Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Banánová zmrzlina i pro pejska

Autor: Petra Sumeráková

Léto, horko a slunce přímo vybízí k osvěžení a zmrzlina se často stává vyhledávanou pochoutkou. A znáte to, pejsek na Vás kulí očka a žádostivě kňučí, že by chtěl taky. Často neodoláme a o zmrzlinu se podělíme, ale přemýšleli jste někdy nad tím, jestli je to dobré pro Vašeho miláčka? 

Ilustrační foto

Pokud to rozebereme trochu podrobněji, tak samozřejmě zjistíme, že ne. Když si pejsek 1x – 2x lízne, tak se samozřejmě nic nestane a rozhodně neriskujete jeho zdraví. Ale určitě bych zvážila to, když někteří páníčci koupí svému mazlíčkovi rovnou celý kornoutek zmrzlinky jen a jen pro něj. Psi mají zcela jinou mechaniku termoregulace, potí se jen velmi omezeně a vůbec ne tak, jako člověk a neochladí se ani dutinou ústní - čili podání zmrzliny či ledových kostek pro ochlazení nemá vůbec žádný smysl, naopak může zapříčinit nastydnutí a klidně i angínu. To, že lidská zmrzlina obsahuje řadu látek, které mohou vyvolat těžké trávící obtíže a dále je v ní mnoho cukru, to snad ani nemusím extra zmiňovat.

Mám tu ale jeden tip na superzdravou a navíc luxusně chutnající zmrzlinku pro absolutně celou rodinu a pokud se o ní v malé porci (a ideálně trošku roztáté při pokojové teplotě) podělíte s Vaším psím kamarádem, rozhodně mu tím neublížíte.

Jednoduchá, rychlá, zdravá a skvěle chutnající banánová zmrzlina!

RECEPT:
3ks zralých, nejlépe až přezrálých banánů – oloupejte, nakrájejte na menší kousky, dejte do sáčku a poté min. 2 hodiny do mrazáku. Nasypte do mixéru a rozmixujte - cukr není potřeba, banány jsou sladké samy o sobě, v případě měkkých a přezrálých banánů netřeba dalších přídavků, pokud je konzistence příliš tuhá, přimíchejte cca půl kelímku bílého jogurtu – ideálně s bifidokulturami, když zdravě, tak se vším všudy a HOTOVO, můžete servírovat :-D. Pejskům a dětem ideálně takto a nedochuceně. Pro dospěláky je naprosto úžasná kombinace s 2 lžičkami mleté pražené kávy, které do hotové směsy přimícháte.

Takže dobrou chuť a krásné léto! :-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Petra Sumeráková

Autor: Petra Sumerákovákynolog, www.imperial-bohemia.wbs.cz

Homeopatii jsem začala používat na samém počátku hlavně v chovatelství a kynologii a poslední rok s ní zachraňuji i mého tatínka, kterému lékaři na JIP dávali maximálně několik hodin života. Právě tento zázrak mne ještě více přesvědčil o síle, kterou homeopatie má, často chodím na konzultace a pro rady k MVDr. Mirce Menclové a stále dokola objevujeme další a další ,,elixíry života". Ráda bych přinesla inspiraci a rady čtenářům. Věřím, že má více než 13ti-letá "laická" homeopatická praxe pro ně bude přínosem.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.10.2017 07:36

COPYRIGHT © 2010 - 2017 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze