Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Banánová zmrzlina i pro pejska

Autor: Petra Sumeráková

Léto, horko a slunce přímo vybízejí k osvěžení a zmrzlina se často stává vyhledávanou pochoutkou. A znáte to, pejsek na vás kulí očka a žádostivě kňučí, že by chtěl také. Často neodoláme a o zmrzlinu se podělíme. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jestli je to pro vašeho miláčka dobré?

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud to rozebereme trochu podrobněji, samozřejmě zjistíme, že ne. Když si pejsek 1–2x lízne, tak se nic nestane a rozhodně neriskujete jeho zdraví. Ale určitě bych zvážila to, když někteří páníčci koupí svému mazlíčkovi rovnou celý kornoutek zmrzlinky jen a jen pro něj. Psi mají zcela jinou mechaniku termoregulace. Potí se jen velmi omezeně a vůbec ne tak jako člověk. Neochladí se ani dutinou ústní  čili podání zmrzliny či ledových kostek pro ochlazení nemá vůbec žádný smysl, naopak může zapříčinit nastydnutí a klidně i angínu. To, že lidská zmrzlina obsahuje řadu látek, které mohou vyvolat těžké trávicí obtíže, a dále je v ní mnoho cukru, snad ani nemusím zvlášť zmiňovat.

Mám tu ale jeden tip na superzdravou a navíc luxusně chutnající zmrzlinku pro absolutně celou rodinu, a pokud se o ni v malé porci (a ideálně trošku roztáté při pokojové teplotě) podělíte se svým psím kamarádem, rozhodně mu tím neublížíte.

Jednoduchá, rychlá, zdravá a skvěle chutnající banánová zmrzlina!

RECEPT:

  • 3 ks zralých, nejlépe až přezrálých, banánů oloupejte, nakrájejte na menší kousky, dejte do sáčku a poté na min. 2 hodiny do mrazáku.
  • Nasypte do mixéru a rozmixujte  cukr není potřeba, banány jsou sladké samy o sobě.
  • V případě měkkých a přezrálých banánů netřeba dalších přídavků.
  • Pokud je konzistence příliš tuhá, přimíchejte cca půl kelímku bílého jogurtu – ideálně s bifidokulturami, když zdravě, tak se vším všudy a hotovo, můžete servírovat. Pejskům a dětem ideálně takto a nedochuceně.
  • Pro dospělé je naprosto úžasná kombinace s 2 lžičkami mleté pražené kávy, které do hotové směsi přimícháte.

Takže dobrou chuť a krásné léto!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 06:24

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze