kopřivka, ekzém,
  • pálení na rtech a v ústech, otoky,
  • nevolnost, bolest břicha, průjem i zvracení,
  • pálení očí a slzení, svědění uší,
  • v těžších případech i anafylaktický šok.

Mezi problematické potraviny patří: mléko, vejce, pšeničná mouka, ořechy a jiné skořápkové plody, kakao, ryby, sója, některé druhy ovoce (již zmíněné jahody, jablka, citrusy…) a zeleniny (mrkev, celer, petržel…), stejně tak i přídatné látky v potravinách (barviva, konzervanty…).

Rada lékaře zní: PEČLIVĚ SLEDOVAT PŘÍBALOVÉ LETÁKY A VYHNOUT SE TAK EXPOZICI ALERGENU.

V případě, že jste navzdory všem opatřením svůj alergen v jídle neodhalili, ke klasické léčbě můžete přidat tyto homeopatické léky:

  • HISTAMINUM 30 C – lék, který se obecně podává při každé alergické reakci.
  • APIS MELLIFICA 15 C – v případě otoků kdekoliv na těle, pokud se tyto otoky zlepšují studenými obklady.
  • URTICA URENS 5 C – základní homeopatický lék na kopřivku, svědění při kontaktu s vodou (sprcha, koupel) - zhoršuje na rozdíl od výše uvedené Apisu.
  • RHUS TOXICODENDRON 15 C – puchýře s pocity pálení a svědění. Lepší se teplem - studenými obklady se projevy horší.

Léků ke zmírnění potíží je víc, proto se o vhodném léku, ředění a dávkování poraďte se svým lékařem-homeopatem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.12.2021 23:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze