Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Banánová zmrzlina i pro pejska

Autor: Petra Sumeráková

Léto, horko a slunce přímo vybízejí k osvěžení a zmrzlina se často stává vyhledávanou pochoutkou. A znáte to, pejsek na vás kulí očka a žádostivě kňučí, že by chtěl také. Často neodoláme a o zmrzlinu se podělíme. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jestli je to pro vašeho miláčka dobré?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud to rozebereme trochu podrobněji, samozřejmě zjistíme, že ne. Když si pejsek 1–2x lízne, tak se nic nestane a rozhodně neriskujete jeho zdraví. Ale určitě bych zvážila to, když někteří páníčci koupí svému mazlíčkovi rovnou celý kornoutek zmrzlinky jen a jen pro něj. Psi mají zcela jinou mechaniku termoregulace. Potí se jen velmi omezeně a vůbec ne tak jako člověk. Neochladí se ani dutinou ústní  čili podání zmrzliny či ledových kostek pro ochlazení nemá vůbec žádný smysl, naopak může zapříčinit nastydnutí a klidně i angínu. To, že lidská zmrzlina obsahuje řadu látek, které mohou vyvolat těžké trávicí obtíže, a dále je v ní mnoho cukru, snad ani nemusím zvlášť zmiňovat.

Mám tu ale jeden tip na superzdravou a navíc luxusně chutnající zmrzlinku pro absolutně celou rodinu, a pokud se o ni v malé porci (a ideálně trošku roztáté při pokojové teplotě) podělíte se svým psím kamarádem, rozhodně mu tím neublížíte.

Jednoduchá, rychlá, zdravá a skvěle chutnající banánová zmrzlina!

RECEPT:

  • 3 ks zralých, nejlépe až přezrálých, banánů oloupejte, nakrájejte na menší kousky, dejte do sáčku a poté na min. 2 hodiny do mrazáku.
  • Nasypte do mixéru a rozmixujte  cukr není potřeba, banány jsou sladké samy o sobě.
  • V případě měkkých a přezrálých banánů netřeba dalších přídavků.
  • Pokud je konzistence příliš tuhá, přimíchejte cca půl kelímku bílého jogurtu – ideálně s bifidokulturami, když zdravě, tak se vším všudy a hotovo, můžete servírovat. Pejskům a dětem ideálně takto a nedochuceně.
  • Pro dospělé je naprosto úžasná kombinace s 2 lžičkami mleté pražené kávy, které do hotové směsi přimícháte.

Takže dobrou chuť a krásné léto!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 8.2.2023 15:35

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze